Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- użytkownicy
- waloryzacja emerytur
- sankcja
- nabycie
- Kancelaria adwokacka
- praca
- złożenie deklaracji
- brak pełnej zdolności do czynności prawnych
- przejęcie
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- przepisy kodeksu cywilnego
- przeciwdziałanie+powstawaniu+monopoli
- współwłasność mieszkania
- współwłasność
- zapewnienie+odpowiedniej+ochrony+osobie+udzielającej+świadczenia+zdrowotnego
- darowizna samochodu
- kontakty
- składanie+deklaracji+podatkowych+drogą+elektroniczną
- wystąpienie+ze+spółki+cywilnej
- zrzec się
- granicy
- wniosek+o+wydanie+karty+pojazdu
- pozbawienie+praw+publicznych
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- pozbawienie+statusu+osoby+bezrobotnej
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Dostałeś bilet na Euro? Zapłacisz podatek
W radości przeżywania wrażeń sportowych na Euro 2012 chce uczestniczyć także fiskus. Osoby, które otrzymały w prezencie bilety na mecze, muszą od takich świadczeń zapłacić podatek – ostrzega Tax Care. Dotyczy to zarówno nagrodzonych biletami pracowników, klientów, jak i partnerów biznesowych. Podatek od biletu wartego 800 zł może wynieść…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 14 czerwca 2012
Dieta w związku z podróżą służbową może być opodatkowana
Diety wypłacane w związku z podróżami służbowymi stanowią dla pracownika przychód, którego źródłem jest stosunek pracy. Kwoty te z zasady podlegają zwolnieniu z opodatkowania PIT, ale tylko do pewnej wysokości i przy spełnieniu określonych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 28 lipca 2012
Jak szczegółowy musi być wykaz towarów objętych rejestracją znaku?
TSUE rozstrzygnął, że − zgłaszając znak towarowy − można posługiwać się ogólnymi określeniami nagłówków klasyfikacyjnych tzw. Klasyfikacji Nicejskiej pod warunkiem, że wskazanie towarów i usług jest wystarczająco jasne i precyzyjne.
Słowa kluczowe:
Klasyfikacja Nicejska, OHIM, organ rejestrowy znaków w wielkiej Brytanii, organ rejestrowy znaków wspólnotowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 30 sierpnia 2012
Phreaking
Określenie to pochodzi od słowa Phone-Freak i polega głównie na nielegalnym podłączeniu się do sieci teleinformatycznej. Powszechnie za prekursora phreakingu uważa się Johna Drapera, który odkrył, że będący dodatkiem do płatków owsianych gwizdek
Słowa kluczowe:
phreaking
Typ: Artykuł
Data utworzenia: 12 grudnia 2006
Zwolnienie dłużnika z długu
techniczna a nie prawna, stąd też nie wywołuje skutków prawnych. Skutki takie mogą powstać z uwagi na okresy przedawnienia, jednakże do czasu gdy takie przedawnienie nie nastąpi, wierzyciel może ponownie wszczynać działania zmierzające do odzyskania długu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 sierpnia 2008
Sprzedaż z pominięciem kasy rejestrującej
Od początku ferii zimowych urzędy kontroli skarbowej rozpoczną zakrojone na szeroką skalę działania prowadzące do ujawniania przypadków nierejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych. Inspektorzy kontroli skarbowej wezmą pod lupę zwłaszcza branżę
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 20 stycznia 2010
Publiczny transport zbiorowy
W dniu 2 lutego 2010 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, który został przedłożony przez ministra infrastruktury. Przepisy projektu mają na celu zmianę dotychczasowego sposobu funkcjonowania i
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 lutego 2010
Nowe zasady przesłuchiwania dzieci
Przesłuchiwanie dzieci wymaga zastosowania szczególnych środków procesowych, zwłaszcza wtedy, gdy są one ofiarami przestępstw. Aby uniknąć dodatkowej traumy psychicznej związanej z salą posiedzeń, małoletni są przesłuchiwani w specjalnych tzw. niebieskich pokojach w obecności psychologa. Od 2014 r. zasady dotyczące powyższego uczestnictwa dzieci…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 3 stycznia 2014
Nowe zasady wypowiadania polis OC
Jak powszechnie wiadomo każdy polski kierowca jest zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia OC. Wybór polisy OC może okazać się dosyć trudny, biorąc pod uwagę zwłaszcza fakt, że na naszym rynku istnieje wiele firm ubezpieczeniowych, które prześcigają
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 lutego 2013
Gdy poręczyciel staje się dłużnikiem
Według Biura Informacji Kredytowej, w ubiegłym roku Polacy zaciągnęli zobowiązania finansowe na kwotę 40,4 mld złotych. Raport InfoDług potwierdza – aż 2,3 mln osób obciążone jest długiem w średniej wysokości ponad 17 tys. PLN. Przed udzieleniem kredytu banki wymagają zwykle zabezpieczenia należności. Jedną z najpopularniejszych form takiej…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 listopada 2013
« Poprzednia | 1 … 1769 | 1770 | 1771 | 1772 | 1773 … 3165 | Następna » |