Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- mieszkaniowy zasób gminy
- depozyt sądowy
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Kiedy opłaca się zmienić sprzedawcę energii elektrycznej?
Poszukiwanie oszczędności w kosztach przedsiębiorstwa można rozpocząć od przeanalizowania wydatków na energię elektryczną. Być może wystarczy zmienić niektóre warunki umowy ze sprzedawcą, np. rodzaj taryfy, żeby płacić mniejsze rachunki za prąd. Można również podpisać umowę z innym sprzedawcą, jeśli przedstawi on bardziej atrakcyjną…
Typ: Artykuł
Kategoria: Biznes
Data utworzenia: 9 marca 2016
Kolejność egzekucji z rękojmi utraconej przez naby
sprawie zgodności art. 969 § 3 ustawy z dnia 17 listopada 1964 roku - Kodeks postępowania cywilnego z art. 2 w związku z art. 64 ust. 1 i 2 oraz z art. 45 ust. 1 Konstytucji a także z art. 6 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i podstawowych
Słowa kluczowe:
licytacja, rękojmia za wady
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 maja 2008
Kontrola z przeszukaniem - narzędzie UOKiK
Kontrola z przeszukaniem to jedna z najskuteczniejszych metod zdobywania dowodów w sprawach dotyczących niedozwolonych porozumień podmiotów gospodarczych. Za pomocą tej metody udało się na przestrzeni ostatnich lat znaleźć dowody na istnienie, a w rezultacie rozbić wiele szkodliwych karteli funkcjonujących na różnych rynkach. Ich uczestnicy często…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 16 marca 2011
Działka na lato
Sezon na kupowanie działek w pełni – serwis otoDom.pl od lutego obserwuje systematyczny wzrost zainteresowania ofertami sprzedaży gruntów. Spowodowane jest to nie tylko trwającym obecnie sezonem budowlanym – Polacy szukają działek rekreacyjnych na wakacyjne wyjazdy i odpoczynek na świeżym powietrzu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 27 maja 2011
Ponad połowa użytkowników nie stosuje żadnej ochrony na swoich urządzeniach z Androidem
International. Tymczasem Android od dawna stanowi najpopularniejszą platformę wśród użytkowników i cyberprzestępców, którzy wykorzystują szkodliwe oprogramowanie do kradzieży zasobów z urządzeń mobilnych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 9 grudnia 2013
Jak wykazać naruszenie w Internecie?
Naruszenie dóbr osobistych może przybierać różne formy – najważniejsze jednak, aby ofiara potrafiła udowodnić winę sprawcy takiego czynu. Dopiero wtedy będzie mogła skutecznie walczyć o odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Problem może pojawić się w
Słowa kluczowe:
naruszenie dóbr osobistych, naruszenie dóbr osobistych w Internecie, ochrona dóbr osobistych, odszkodowanie za naruszenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 sierpnia 2014
Składki ZUS przedsiębiorców
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko duża samodzielność ale i wielka odpowiedzialność. Zanim uzyskamy satysfakcjonujące nas dochody na początku jesteśmy zmuszeni do zainwestowania w nasze przedsiębiorstwo. Nie ułatwia niestety
Słowa kluczowe:
nienależnie opłacone składki, preferencyjne składki ZUS, składki, składki emerytalne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 stycznia 2013
Gminy i spółki komunalne w 2012 roku
93 decyzje dotyczące naruszenia przepisów przez gminy i spółki komunalne wydała w 2012 roku Prezes UOKiK. W większości przypadków przedsiębiorcy dobrowolnie zobowiązali się do zaprzestania niedozwolonych praktyk. Jedne z ostatnich decyzji dotyczą
Słowa kluczowe:
gmina, konsument, nadużycie pozycji dominującej, naruszenie zbiorowych interesów konsumentów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 lutego 2013
SOKiK rozpatrzył odwołanie Polkomtela
Wyrok w sprawie decyzji Prezesa UKE ustalającej, że na rynku zakańczania połączeń głosowych w ruchomej publicznej sieci telefonicznej Polkomtela nie występuje skuteczna konkurencja.
Słowa kluczowe:
ochrona konkurencji, Polkomtel Sp. z o.o. nadużywanie pozycji dominującej, postępowanie konsolidacyjne, pozycja dominująca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 19 marca 2013
Pensjonat wynajmowany tylko w wakacje zamortyzujesz sezonowo
Środki trwałe, z których przedsiębiorcy nie korzystają przez cały rok, lecz tylko w sezonie, są amortyzowane inaczej. Nie oznacza to jednak, że stracą na tym podatkowo w porównaniu z podatnikami, którzy dokonują „standardowej” amortyzacji.
Typ: Artykuł
Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 16 lipca 2013
« Poprzednia | 1 … 1876 | 1877 | 1878 | 1879 | 1880 … 3165 | Następna » |