Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Czy można się zabezpieczyć przed długami małżonka?

Zaciąganie zobowiązań przez jednego z małżonków może rodzić w pewnych sytuacjach odpowiedzialność drugiego małżonka. Ustawodawca przewidział jednak sposób na zabezpieczenie się przed ewentualnymi długami naszej drugiej połowy. W tym celu Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje stosowanie instytucji małżeńskiej umowy majątkowej.

Kategoria: Windykacja
Data utworzenia: 23 listopada 2012

Umowa faktoringu

Umowa faktoringu należy do kategorii cywilnoprawnych umów nienazwanych. Swoją podstawę prawną znajduje w treści art. 353 Kodeksu cywilnego, zgodnie z którym zobowiązanie polega na tym, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik

Kategoria: Kredyty
Data utworzenia: 16 stycznia 2013

Rachunek powierniczy u notariusza

, darczyńcy czy obdarowanemu, że dokonanie czynności prawnej związanej z jakąkolwiek nieruchomością będzie wolna od oszustw i wyłudzeń. Naprzeciw temu problemowi wychodzi jednak propozycja zmian ustawy – Prawo o notariacie.

Data utworzenia: 13 lutego 2013

Sprzedaż lokalu członka wspólnoty mieszkaniowej

Prawo rozporządzania rzeczą przysługuje, co do zasady wyłącznie jej właścicielowi. Dotyczy to także właściciela nieruchomości. Prawo przewiduje jednak odstępstwo od tej zasady – szczególnie wtedy, gdy właściciel ma niezrealizowane zobowiązania.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 listopada 2013

Kiedy lekarz może odmówić Ci udzielenia świadczenia?

Jeśli wydawało Ci się, że lekarz udziela pomocy medycznej w każdym przypadku, niestety musimy Cię rozczarować. Prawo pozwala mu bowiem odmówić takiej pomocy, oczywiście w pewnych określonych warunkach. Jeżeli jesteś ciekawy kiedy nie uda Ci się uzyskać wsparcia medycznego – przeczytaj nasz artykuł.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 listopada 2014

Poręczenie

Poręczenie to umowa, przez którą poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik tego zobowiązania nie wykonał. Umowa ta jest uregulowana w przepisach art. 876-887 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 ze zm.). Poręczenie występuje najczęściej przy zabezpieczaniu…

Słowa kluczowe: dług, dłużnik, poręczenie, umowa
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 lutego 2012

Awantura wokół OFE bez znaczenia dla przedsiębiorców

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą w znakomitej większości płacą najniższe możliwe składki ZUS – wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Idea Banku. Ponieważ jednocześnie duża grupa spośród nich dobrowolnie oszczędza na emeryturę w III filarze, stanowią unikalną grupę w polskim społeczeństwie, która miała możliwość…

Kategoria: Zarządzanie
Data utworzenia: 29 października 2013

Beatlesi górą dzięki renomie

Sąd (dawniej sąd I instancji) utrzymał w mocy decyzję OHIM uznającą za niedopuszczalną rejestrację znaku towarowego Beatle zgłoszonego dla wózków inwalidzkich i innych akcesoriów przeznaczonych dla osób z trudnościami motorycznymi.

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 29 kwietnia 2012

Ile zarobią pracownicy podmiotów medycznych?

Nowe przepisy modyfikują sposób ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Ile zarobią po zmianach?

Data utworzenia: 7 sierpnia 2018

RRSO pożyczek. Jak z niego korzystać?

RRSO to jeden z najważniejszych parametrów pożyczki. Jak jednak odpowiednio z niego korzystać?

Data utworzenia: 27 sierpnia 2018
« Poprzednia 1 … 1838  |  1839  |  1840  |  1841  |  1842 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.