Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Depozyt opon - prawa i obowiązki

Rzadko kiedy słyszy się o depozycie opon samochodowych. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć ten temat i wyjaśnić wszystkie podstawowe kwestie prawne z nim związane. Już teraz wyjaśniamy, że depozyt opon to nic innego jak ich przechowywanie na

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 listopada 2014

Unia bankowa - nowy sposób na ratowanie zagrożonych upadkiem banków

Komisja Europejska nawołuje do zerwania połączeń między budżetami państw a bankami. Proponuje dla 27 państw UE nowe zasady ratowania zagrożonych upadkiem banków. To pierwszy krok ku unii bankowej z jednolitym nadzorem i wspólnym funduszem

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 czerwca 2012

Kredyt hipoteczny - bank może zażądać dokumentów finansowych nawet za 3 lata wstecz

Przedsiębiorca, który chce pożyczyć pieniądze na zakup mieszkania lub zaciągnąć kredyt hipoteczny na firmę, musi liczyć się z tym, że do analizy kredytowej banki będą wymagały od niego historii finansowej firmy przynajmniej za kilkanaście miesięcy

Data utworzenia: 28 lipca 2012

Jakie obowiązki ciążą na przedsiębiorcy, który zawiera umowę z konsumentem na odległość?

Kwestie związane z zawieraniem przez przedsiębiorców umów na odległość regulują przepisy ustawy z dnia 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 22 poz

Data utworzenia: 25 listopada 2013

Porada prawna: Alimenty od byłego męża na dziecko z poprzedniego małżeństwa

(biologiczny ojciec nie poczuwał się nigdy do obowiązku płacenia na swoje dziecko). Obecnie jesteśmy z mężem w separacji i zamierzamy się rozwieźć. Czy w razie rozwodu mogę żądać alimentów dla swojego syna?

Data utworzenia: 18 czerwca 2017

Szybkie pożyczki od państwa na naprawę małych i średnich firm

Zmiany przewidziane w projekcie nowelizacji ustawy Prawo restrukturyzacyjne oraz ustawy Kodeks postępowania administracyjnego umożliwią udzielanie dozwolonej prawem unijnym pomocy publicznej na przebudowę oraz modernizację małych i średnich przedsiębiorstw, ale bez obowiązku zatwierdzania takiej pomocy przez Komisję Europejską.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 18 października 2017

Weszły w życie kolejne przepisy znowelizowanej ustawy VAT

W myśl znowelizowanej ustawy o VAT od 1 stycznia b.r. można skorzystać z opcji zwolnienia od podatku sprzedaży nieruchomości. Z początkiem roku weszły w życie pozostałe przepisy znowelizowanej ustawy VAT z dnia 7 listopada 2008 roku. Wśród wielu

Słowa kluczowe: podatek vat
Data utworzenia: 5 stycznia 2009

Niezłożenie zeznania podatkowego

, niezapłacenie należnego podatku stanowi przestępstwo skarbowe, za które grozi kara grzywny w wysokości do 720 stawek dziennych lub kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie, bądź też samoistna kara grzywny w wysokości do 720 stawek dziennych lub

Data utworzenia: 8 marca 2010

Pierwsze obchody dnia Radcy Prawnego

W dniu 6 lipca 2011 roku pierwszy raz obchodzony był Dzień Radcy Prawnego. Z tej okazji radcowie prawni w całym kraju spotkali się podczas organizowanych przez Okręgowe Izby Radców Prawnych uroczystości regionalnych. W uroczystościach uczestniczyli także Grzegorz Wałejko – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz byli Prezesi KRRP…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 lipca 2011

Podsumowanie akcji

Paragon i faktura to podstawowe dowody dokonania zakupu określonego produktu czy usługi. Dzięki nim możemy dochodzić swoich praw w przypadku, gdy towar nie spełnia naszych oczekiwań i jest po prostu wadliwy. Nie każdy przedsiębiorca chce jednak wydawać paragony, co jest oczywiście niezgodne z prawem. Zimowa akcja "Weź paragon" miała uświadomić…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 marca 2014
« Poprzednia 1 … 1864  |  1865  |  1866  |  1867  |  1868 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.