Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Co grozi za nieudzielenie pomocy?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do około setki wypadków. Na ich skutek, w zeszłym roku, obrażenia odniosło prawie 45 800 osób, a 3 751 zginęło. Gdy dojdzie do wypadku czas odgrywa ogromną rolę. Dlatego umiejętność udzielania pierwszej

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 16 kwietnia 2013

Zapis windykacyjny przedsiębiorstwa

Zapis windykacyjny jest nową instytucją powstałą na gruncie prawa spadkowego. Jego regulację możemy odnaleźć w Kodeksie cywilnym. Od 23 października 2011 r. polski system prawny przewiduje istnienie dwóch rodzajów zapisów – zwykłego oraz windykacyjnego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 maja 2013

Kredyt kupiecki

Kredyt towarowy, określany także mianem kredytu kupieckiego, jest możliwością zakupu niezbędnych produktów z odroczeniem terminu płatności na inny termin. Ta powszechnie stosowana forma rozliczeń pomiędzy partnerami biznesowymi niesie za sobą zarówno pozytywne jak i negatywne strony.

Data utworzenia: 24 lipca 2013

Czy możliwa jest zmiana treści służebności osobistej mieszkania?

Służebności należą do rodzaju ograniczonych praw rzeczowych regulowanych przez Kodeks cywilny. Dzielą się na dwie kategorie – służebności gruntowe oraz służebności osobiste. Podstawowym przepisem regulującym drugi rodzaj tego ograniczonego prawa

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 30 lipca 2013

Zadaniowy czas pracy

Prawo pracy przewiduje różne systemy czasu pracy: podstawowy, przedłużony, skrócony, zadaniowy, przerywany, skróconego tygodnia oraz pracy weekendowej (w piątki, soboty, niedziele i święta). W zależności od systemu w jakim pracownik wykonuje swoje czynności, jego czas pracy (zarówno w wymiarze dobowym, jak i tygodniowym) będzie wyglądał inaczej.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 8 listopada 2013

Zadaniowy czas pracy

Jeśli sądzisz, że czas pracy wiąże się jedynie z 8 godzinnym trybem wykonywania zadań to jesteś niestety w błędzie. Kodeks pracy rozróżnia bowiem kilka systemów czasu pracy, wśród których pojawia się system zadaniowy. Jeśli chciałbyś wiedzieć czym się on charakteryzuje i kiedy ma zastosowanie – przeczytaj nasz artykuł.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 26 września 2014

Pełnomocnictwo bankowe

Planujesz zakup nieruchomości lub budowę domu jednorodzinnego? Z pewnością potrzebny Ci będzie kredyt. Uważaj jednak z kim podpisujesz umowę i gdzie będziesz spłacał poszczególne raty. Przybliżymy dziś historię pewnego małżeństwa, które miało nie lada kłopot ze spłatą ogromnego kredytu. Co ciekawe wiązało się to z pełnomocnictwem udzielonym…

Data utworzenia: 18 grudnia 2014

Zwrot nadpłaty w PIT

Roczne rozliczenia podatkowe nie muszą być przykrym obowiązkiem, jeśli oczywiście będziesz mógł liczyć na nadpłatę podatku. Najczęściej pojawi się ona, gdy masz prawo skorzystać z ulg podatkowych – im będzie ich więcej, tym zwrot podatku powinien być wyższy. Dziś jednak sprawdzimy jak długo trzeba czekać na zwrot pieniędzy od fiskusa.

Data utworzenia: 5 lutego 2015

Odliczenia od podatku darowizn na rzecz organizacji pożytku publicznego

organizacji mających siedzibę w innym państwie członkowskim i uznanych tam za organizacje pożytku publicznego. Hein Persche, obywatel niemiecki - w swoim zeznaniu dotyczącym podatku dochodowego za 2003 rok wniósł jednak o odliczenie od podatku darowizny

Data utworzenia: 9 marca 2009

Ochrona Konsumenta – niedozwolone postanowienia umowne czyli – dowiedz się, jakie zapisy czynią umowę nieważną

Niedozwolone postanowienia umowne od wielu lat stanowią przedmiot szczegółowych badań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów („UOKiK”). Ich celem jest ustalenie rodzaju, zakresu i rozmiaru nieprawidłowości, jakich dopuszczają się we wzorcach umownych silniejsze strony umowy głównie w branży obrotu nieruchomościami, ubezpieczeń, organizatorów…

Słowa kluczowe: konsument
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 marca 2010
« Poprzednia 1 … 1831  |  1832  |  1833  |  1834  |  1835 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.