Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

V Edycji Central - Eastern Europe Fraud & Risk Conference

Serdecznie zapraszamy do udziału w V Edycji Central – Eastern Europe Fraud & Risk Conference. Organizatorem wydarzenia jest lider na rynku Polskim i w Europie Środkowo-Wschodniej wśród firm zajmujących się doradztwem w zakresie zarządzania ryzykiem

Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 6 października 2015

Za święto w dzień wolny należy się dodatkowe wolne

W wyroku z 2 października 2012r. (sygn. akt K 27/11) Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z Konstytucją przepisy odbierające pracownikom dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w dzień wolny od pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 października 2012

Administracja centralna w tyle pod względem innowacji technologicznych. Dużo lepiej radzą sobie samorządy

Samorządy i prywatni przedsiębiorcy znacząco wyprzedzają administrację centralną w zakresie innowacji technologicznych w przestrzeni publicznej. Mamy w miastach wielofunkcyjne karty miejskie i elektroniczny system opłat np. za parkingi, podczas gdy na polskich autostradach obowiązują różne systemy płatności. Zdaniem Krzysztofa Króla, Doradcy Prezydenta…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 czerwca 2013

Kredyt? To już było!

Wysokie koszty, sztywne zasady spłaty, nienegocjowalne umowy… to w skrócie reguły uzyskiwania finansowania z kredytu. Jednak z tej formy pozyskiwania kapitału (poza wewnętrznymi pożyczkami i podwyższeniem kapitału) spółki korzystają najczęściej. Mniej popularnym rozwiązanie są obligacje. Większe przedsiębiorstwa wykorzystują ten instrument…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 września 2013

Składki ZUS przedsiębiorców

Składki na ubezpieczenia społeczne są ciężkim tematem nie tylko dla pracowników – pochłaniają one bowiem znaczną część ich wynagrodzeń, ale przede wszystkim dla samych pracodawców. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że obowiązek opłacania powyższych składek dotyczy nie tylko przedsiębiorców, którzy decydują się na zatrudnianie innych osób…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 września 2013

Wycinasz w lesie choinkę? Uważaj, bo popełniasz przestępstwo!

Jedną z licznych bożonarodzeniowych tradycji jest ubieranie choinki. Trudno więc wyobrazić sobie święta bez udekorowanego bombkami i łańcuchami zielonego drzewka. Dawniej zwyczajem było, że w dniu Wigilii głowa rodziny udawała się do pobliskiego

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 grudnia 2014

Ulgę na krew można rozliczyć w dwóch zeznaniach

Darowizna na cele krwiodawstwa podlega 6-proc. limitowi obliczanemu wspólnie dla kilku rodzajów darowizn, co może oznaczać, że nie uda się całej ulgi na krew odliczyć od dochodu. Ale w niektórych sytuacjach pozostałą, nieodliczoną część można odjąć także od przychodu.

Data utworzenia: 20 kwietnia 2012

Gdzie powinien znajdować się bilet parkingowy?

Zgodnie z przepisami prawa miejscowego parkowanie pojazdu bez umieszczonego w widocznym miejscu biletu parkingowego traktowane jest jako parkowanie bez wniesienia należnej opłaty za postój w strefie płatnego parkowania. W wyniku skargi złożonej przez Rzecznika Praw Obywatelskich Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi orzekł, iż kierowcy nie mają obowiązku…

Data utworzenia: 20 sierpnia 2012

Wynagrodzenie patronów koordynatorów oraz patronów poszczególnych praktyk i staży

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości wynagrodzenia patronów koordynatorów oraz patronów poszczególnych praktyk i staży. Zaprojektowane rozporządzenie zmienia przepisy rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 6 lipca 2009 r. w sprawie wysokości…

Słowa kluczowe: aplikacja
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lutego 2010

Los służebności gruntowej w razie podziału nieruchomości

Istnieją sytuację, w których korzystanie z własnej nieruchomości wymaga korzystania z nieruchomości sąsiednich. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy nasza nieruchomość nie ma dostępu do drogi publicznej i zmuszeni jesteśmy przechodzić przez grunt

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 sierpnia 2014
« Poprzednia 1 … 1894  |  1895  |  1896  |  1897  |  1898 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.