Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Postępowanie podatkowe może być wszczęte także po upływie pół roku od kontroli

Wizyta fiskusa w firmie w celu skontrolowania, czy i w jaki sposób podatnik wywiązuje się ze swoich obowiązków podatkowych kończy się wręczeniem podatnikowi protokołu. Oprócz skorygowania wykrytych błędów, warto zachować ostrożność nawet po pół roku po kontroli – urząd skarbowy może jeszcze wszcząć postępowanie podatkowe.

Słowa kluczowe: firma, fiskus, kontrola podatkowa, podatki
Data utworzenia: 29 października 2013

Przedsiębiorca na studiach

Czy przedsiębiorca, który podjął naukę może uwzględnić opłaty za studia jako koszty uzyskania przychodu?

Data utworzenia: 31 lipca 2012

W kosztach podatkowych można rozliczyć... podatki

Część opłacanych przez przedsiębiorcę podatków można zaliczyć do kosztów i obniżyć tym samym zobowiązania wobec fiskusa z tytułu działalności gospodarczej. Kosztem nie będą jednak podatek dochodowy i VAT, choć w przypadku tego ostatniego

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 1 lutego 2013

Zmiany w VAT

Na problemy związane z rozliczeniem podatku VAT prędzej czy później trafia większość przedsiębiorców. Skomplikowane, nowelizowane przepisy i ich interpretacja to głównie zmartwienie w polskich firmach. W styczniu weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy, a w kwietniu przedsiębiorców czekają następne zmiany. Akademia PARP właśnie udostępniła…

Data utworzenia: 4 marca 2013

Przedawnienie mandatu

Otrzymanie mandatu nie jest przyjemną sprawą, szczególnie gdy jesteśmy zdania, że został wystawiony niesłusznie. W takiej sytuacji nie musimy oczywiście przyjmować mandatu, jednak wówczas sprawa trafi na drogę postępowania sądowego, a tam wynik może być różny. Jedną z kwestii związanych z mandatami karnymi jest ich przedawnienie.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 29 maja 2013

Wzrośnie bezpieczeństwo kupujących mieszkania

Ochrona środków wpłaconych przez klientów i szereg nowych obowiązków dla deweloperów, którzy mają precyzyjniej informować klientów – ustawa deweloperska wchodzi w życie 29 kwietnia br.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 kwietnia 2012

Ściąganie, zasysanie, pobieranie – czy to jest legalne?

Wbrew powszechnie panującej opinii, ściąganie filmów i muzyki z sieci jest legalne i nie grozi nam za to w Polsce żadna kara. – Jednak, aby działać w Internecie zgodnie z prawem musimy przestrzegać kilku bardzo ważnych reguł i przede wszystkim nie mylić pobierania z udostępnianiem – ostrzegają specjaliści. Jak zatem bezpiecznie korzystać z…

Data utworzenia: 26 kwietnia 2012

Zanim zaczniesz cokolwiek zmieniać…

Regularnie przeprowadzają Państwo przegląd samochodu, regularnie robią Państwo badania okresowe a czy kiedykolwiek badaliście Państwo swoją Kancelarię bądź Dział Prawny, w którym pracujecie? Proszę się nie dziwić, Działy Prawne i Kancelarie są jak żywe organizmy - aby prawidłowo funkcjonowały i się rozwijały, muszą być przede wszystkim…

Słowa kluczowe: atmosfera, audyt, badanie, cele
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 15 listopada 2011

Nowe zasady udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Dnia 1 lutego 2011 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych, w tym publicznych poradni specjalistycznych (Dz. U. Nr 228, poz. 1488). Nowe przepisy przewidują zapewnienie każdemu dziecku wsparcia i zindywidualizowanej…

Data utworzenia: 21 sierpnia 2011

W posiadanie spadku wchodzi się z dniem śmierci zmarłego

Nabycie mieszkania w drodze dziedziczenia następuje z chwilą otwarcia spadku, a nie w momencie wydania orzeczenia sądowego – wynika z interpretacji podatkowej. To oznacza, że przedłużające się postępowanie spadkowe nie musi ograniczać spadkobierców w kwestii ewentualnej sprzedaży.

Data utworzenia: 10 lipca 2015
« Poprzednia 1 … 1846  |  1847  |  1848  |  1849  |  1850 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.