Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wykonanie zawieszonej kary

Warunkowe zawieszenie wykonania kary stosuje się wobec sprawcy przestępstwa w sytuacji, gdy sąd uzna, że jest to wystarczające dla osiągnięcia celów kary, a w szczególności może zapobiec jego powrotowi do przestępstwa. Trzeba mieć jednak na uwadze

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 19 marca 2014

Jak przeciwdziałać fałszowaniu produktów leczniczych?

W Polsce coraz łatwiej jest kupić podróbki leków – najczęściej preparatów na potencję czy środków odchudzających. Pół biedy, jeśli zamiast substancji aktywnej zawierają gips. Gorzej, jeśli w ich skład wchodzą nieprzebadane i niebezpieczne substancje.

Data utworzenia: 4 grudnia 2012

Koncentracja przedsiębiorstw

wywołują lub mogą wywoływać skutki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, została szczegółowo zawarta w ustawie z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Zobaczmy zatem jak kształtuje się powyższe zagadnienie w polskim systemie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 grudnia 2012

Wyrównanie płac dla nauczycieli za 2012 roku

Pensje nauczycieli w Polsce nie należą do szczególnie wysokich. Tym bardziej dobrą wiadomością jest to, że w obecnym 2013 r. ma nastąpić wyrównanie płac w tej grupie pracowniczej za cały ubiegły rok. Wszystko dzięki zapisom Karty nauczyciela

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 15 stycznia 2013

Doba pracownicza

pracowniczej. Oprócz jednej ogólnej zasady dotyczącej okresu wykonywania pracy, ustawodawca posilił się o wprowadzenie pewnych znaczących wyjątków.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 kwietnia 2013

Podatek będzie mogła zapłacić za nas inna osoba

Nawet solidny podatnik może znaleźć się w sytuacji, w której choćby ze względów technicznych nie będzie mógł zapłacić w terminie podatku. Obecnie nie rozwiąże jego problemu uregulowanie należności wobec fiskusa przez kogoś z rodziny czy przyjaciół. Resort finansów zamierza to zmienić. Niestety, bez limitów podatek mógłby zapłacić tylko…

Data utworzenia: 28 maja 2013

Bigamia - aspekty prawne

Data utworzenia: 16 września 2014

Korekta wyników nie jest zmianą budżetu

W spółkach handlowych zarząd umocowany jest do działania, ale nadzór nad jego działalnością sprawowany jest przez organ nadzoru jakim jest rada nadzorcza, komisja rewizyjna lub przez samych wspólników. W ramach kompetencji nadzorczych zarząd często

Słowa kluczowe: budżet, korekta, nadzór, rada nadzorcza
Data utworzenia: 11 listopada 2011

Pełnomocnictwo w sprawach podatkowych

Udzielając innej osobie upoważnienia do podpisywania deklaracji podatkowych musimy pamiętać, że nie zwalnia to nas z odpowiedzialności podatkowej. Gdy w tak podpisanej deklaracji znajdą się błędy skutkujące zaniżeniem podatku, fiskus będzie domagał

Data utworzenia: 28 lipca 2012

Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci

Każdy posiadacz rachunku oszczędnościowego lub lokaty w banku może zadysponować zgromadzonymi tam środkami na wypadek swojej śmierci. W jaki sposób należy to zrobić, na czyją rzecz i ile może wynieść kwota wypłaty?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 września 2012
« Poprzednia 1 … 1859  |  1860  |  1861  |  1862  |  1863 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.