Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
- opłaty+za+świadczone+usługi
- nieobecność na rozprawie
- referendarz
- referendarz sądowy
- szczególne+warunki+sprzedaży+konsumenckiej
- Zawieszenie
- brak+odpowiedzi+na+pozew+o+rozwód
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Umowa szkoleniowa
Podnoszenie kwalifikacji i doświadczenia zawodowego to jedno z podstawowych praw każdego pracownika. Pracodawca powinien umożliwić zatrudnionym przez siebie osobom zwiększanie wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Z podnoszeniem kwalifikacji wiążą się konkretne uprawnienia pracownicze, będące jednocześnie obowiązkami zatrudniającego.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 12 grudnia 2013
Czy automatyczne przedłużanie umowy jest zgodne z prawem?
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionowała praktykę spółki Niezależny Operator Międzystrefowy, polegającą na automatycznych przedłużaniu umowy na kolejny okres bez pytania konsumenta o zgodę. Na spółkę została nałożona kara
Słowa kluczowe:
automatyczne przedłużenie umowy, klauzule abuzywne, klauzule niedozwolone, Niezależny Operator Międzystrefowy
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 marca 2014
Uważaj, być może osoba siedząca obok w kawiarni to 'man-in-the-middle'
internetem – do wyboru, do koloru. Często jednak, przebywając w komfortowym wnętrzu ulubionej kawiarni, mając wokół siebie wiele postronnych osób, chęć sprawdzenia, co słychać u znajomych na Facebooku, kupienia utworu, który właśnie usłyszeliśmy w radiu, lub
Słowa kluczowe:
atak „man-in-the-middle”, internet, korzystania z bezpłatnych sieci Wi-Fi, korzystanie z internetu w kawiarni
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 25 marca 2014
Zmiany w handlu przez internet. Nowe przepisy zwiększą ochronę klientów robiących zakupy w sieci
Choć sprzedaż przez internet to tylko 3,5 proc. całej sprzedaży detalicznej w Polsce, to udział ten będzie rósł. Sprzyjać temu będzie nie tylko coraz większa liczba urządzeń połączonych z internetem, lecz także korzystniejsze dla konsumentów prawo, które daje więcej uprawnień niż w przypadku zakupu w sklepie stacjonarnym. W połowie czerwca…
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 26 marca 2014
Darowizna na wypadek śmierci
Polski system prawny przewiduje, że umowa darowizny może zostać zawarta tylko pomiędzy żyjącymi osobami. Jednocześnie zakazane jest zawieranie umów na wypadek śmierci (prócz wyraźnie wskazanych w Kodeksie cywilnym jak np. umowa dotycząca zrzeczenia się dziedziczenia zawarta jeszcze za życia spadkodawcy). Wydaje się zatem, że darowizna na wypadek…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 kwietnia 2014
Nie wykonasz prac społecznych? Licz się z konsekwencjami
Wykonywanie prac społecznych jest najlżejszą dolegliwością za popełnione przestępstwo. Zobowiązany do wykonywania takich prac otrzymuje wyraźną informację od sądu gdzie i kiedy powinien się stawić, aby odpracować swoje negatywne zachowanie. Jeśli
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 maja 2014
Demontaż eternitu z preferencyjną stawką VAT
Przedsiębiorcom świadczącym usługi polegające na demontażu eternitu z dachów, przysługuje prawo zastosowania preferencyjnej stawki VAT w wysokości 8%. Preferencja ta stanowi głównie korzyść dla odbiorców usług, którzy dzięki temu mogą mniej zapłacić za usunięcie szkodliwych materiałów.
Słowa kluczowe:
obowiązek podatkowy z tytułu świadczenia usług, podatki, prawo podatkowe, Program Oczyszczania Kraju z Azbestu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 5 listopada 2012
Podpis elektroniczny coraz szerzej wykorzystywany
Zapotrzebowanie na bezpieczne usługi weryfikacji komunikacji elektronicznej przyczyniają się do wykorzystywania e-podpisu w coraz nowszych obszarach związanych z biznesem i administracją.
Słowa kluczowe:
bezpieczne usługi weryfikacji komunikacji elektronicznej, bezpieczny podpis elektroniczny, e-identyfikacja, e-podpis
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 maja 2013
Służebności osobiste
Służebności należą do ograniczonych praw rzeczowych uregulowanych przepisami Kodeksu cywilnego. Dzielą się tak naprawdę na dwie kategorie – służebności gruntowe oraz osobiste. Pierwsze, jak wskazuje sama nazwa, związane są z konkretną nieruchomością
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 maja 2013
Prawo odkupu
Prawo odkupu jest szczególnym rodzajem sprzedaży, pozwalającym sprzedawcy nabyć rzecz z powrotem od kupującego. Instytucję tę regulują przepisy art. 593-595 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 1964r., Nr 16, poz. 93 ze zm.).
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 maja 2013
« Poprzednia | 1 … 1778 | 1779 | 1780 | 1781 | 1782 … 3165 | Następna » |