Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- mieszkaniowy zasób gminy
- depozyt sądowy
- wniosek o ukaranie pracownika naganą
- oskarżyciel posiłkowy
- uchwała powołanie
- katalog otwarty
- norma prawna
- skarga na sędziów
- remont drogi
- moc prawna dokumentów urzędowych
- odpowiedź na pozew
- upoważnienie do sporządzania i przechowywania notatek służbowych
- domniemana zgoda
- nieważność+zobowiązania
- opis i oszacowanie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Kredyt bankowy za zgodą czy bez zgody małżonka?
Zawarcie małżeństwa nie zawsze będzie oznaczało powstanie ustawowej wspólności majątkowej. Jeśli małżonkowie zdecydują się na zawarcie intercyzy, każdy z nich będzie dysponował swoim odrębnym majątkiem. Jak jednak wpływa to na możliwość zaciągnięcia kredytu bankowego? I co w sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać pożyczki…
Słowa kluczowe:
kredyt bez zgody małżonka, kredyt w małżeństwie, kredyt za zgodą małżonka, odpowiedzialność za długi małżonka
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 16 października 2014
Nieprzemyślana darowizna może skutkować podatkiem
Nietrafiony podarunek może być kłopotliwy. Ale może okazać się również kosztowny, jeśli daruje się nieruchomość, a w grę wchodzą podatki. Przekonało się o tym małżeństwo, które oddało potomstwu dom, tyle że dzieci postanowiły z darowizny zrezygnować.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 7 maja 2015
Czy fair trade jest fair play?
Chociaż ostatnio organizacja FIFA prezentowana jest w mediach prawie wyłącznie w aferowym kontekście, można przypadkowo ocieplić jej wizerunek, przypominając, że wprowadziła w latach 90. obchody dni fair play. Czysta gra oznacza na boisku, że wygrywać nie należy za wszelką cenę – w międzynarodowym handlu jest trochę podobnie, tyle tylko, że…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 23 czerwca 2015
Regionalne przewozy autobusowe
Większość samorządów nie radzi sobie z organizowaniem komunikacji autobusowej. W efekcie popełnionych błędów i zaniedbań urzędników na jednych trasach zabrakło przewoźników, na innych jest ich za dużo. Aż co dziesiąty z dopuszczonych do ruchu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 listopada 2011
Służba zdrowia w chmurze
Komputerowa kartoteka pacjenta, internetowa rejestracja chorych, zabiegi i operacje wykonywane zdalnie – tak naukowcy, informatycy i lekarze wyobrażają sobie polską służbę zdrowia.
Słowa kluczowe:
e-recepta, e-rejestracja, elektroniczna karta pacjenta, internetowa rejestracja chorych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 20 lutego 2012
Czy Google narusza prywatność?
Google uruchomił w Polsce nową usługę, polegającą na wyświetlaniu zdjęć na swoich mapach. Usługa street view jest już dostępna także w Polsce. Czym dokładnie jest ta usługa? Jak można przeczytać w Wikipedii – Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia 360° panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 marca 2012
Mały podatnik czyli kto?
Właściciele mikro i małych przedsiębiorstw, którzy nie osiągają określonego pułapu rocznych dochodów, mogą ograniczyć koszty związane z ewidencją księgową decydując się na status Małego Podatnika. O tym, z jakich przywilejów może korzystać taki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 31 lipca 2012
Ekologiczne priorytety mogą utrudniać udział w postępowaniu
W postępowaniach administracyjnych poprzedzających realizację inwestycji i prowadzonych bez udziału społeczeństwa organizacje ekologiczne mogą uczestniczyć jedynie wyjątkowo.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 27 sierpnia 2012
Czy dla zawarcia umowy kredytu bankowego należy uzyskać zgodę współmałżonka?
Wzięcie kredytu bez zgody współmałżonka, a nawet wbrew jego woli jest na gruncie obowiązujących przepisów prawnych jak najbardziej możliwe. Wiąże się to jednak z szeregiem różnych konsekwencji prawnych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 września 2012
Przedawnienie karalności
ustawy z dnia 3 czerwca 2005 roku o zmianie ustawy - Kodeks karny z art. 42 ust. 1 Konstytucji oraz art. 1 pkt 1 lit. a i art. 1 pkt 2 powyższej ustawy z art. 2, art. 32 ust.1, art. 42 ust. 1 i art. 45 Konstytucji oraz art. 6 ust. 1 Konwencji o Ochronie
Słowa kluczowe:
przedawnienie karalności
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 15 października 2008
« Poprzednia | 1 … 1791 | 1792 | 1793 | 1794 | 1795 … 3165 | Następna » |