Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Upadek Sky Club to prawdopodobnie nie ostatnie bankructwo w turystyce

Upadek Sky Club to kolejne, ale najprawdopodobniej nie ostatnie bankructwo w branży turystycznej w tym roku. W czerwcu przybyło w Krajowym Rejestrze Długów kolejnych 7 zadłużonych biur podróży i jest już ich łącznie 446. To prawie jedna piąta wszystkich działających w Polsce.

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 8 lipca 2012

Upadek Sky Club to dopiero początek

Upadek Sky Club to kolejne, ale najprawdopodobniej nie ostatnie bankructwo w branży turystycznej w tym roku. W czerwcu przybyło w Krajowym Rejestrze Długów kolejnych 7 zadłużonych biur podróży i jest już ich łącznie 446. To prawie jedna piąta wszystkich działających w Polsce.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 13 lipca 2012

Co z kredytem po rozwodzie?

W wyniku rozwodu ustaje wspólność majątkowa małżonków. Należy jednak pamiętać, że nie rozwiązuje to problemów powstałych w związku z zaciągniętymi wspólnie długami. Takie zobowiązanie małżonków ma bowiem charakter solidarny i po rozwodzie nadal oboje są dłużnikami.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 lipca 2012

Odpowiedzialność firmy kurierskiej za zniszczoną przesyłkę

Najwygodniejsza forma zakupów to ta za pośrednictwem Internetu. Będąc w domu z dużą szybkością i łatwością każdy z nas może skorzystać z dobrodziejstwa internetowych sklepów – i to nie tylko tych funkcjonujących na ternie Polski, ale i całego świata. Jedno kliknięcie i interesujący nas produkt jest już nasz – wystarczy tylko poczekać…

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 17 października 2013

Nowa odsłona cyberprzestępstw

Oszacowanie skali rozprzestrzeniania się APT i ataków z wykorzystaniem inżynierii społecznej oraz ważne informacje dla przedsiębiorstw.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 kwietnia 2012

Niewłaściwy skład sądu, a nieważność postępowania

Przedstawione zagadnienie prawne powstało w sytuacji, w której postępowanie dowodowe w sprawie z powództwa pracownika przeciwko pracodawcy o wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych, częściowo prowadzone było w składzie jednego sędziego jako

Data utworzenia: 17 stycznia 2011

Bezpieczeństwo imprez masowych

Zgodnie z regulacją ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, imprezą masową określamy imprezę masową artystyczno-rozrywkową, masową imprezę sportową, w tym mecz piłki nożnej, z wyjątkiem imprez organizowanych w teatrach

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 sierpnia 2013

Zasady zwalniania podatników z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu

roku uznał, że art. 111 ust. 7 pkt 3 w związku z art. 111 ust. 8 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług jest niezgodny z art. 92 ust. 1 konstytucji. Przepis ten traci moc obowiązującą z upływem dziewięciu miesięcy od dnia ogłoszenia

Słowa kluczowe: podatek
Data utworzenia: 23 lipca 2009

Zarejestrowani w urzędach bezrobotnych, którzy pracują w szarej strefie zmarnowali 4 mld zł

Przez osoby rejestrujące się w urzędach pracy, a pracujące w szarej strefie, w skali kraju marnowane są 4 mld zł z 10 mld przeznaczanych na aktywizację bezrobotnych – twierdzi Stanisław Kluza, ekonomista z warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Szarą strefę pomogłoby ograniczyć zmniejszenie kosztów pracy.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 9 grudnia 2013

Due diligence

Due diligence to z angielskiego należyta staranność. Pod tym wyrażeniem powinniśmy także rozumieć badanie przed inwestycyjne, które powinno poprzedzać każdą transakcję związaną ze sprzedażą przedsiębiorstwa lub sprzedażą akcji czy też udziałów. Innymi słowy jest to wstępna ocena przedmiotu sprzedaży lub innej transakcji mającej za przedmiot…

Data utworzenia: 15 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1869  |  1870  |  1871  |  1872  |  1873 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.