Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Za śnieg na chodniku grozi mandat

Jeśli właściciel nieruchomości nie odśnieży chodnika przed domem może dostać do 500 zł mandatu. Za odgarnięcie śniegu z chodnika na ulicę grozi trzykrotnie wyższa kara, a nawet sumienne odśnieżanie nie gwarantuje, że nikt przed domem się nie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 października 2012

Uważaj co robisz, sam możesz wyrządzić sobie krzywdę

Na przełomie ostatnich tygodni spotkałem się z niezwykle ciekawym problemem, który pojawił się w sprawie dotyczącej nielojalnego pracownika i wycieku tajemnicy przedsiębiorstwa.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 grudnia 2012

Uwaga na jurysdykcję sądów polskich w sporach z podmiotami z innych państw członkowskich UE

Przepisy prawa UE modyfikują standardowe zasady jurysdykcji krajowej sądów polskich w sytuacji, gdy spór toczy się między podmiotami z różnych państw członkowskich UE i dotyczy umów sprzedaży rzeczy ruchomych lub umów dotyczących świadczenia usług.

Data utworzenia: 17 stycznia 2013

Notarialne poświadczenie dziedziczenia

Notarialne poświadczenie dziedziczenia jest alternatywą dla postanowienia sądowego w przedmiocie stwierdzenia nabycia spadku. Wizyta u notariusza jest dużo szybszą formą uzyskania stwierdzenia faktu naszego dziedziczenia po zmarłym spadkodawcy. Jednocześnie podkreślenia wymaga to, iż notarialne poświadczenie dziedziczenia podlega licznym ograniczeniom…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 lutego 2013

Kradzież w podróży - co robić?

Bez pieniędzy, kart płatniczych, dokumentów i telefonu, często możliwości porozumienia się w języku kraju, w którym jest się gościem – to może przydarzyć się każdemu podróżującemu. Nawet najlepiej zaplanowany wyjazd może stać się koszmarem, jeśli turysta zagubi niezbędne rzeczy lub zostanie okradziony. Co robić w takiej sytuacji –…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 kwietnia 2013

Samowola budowlana

Rozpoczęcie jakichkolwiek prac budowlanych jest obarczone koniecznością uzyskania pozwolenia budowlanego, wydawanego w formie decyzji administracyjnej. Podobnie jest w przypadku przeprowadzania niektórych remontów np. gdy dotyczy to zabytkowych nieruchomości. Brak uzyskania pozytywnej decyzji skutkuje oczywiście niemożnością rozpoczęcia prac budowlanych…

Data utworzenia: 26 kwietnia 2013

Na jaką pomoc można liczyć z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie?

związkami wyznaniowymi, fundacjami, stowarzyszeniami, pracodawcami oraz osobami prawnymi i fizycznymi. Zakres zadań wykonywanych przez PCPR określa Ustawa z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013r., Nr 0, poz. 182 ze zm.).

Data utworzenia: 20 maja 2013

Ważny wyrok SN dla sportowców!

nie należy do szczególnie prostych i przyjemnych czynności. Ostatnimi czasy okazuje się, że sport i rozwód, a także kwestia podziału majątku mogą mieć ze sobą więcej wspólnego, niż byśmy myśleli.

Data utworzenia: 28 maja 2013

Umowa na zastępstwo

1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r., Nr 21, poz. 94 ze zm.), w tym celu zatrudnić innego pracownika na podstawie umowy o pracę na czas określony, obejmujący okres tej nieobecności.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 16 lipca 2013

Ucieczka z miejsca wypadku drogowego

Spowodowanie wypadku drogowego nie w każdej sytuacji będzie oznaczać popełnienie przestępstwa. Wszystko będzie tak naprawdę zależało od okoliczności danej sprawy i tego, czy sprawcy czynu można przypisać winę. Teoretycznie istnieje zatem szansa, że sprawca nie poniesie odpowiedzialności karnej za powstałe zdarzenie. Zdecydowanie gorszą sytuacją…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 25 października 2013
« Poprzednia 1 … 1787  |  1788  |  1789  |  1790  |  1791 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.