Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- czynsz regulowany
- akt urodzenia
- oczywisty błąd pisarski
- Wzór oświadczenia woli
- czarna lista
- wniosek o uzasadnienie postanowienia
- poC59Brednictwo+w+obrocie+nieruchomoC59Bciami
- odpowiedź na pozew
- zerwanie umowy
- abolicja
- abnament
- ABM
- co to jest należności uboczne
- działalność kantorowa
- WEZWANIE DO ZAWARCIA UMOWY
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Znaki towarowe: Komisja proponuje łatwiejszy dostęp i skuteczniejszą ochronę
Komisja Europejska przedstawiła pakiet inicjatyw mających sprawić, by rejestracja znaków towarowych w Unii Europejskiej była tańsza, szybsza, bardziej niezawodna i przewidywalna. Proponowana reforma przyczyni się do poprawy warunków prowadzenia
Słowa kluczowe:
ochrona znaku towarowego, opłaty za rejestrację znaku towarowego, prawo ochronne na znak towarowy, procedury rejestracji znaków towarowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 marca 2013
Majówkowa jazda pod wpływem? Uważaj!
spowodowanych przez kierowców będących pod wpływem alkoholu ma miejsce w dni wolne od pracy. Tylko w ubiegłym roku podczas 10 dni majowego weekendu zatrzymano do ponad 5000 nietrzeźwych kierowców. Jaki będzie tegoroczny bilans?
Słowa kluczowe:
dopuszczalna ilość alkoholu we krwi, grzywna, jazda pod wpływem alkoholu, odebranie prawa jazdy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 29 kwietnia 2013
Umowa ramowa
Umowa ramowa i umowa przedwstępna nie są i nigdy nie powinny być ze sobą utożsamiane. Jedynym łączącym je elementem jest to, że zmierzają one do zawarcia kolejnych umów w przyszłości pomiędzy tymi samymi stronami. W pozostałym zakresie powyższe
Słowa kluczowe:
obowiązywanie umowy ramowej, przedmiot umowy ramowej, skutek wykonania umowy ramowej, umowa ramowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 maja 2013
Opłaty za czynności związane z prowadzeniem państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
niekonstytucyjną – chodzi o materię związaną z funkcjonowaniem Państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Słowa kluczowe:
opłaty za czynności związane z prowadzeniem państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wysokości opłat za czynności geodezyjne i kartograficzne, wysokość opłat za czynności geodezyjne, wysokość opłat za czynności kartograficzne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 26 czerwca 2013
J. Jankowiak: minister finansów może 'wypchnąć' część wydatków poza sektor finansów publicznych
Tricki księgowe są stosowane od dłuższego czasu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 lipca 2013
Odpowiedzialność za zobowiązania spółki cywilnej
Polski system prawny przewiduje funkcjonowanie szeregu różnych spółek. W praktyce zdecydowana większość takich podmiotów została uregulowana w Kodeksie spółek handlowych, warto jednak zaznaczyć, że spółkę możemy odnaleźć także w Kodeksie cywilnym. Nie jest to jednak typowa spółka.
Słowa kluczowe:
odpowiedzialność wspólników, odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej, odpowiedzialność za zobowiązania spółki, zobowiązania spółki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 października 2013
Wypowiedzenie umowy w Play
Jesteś abonentem sieci Play? Zastanawiasz się jak zrezygnować z dotychczasowych usług i nie wiesz jak to zrobić? Nie musisz się martwić, podpowiemy Ci jak skutecznie złożyć wypowiedzenie umowy w Play. Wystarczy, że przeczytasz nasz artykuł.
Słowa kluczowe:
PLAY, umowa w Play, wypowiedzenie umowy telefonii komórkowej, wypowiedzenie umowy w Play
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawa konsumenta
Data utworzenia: 18 grudnia 2014
Kurs językowy - co warto wiedzieć?
W rejestrze klauzul niedozwolonych dotyczących edukacji wpisanych jest aż 194 postanowień. Należą do nich m.in.: podwyższanie ceny kursu, gdy zmniejszy się liczba uczestników czy wzrośnie inflacja, prawo do zmiany miejsca odbywania się zajęć i
Słowa kluczowe:
umowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 26 października 2009
Zamieszkaj na strychu
przestrzeni. Jeśli więc ktoś nie ma zbyt dużych środków lub po prostu marzy o bardziej niekonwencjonalnym mieszkaniu, warto rozważyć taką opcję.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 18 maja 2011
Bigamia
Jedną z podstawowych zasad polskiego prawa małżeńskiego jest zasada monogamii. Istnieje zakaz zawierania małżeństw przez osoby, które już w jednym pozostają. Oznacza to, że w tym samym czasie mężczyzna nie może pozostawać w związku małżeńskim z dwiema lub więcej kobietami, natomiast kobieta - z dwoma lub więcej mężczyznami.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 21 września 2012
« Poprzednia | 1 … 1837 | 1838 | 1839 | 1840 | 1841 … 3165 | Następna » |