Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Opłaty za udostępnienie danych z Rejestru Dowodów Osobistych i dokumentacji związanej z dowodami osobistymi

trybie ograniczonej teletransmisji danych z Rejestru Dowodów Osobistych. Celem projektu rozporządzenia jest takie określenie wysokości opłat za udostępnianie danych, aby były one adekwatne do kosztów czynności wynikających z tego procesu. Zapewnienie

Data utworzenia: 19 stycznia 2011

Od jutra otwiera się kolejny rynek pracy - w Szwajcarii

2,4 mln osób. W ostatnim czasie zjawisko ponownie przybrało na sile, wbrew oczekiwaniom, że będą następowały powroty do kraju. W rezultacie obecnie aż 10 proc. aktywnych zawodowo Polaków pracuje poza granicami kraju – wynika z raportu think-tanku CEED

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 30 kwietnia 2014

Czy wiesz, kiedy możesz potrącić swoją wierzytelność, a tym samym umorzyć własne zobowiązanie?

Potrącenie ustawowe jest jednym ze sposobów umorzenia wierzytelności. Do niewątpliwych zalet stosowania tej instytucji prawa cywilnego należy oszczędność kosztów związanych ze spełnieniem świadczeń, a w toku procesu znaczne obniżenie społecznych

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 sierpnia 2014

Pełnomocnik w postępowaniu cywilnym - czy córka może mnie zastępować przed sądem?

W postępowaniu toczącym się przed sądem cywilnym, zarówno strony, jak i ich organy lub przedstawiciele ustawowi mogą działać osobiście lub przez pełnomocników. Kto zatem może być pełnomocnikiem strony? Czy są sytuacje, w których istnieje konieczność działania przez pełnomocnika? Na te i inne pytania związane z reprezentacją strony przed…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 sierpnia 2014

Czym się różni prawo pierwokupu od prawa odkupu rzeczy?

Zarówno prawo pierwokupu, jak i prawo odkupu to szczególne rodzaje sprzedaży, które pozwalają w pewien sposób zabezpieczyć prawa stron takiej umowy. Podstawowa różnica między jednym a drugim prawem polega na tym, że odkupić może daną rzecz poprzedni właściciel, a prawo pierwokupu może być przewidziane na rzecz podmiotu, który wcześniej nie…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 października 2012

Wsparcie socjalne od pracodawcy

Zasadą jest, że pracodawca stosownie do swoich możliwości i warunków jest zobowiązany zaspokajać potrzeby bytowe, socjalne i kulturalne pracowników. Konkretyzacją tego obowiązku jest m.in. instytucja zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 7 listopada 2012

Pracodawca nie płaci wynagrodzenia - co można zrobić?

Zgodnie z treścią art. 13 Kodeksu pracy, pracownik ma prawo do godziwego wynagrodzenia za pracę. Warunki realizacji tego prawa określają przepisy prawa pracy oraz polityka państwa w dziedzinie płac, w szczególności poprzez ustalanie minimalnego

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 stycznia 2013

Czy pracownik musi podpisać weksel in blanco?

W chwili obecnej wielu pracodawców, przy przyjmowaniu do pracy nowych pracowników, wymaga podpisania przez nich weksla in blanco. Ma to służyć jako zabezpieczenie ewentualnych szkód poczynionych przez pracownika, zwrotu kosztów jego szkolenia, czy

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 stycznia 2013

Międzynarodowy Dzień Konsumenta

15 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Konsumenta, który został ustanowiony dla upamiętnienia pierwszej debaty nad prawami konsumentów. John Fitzgerald Kennedy wypowiedział wtedy znamienne słowa: „Konsumenci to my wszyscy. Jest to największa grupa ekonomiczna. Mimo to, jest to jedyna ważna grupa, której opinie są rzadko brane pod uwagę”. Misją…

Data utworzenia: 12 marca 2015

Klient nasz pan

Przedsiębiorcy, w nadziei na zarobek, tolerują najróżniejsze zachowania klientów. Czasem jednak, gdy zachowanie klienta jest wyjątkowo nieodpowiednie, zdarza im się odmówić takiemu klientowi sprzedaży towaru lub wykonania usługi. Czy wolno im tak robić?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 lutego 2012
« Poprzednia 1 … 1773  |  1774  |  1775  |  1776  |  1777 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.