Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Miejsce zamieszkania osoby fizycznej

Miejsce zamieszkania, wydawać by się mogło, że jest to oczywista sprawa. Jednakże, wiele osób myli miejsce zamieszkania z miejscem zameldowania. Wypełniając np. formularze, kilkakrotnie niektórzy upewniają się co mają wpisać. Jeśli jest napisane, że należy podać „miejsce zamieszkania” to właśnie miejsce zamieszkania, a nie zameldowania…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 19 grudnia 2013

Unijny zielony listek

Moda na produkty ekologiczne pojawiła się parę lat temu i nieprzerwanie zdobywa coraz to większą liczbę zwolenników. Z jednej strony jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ świadome odżywianie i jedzenie nieprzetworzonej żywności to ważny krok do

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 kwietnia 2014

Dzierżawa przedsiębiorstwa

Zgodnie z treścią art. 693 Kodeksu cywilnego, przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 listopada 2012

Wynagrodzenia dla pracowników rozliczysz w kosztach w miesiącu wypłaty

Niewypłacone terminowo wynagrodzenie pracownika będzie stanowiło koszt podatkowy miesiąca, w którym pracownik je otrzyma.

Data utworzenia: 22 stycznia 2013

Przerywany czas pracy korzystny dla pracownika

związkowa. Wówczas może on być wprowadzony na podstawie umowy o pracę. PKPP Lewiatan uważa, że należy rozszerzyć możliwość stosowania przerywanego czasu pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013

Obowiązek sporządzenia planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia przed rozpoczęciem budowy

Ustawa Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz.U. Nr 89, poz. 414 z pózn. zm.) reguluje w jakich sytuacjach w procesie budowlanym obowiązkowo sporządza się plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Data utworzenia: 3 października 2013

Zakłócanie ciszy nocnej

pociągnięty do odpowiedzialności.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 września 2012

Porozumienia między producentami cementu

Nielegalne porozumienia, których celem lub skutkiem jest ograniczenie konkurencji są przez polskie prawo zabronione. Zakazane są m.in. uzgodnienia przedsiębiorców zmierzające do podziału rynku bądź ustalenia minimalnych cen towarów lub usług

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 10 grudnia 2009

Dziura w drodze – kto zapłaci za szkodę?

Każdy kto jest kierowcą i porusza się po naszych drogach, wie doskonale jak często trzeba jeździć wężykiem aby uniknąć wielu pułapek jakie czyhają na nas na drodze. Chodzi o dziurawe drogi… Niestety nawet najbardziej zaprawieni w bojach kierowcy

Słowa kluczowe: burmistrz, droga, dziura, GDDKiA
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2011

Jesteś przedsiębiorczy? Fiskus już na ciebie czyha

Wymogi współczesnej gospodarki sprawiły, że coraz więcej przedsiębiorców dostrzega konieczność świadczenia usług komplementarnych. Powstają kolejne, powiązane kapitało lub osobowo spółki, których usługi wzajemnie uzupełniają się lub wspierają. Jednak im bardziej przedsiębiorczy jesteśmy, tym więcej zagrożeń ze strony fiskusa na nas…

Data utworzenia: 31 grudnia 2012
« Poprzednia 1 … 1820  |  1821  |  1822  |  1823  |  1824 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.