Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Apple usuwa problem związany z bezpieczeństwem

W ubiegłym tygodniu firma Apple opublikowała małą, ale bardzo ważną aktualizację 7.0.4 swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS. Zgodnie z informacjami dostarczonymi przez Apple uaktualnienie to usuwa kilka błędów i zawiera pewne udoskonalenia. Okazuje się jednak, że aktualizacja ta usuwa także poważny problem związany z bezpieczeństwem.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 22 listopada 2013

Władze OIRP i prezydent Warszawy uruchomili biuro Izby – Pl. Konstytucji 5

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie uroczyście zainaugurowała działalność nowej filii swojego biura. 12 stycznia br. odbyło się otwarcie lokalu przy pl. Konstytucji 5. Ma to być otwarty i nowoczesny front-office warszawskiej Izby, dzięki któremu jej władze chcą zapewnić jeszcze lepszą jakość obsługi zarówno członków samorządu, jak…

Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 18 stycznia 2012

Rozsądna alternatywa dla podnoszenia wieku emerytalnego

Podnoszenie wieku emerytalnego wcale nie jest koniecznością. Jest to tylko skuteczna, choć brutalna metoda skłonienia ludzi by dłużej pracowali i tym samym dłużej płacili podatki.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 lutego 2012

Czy ograniczy się liczba zawodów regulowanych?

Polska jest krajem, gdzie zawodów regulowanych jest najwięcej w Unii Europejskiej. W naszym kraju jest ich 380. Dla porównania – w Szwecji jest ich 91, w Finlandii 122. Istnieje kilka sposobów ograniczenia dostępu do zawodu: egzamin państwowy

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 marca 2012

Hipoteka odwrócona: będą dwie ustawy?

Ministerstwo Finansów poinformowało, że ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym, powinna być niedługo gotowa. Kiedy? Trudno powiedzieć, prace nad projektem trwają już jakiś czas. Ministerstwo Gospodarki pracuje natomiast nad regulacjami, które

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 maja 2012

Zaostrzenie przepisów uderzy w pracowników tymczasowych

szarej strefy i wzrost bezrobocia. Najważniejszą motywacją do tworzenia miejsc pracy są rzeczywiste potrzeby pracodawców, a nie obostrzenia przepisów” – mówi Grażyna Spytek-Bandurska, z-ca dyrektora departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 maja 2012

Jaki podatek od nagród za typowanie wyników meczów?

Coraz większą popularnością cieszy się typowanie wyników meczów. Nie każdy wie, że w niektórych wypadkach nagrodą za prawidłowe typowanie meczu trzeba się podzielić z fiskusem.

Data utworzenia: 24 lipca 2012

Lewiatan proponuje zniesienie przedemerytalnego okresu ochronnego

Przepis, który nie pozwala zwolnić pracownika w okresie czterech lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego nie chroni przed utratą pracy, a wręcz przeciwnie, skłania pracodawców do redukcji zatrudnienia. PKPP Lewiatan od dawna proponuje zniesienie

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 30 sierpnia 2012

Inwestycje przyszłości

Akcje, obligacje i fundusze inwestycyjne to najczęstsze obszary, w których lokujemy nasze oszczędności. Standardowe inwestycje, nawet te, które przynoszą zyski, mogą jednak znudzić najbardziej wytrawnych rynkowych graczy. Po jakie przedmioty mogą więc sięgać ci, dla których inwestowanie jest nie tylko sposobem na zarobienie pieniędzy, ale też…

Słowa kluczowe: inwestycja
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 sierpnia 2010

Komisja Europejska udziela wskazówek europejskiemu sektorowi ubezpieczeń

Komisja Europejska udziela wskazówek europejskiemu sektorowi ubezpieczeń aby przeciwdziałać dyskryminacji ze względu na płeć w wysokości składek ubezpieczeniowych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 grudnia 2011
« Poprzednia 1 … 1834  |  1835  |  1836  |  1837  |  1838 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.