Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wcześniejsze opuszczenie miejsca pracy bywa usprawiedliwione

Oddalenie się z miejsca pracy przed jej zakończeniem nie zawsze musi skończyć się ukaraniem pracownika zwolnieniem dyscyplinarnym. Kiedy pracodawca ma prawo do zwolnienia dyscyplinarnego, a w jakich sytuacjach wystarczy kara porządkowa, wyjaśnia

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 16 kwietnia 2013

Ubezpieczenie kar umownych - nowy sposób na ratowanie branży budowlanej

Sytuacja branży budowlanej jest bardzo trudna. Główną przyczyną kłopotów są spory między zamawiającym a wykonawcą. Z ich powodu inwestycje są często wstrzymywane, a na wykonawcę nakładane kary umowne. Niejedną firmę pociągnęły one na dno. Aby więc zmniejszyć takie ryzyko, branża proponuje wprowadzenie ubezpieczenia kar umownych, co miałoby…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 kwietnia 2013

Precedensowe postanowienie NSA w sprawie wstrzymania budowy ekranów akustycznych może uratować istnienie wielu firm

Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał budowę ekranów akustycznych w ciągu ulic Marsa-Żołnierska w Warszawie do czasu wyroku, który może zupełnie zahamować tę inwestycję. Chociaż w tej sprawie wciąż nie ma ostatecznego rozstrzygnięcia, to orzeczenie

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 10 maja 2013

Co grozi kierowcy za brak aktualnego OC?

Ustawowy obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC przez posiadacza pojazdu podyktowany jest zapewnieniem ochrony ubezpieczeniowej wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz kolizjach drogowych. Z tego powodu każdy pojazd, niezależnie czy jest to auto osobowe, ciężarowe czy motorower, jeśli jest zarejestrowany w Polsce, przed wyjechaniem na drogę publiczną…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 maja 2013

Czego nie wolno we franczyzie - decyzja UOKiK

Franczyzodawca nie może narzucać swoim partnerom handlowym sztywnych i minimalnych cen towarów. Taką praktykę stosowała spółka Sfinks Polska w sieciach restauracji Sphinx. Na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości ponad 464 tys. zł.

Data utworzenia: 28 czerwca 2013

Rekomendacja S - w interesie sektora bankowego czy klienta?

, że przyczyni się do spadku sprzedaży nowych/deweloperskich mieszkań, co w przełożeniu ograniczy wzrost gospodarczy naszego kraju. Nie ulega wątpliwości, że rozwój rynku budowlanego oraz rynku obrotu nieruchomościami wymiernie przekłada się na wzrost

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 września 2013

Mieszkanie dla Młodych tylko dla dużych miast i rynku pierwotnego

Sejm przyjął program Mieszkanie dla Młodych w wersji ograniczonej do mieszkań nowo wybudowanych. Oznacza to, że najbardziej skorzystają na nim klienci deweloperów w dużych miastach, bo tylko tam obecnie rozpoczynane są nowe inwestycje. Dla

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 października 2013

Plusy i minusy spółki z o.o. - część druga

Jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorcy wybierają spółkę z o.o. jest wyłączenie odpowiedzialności wspólników za zobowiązania spółki. Jest to ogromna zaleta, której pozbawione są spółki osobowe oraz spółka cywilna.

Data utworzenia: 15 października 2013

Jak rozliczać emerytury z zagranicy?

Co do zasady, emerytury otrzymywane od zagranicznych instytucji przez polskich rezydentów podatkowych stanowią przychód podlegający opodatkowaniu PIT, podobnie jak świadczenia wypłacane przez ZUS. Wraz z innymi przychodami opodatkowanymi na

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 października 2013

Wykwalifikowani Polacy przyciągają światowych pracodawców

coraz chętniej przenoszą część biznesu do Polski, głównie ze względu na wciąż niższe koszty pracy w porównaniu z tymi na Zachodzie oraz na dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 24 września 2014
« Poprzednia 1 … 1840  |  1841  |  1842  |  1843  |  1844 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.