Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- użytkownicy
- praca
- nabycie
- waloryzacja emerytur
- złożenie deklaracji
- sankcja
- Kancelaria adwokacka
- wsparcie
- firma osoby prawnej
- elastyczna organizacja pracy
- brak pełnej zdolności do czynności prawnych
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Wzór oświadczenia woli
- rozwiązanie umowy
- sprzeciwu wobec przetwarzania danych
- wsparcie+na+tworzenie+miejsc+pracy
- muzealia
- Wniosek o sprawdzenie wartości przedmiotu sporu
- Dane adresowe - Izby Radców Prawnych
- KRS - ZI
- Wniosek o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców - Oddział przedsiębiorcy zagranicznego, główny oddział zagranicznego zakładu ubezpieczeń / zakładu reasekuracji
- Umowa o świadczenie usług - sprzątanie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Bezpieczne zakupy przez Internet
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów, poszukiwania prezentów dla naszych najbliższych, zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, jak i na portalach internetowych... Aby ten czas wspominać miło i nie paść ofiarą oszustów, zachowajmy szczególną ostrożność.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 grudnia 2009
Zadatek
Zadatek – zgodnie z definicją zaczerpniętą ze słownika języka polskiego jest to część należności wpłacana z góry jako gwarancja zapłacenia całej sumy. Natomiast w języku prawniczym mianem zadatku określa się klauzulę umowną, która pociąga za sobą skutki prawne określone w art. 394 Kodeksu cywilnego. Podstawową funkcją zadatku jest dyscyplinowanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 kwietnia 2011
Wydawcy książek chcą przez rok jednolitej ceny na nowości wydawnicze
Przygotowany przez Polską Izbę Książki projekt ustawy, który w piątek został przekazany posłom, zakłada ustalenie jednolitej ceny na nowości wydawnicze. Miałaby ona obowiązywać przez 12 miesięcy. Celem jest ratowanie małych księgarń przed upadkiem, a jak przekonują twórcy projektu, wbrew pozorom nie stracą na tym czytelnicy.
Słowa kluczowe:
ceny książek, jednolite ceny na nowości wydawnicze, regulacja cen książek, wydawnictwo
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 24 lutego 2014
Adwokat i radca prawny - dwa w jednym
Radcę prawnego od adwokata odróżnia nie tylko kolor żabotu (dla przypomnienia adwokat – zielony, radca – niebieski), ale przede wszystkim sfera uprawnień procesowych. Ogólnie rzecz biorąc adwokata ma większe kompetencje, szczególnie w sprawach karnych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 października 2012
W niektórych sytuacjach umowę można wykonać tylko częściowo
Strony, zawierając umowę, najczęściej zakładają, że zostanie ona wykonana w całości. Czy jednak w przypadku gdy jedna ze stron zaoferuje jedynie część świadczenia przewidzianego w umowie, to druga strona ma obowiązek je przyjąć?
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 stycznia 2013
Resort gospodarki wspiera polskie porty - będą ułatwienia w płaceniu VAT i krótsze odprawy
Od decyzji Sejmu zależeć będą ułatwienia dla polskich portów, które branża od dawna postuluje. Tzw. czwartą ustawę deregulacyjną, która zawiera szereg przepisów, mających na celu zwiększenie ich konkurencyjności, na ostatnim posiedzeniu przyjął rząd. Główne propozycje zmian dotyczą wydłużenia terminu rozliczania VAT-u oraz skrócenie kontroli…
Słowa kluczowe:
czwarta ustawa deregulacyjna, obowiązek odprawienia towaru w ciągu 24 godzin, skrócenie kontroli granicznej w portach, ułatwienia dla polskich portów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 kwietnia 2013
Uzyskanie pełnoletności
Pełnoletnim jest, kto ukończył lat osiemnaście. Przez zawarcie małżeństwa małoletni uzyskuje pełnoletność. Nie traci jej w razie unieważnienia małżeństwa.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2013
UOKiK: próba ograniczenia działalności firm pożyczkowych może rozwinąć szarą strefę
sobie jednak sprawę, że zmiana ta wymaga rzetelnej analizy, ponieważ wyeliminowanie z rynku firm pożyczkowych mogłoby spowodować przejście klientów tego typu firm do lombardów i szarej strefy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 lipca 2013
Rząd chce lepszego zarządzania miastami i poprawy jakości życia ich mieszkańców. Opracował Krajową Politykę Miejską
Wzmocnienie zdolności polskich miast do tworzenia szybszego wzrostu gospodarczego, nowych miejsc pracy i poprawy życia mieszkańców oraz wprowadzenie sposobów zapobiegania wyludnianiu się miast i rewitalizacji zdegradowanych obszarów miejskich – to
Słowa kluczowe:
KPM, Krajowa Polityka Miejska, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, ośrodki wojewódzkie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 lipca 2013
Good artists copy, great artists steal - powiedział...
…nieistotne kto. Czy powiedział to Steve Jobs, Pablo Picasso, T. S. Eliot, W. H. Davenport Adams, Lionel Trilling, Igor Stravinsky, czy William Faulkner – nie ma pewności. Coś w tym jednak jest i skojarzyło mi się z tematem, który dziś chciałem poruszyć. Mianowicie chcę dotknąć kwestii rozróżnienia utworów samoistnych, inspirowanych i w końcu…
Słowa kluczowe:
autorskie prawa majątkowe, autorskie prawa osobiste, naruszenie praw autorskich, ochrona praw autorskich
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo autorskie
Data utworzenia: 10 października 2013
« Poprzednia | 1 … 1874 | 1875 | 1876 | 1877 | 1878 … 3165 | Następna » |