Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Chciał choć przez chwilę poczuć się policjantem

się policjantem, nie wziął pod uwagę faktu, że prawo zabrania używania munduru przez osoby nieuprawnione. Za wykroczenie 49 – latkowi grozi kara aresztu lub grzywny. Policjanci z Krosna otrzymali informację o mężczyźnie, który wieczorem chodził po

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 listopada 2007

Dla Polaków przy wyborze ubezpieczenia komunikacyjnego wciąż najważniejsza jest cena

Coraz większa konkurencja oraz możliwości szybkiego porównania cen sprawiły, że ich poziom się wyrównał, a ubezpieczyciele szukają innych sposobów na przekonanie do siebie konsumentów. Szczególnie agresywnie działają nowe firmy, które dopiero

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 23 stycznia 2014

Chłodny szczyt Unii Europejskiej i Rosji z Ukrainą w tle

Dzisiejszy szczyt Unia Europejska-Rosja w Brukseli będzie miał inny charakter od poprzednich. Jego skrócenie do dwóch i pół godziny i rezygnacja ze wspólnej kolacji ma być symbolicznym zwróceniem uwagi stronie rosyjskiej, że jej polityka nie

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 28 stycznia 2014

Czy gmina będącą właścicielem nieruchomości oraz beneficjentem podatku od nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości?

W myśl przepisu art. 3 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz. U. 2010 Nr 95 poz. 613 z poz. zm.) podatnikami podatku od nieruchomości są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne, w tym

Data utworzenia: 19 lutego 2013

Lewiatan nie chce rzecznika praw przedsiębiorców

PSL planuje powołać nową, centralną instytucję – rzecznika praw przedsiębiorców. Miałby on bronić interesów przedsiębiorców w sytuacjach konfliktowych, w których stroną przeciwną jest państwo. To zły pomysł - uważa PKPP Lewiatan.

Data utworzenia: 18 kwietnia 2013

Rząd zajmie się dziś przyszłorocznym budżetem. Ekonomiści: założenia zbyt optymistyczne i ryzykowne

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się ustawą budżetową na 2014 rok. Ekonomiści oceniają, że jej założenia są przesadnie optymistyczne, zwłaszcza poziom dochodów. – Nawet jeśli w przyszłym roku tempo wzrostu gospodarczego sięgnie 2,5 proc., nie będzie to odczuwalne dla społeczeństwa – mówi Andrzej Olechowski, przewodniczący…

Kategoria: Gospodarka
Data utworzenia: 27 września 2013

Ostatnia ulga dla niesolidnych podatników

Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe, co oznacza, iż odsetki karne od zaległości podatkowych spadają z 10 do 8%. Ale jest i zła wiadomość – niżej już nie spadną.

Data utworzenia: 8 października 2014

Dla fiskusa odsetki od należności głównej to przychód z innych źródeł, dla sądów już nie

Od dochodów z najmu mieszkania czy lokalu użytkowego można zapłacić podatek zryczałtowany. Ale od odsetek naliczonych od spóźnionego czynszu trzeba płacić podatek na zasadach ogólnych – uważa fiskus. I to mimo orzeczeń sądowych, wg których odsetki powinny być traktowane pod względem podatkowym tak samo, jak należność główna.

Data utworzenia: 17 czerwca 2015

Bezrobocie w Polsce - styczeń 2012

Stopa bezrobocia w styczniu br. wyniosła 13,3 proc., wobec 12,5 proc. w grudniu 2011 roku – szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. „Niestety, sprawdzają się prognozy, że sytuacja na rynku pracy w tym roku będzie trudna, ponieważ słabnie koniunktura gospodarcza – mówi Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 lutego 2012

Ustalanie cen minimalnych między przedsiębiorcami jest zakazane

Ustalanie cen sprzedaży odzieży marki Alpinus i Campus – to praktyka, którą stosował jej dystrybutor Euromark Polska razem ze swoimi partnerami handlowymi. Za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencję Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożyła na przedsiębiorców karę ponad 58 tys. zł. Jeden z przedsiębiorców skorzystał…

Data utworzenia: 5 września 2011
« Poprzednia 1 … 1819  |  1820  |  1821  |  1822  |  1823 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.