Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- emerytura+czC499C59Bciowa+przed+osiC485gniC499ciem+wieku+emerytalnego
- niewykonanie+umowy
- katalog otwarty
- samo
- Wzór oświadczenia woli
- alimenty
- karne prawo
- spadek
- podatek dochodowy
- kredyt
- nieruchomość
- instytucje finansowe
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- egzekucja
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- wniosek BIK
- o wykreślenie wpisu w księdze wieczystej
- Wzór oświadczenia woli
- umowa najmu okazjonalnego
- umowa najmu mieszkania
- dokumentacja związana ze sprawą sądową
- dokumentacja od adwokata
- pożar
- telekomunikacyjne urządzenie końcowe
- zaniedbanie dziecka
- ugoda o zachowek
- replika
- Umowa rodziców
- bezpieczeństwo
- ochrona
- Apelacja od postanowienia sądu wydanego w postępowaniu nieprocesowym
- Umowa sprzedaży na próbę
- Pozew o ustanowienie rozdzielności majątkowej
- Zażalenie na postanowienie sądu
- Zgłoszenie / zmiana danych płatnika składek osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej ZUS ZPA
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Szykują się zmiany w postępowaniu dyscyplinarnym policjantów
ustawę, a jeśli taka nie istnieje to pod ogólne przepisy Kodeksu pracy. Policjanci należą do tej grupy, która ma własne postępowanie dyscyplinarne – to jednak ma w niedługim czasie ulec przeobrażeniu.
Słowa kluczowe:
dyscyplina służbowa, naruszenie dyscypliny służbowej, policyjna dyscyplinarka, policyjne postępowanie dyscyplinarne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 kwietnia 2014
Od czerwca pracownik mundurowy będzie traktowany tak jak pracownik cywilny
Przywileje pracowników mundurowych od czerwca tego roku zostaną zlikwidowane. Zgodnie bowiem z przepisami nowej ustawy, pracownicy mundurowi zostają zrównani z pracownikami cywilnymi. Niestety oznacza to, że zarobki tych pierwszych zostaną znacząco obniżone, szczególnie dotyczy to wynagrodzenia chorobowego.
Słowa kluczowe:
świadczenia chorobowe mundurowych, uposażenie chorobowe, uposażenie chorobowe mundurowego, wynagrodzenie chorobowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 maja 2014
Co można zrobić, gdy najemca nie płaci czynszu?
Zgodnie z treścią art. 659 Kodeksu cywilnego, przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do używania przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a najemca zobowiązuje się płacić wynajmującemu umówiony czynsz. Czynsz może być
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 2 grudnia 2012
Składki na ubezpieczenie z tytułu wykonywanego zawodu zmniejszą podatek
Wydatki na polisę OC zawieraną przez przedsiębiorcę na wypadek szkód wyrządzonych w związku z prowadzoną przez niego działalnością są kwalifikowane jako koszty podatkowe. Inaczej jest w sytuacji, gdy OC dotyczy członków zarządu w spółce.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 27 grudnia 2012
W jaki sposób można bronić przed zasiedzeniem?
Zasiedzenie jest jedną z form nabycia prawa własności określonej rzeczy, bez względu na to czy jest to nieruchomość czy rzecz ruchoma. Zgodnie z treścią art. 172 i 174 Kodeksu cywilnego, Posiadacz nieruchomości nie będący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu jako posiadacz samoistny…
Słowa kluczowe:
nabycie własności przez zasiedzenie, powództwo negatoryjne, roszczenie negatoryjne, zasiedzenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 stycznia 2013
Ustawa śmieciowa ułatwi przejęcie rynku firmom zagranicznymn i wzrost cen - ostrzega Związek Miast Polskich
Miast Polskich, według którego firmy zagraniczne będą konkurować ze spółkami komunalnymi przede wszystkim ceną, a to może doprowadzić do upadku rodzimych przedsiębiorstw. Zamiast zwiększyć konkurencję, ustawa może w efekcie ją zmniejszyć, na czym stracą
Słowa kluczowe:
organizowanie przetargów na wywóz i zagospodarowanie odpadów, przetarg na wywóz śmieci, spółki komunalne wywożące śmieci, ustawa śmieciowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 lutego 2013
Jednoosobowa spółka z o.o.
odpowiedzialnością nie może być zawiązana wyłącznie przez inną jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnicy są zobowiązani jedynie do świadczeń określonych w umowie spółki. Wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania spółki.
Słowa kluczowe:
jednoosobowa spółka, jednoosobowa spółka z o.o., jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, tworzenie jednoosobowej spółki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 12 lutego 2013
Regulacji przepisów ciąg dalszy - co niesie ze sobą projekt IV ustawy deregulacyjnej?
Prawdopodobnie jeszcze w kwietniu Rada Ministrów zaakceptuje przygotowywany przez Ministerstwo Gospodarki projekt tzw. IV ustawy deregulacyjnej. Rozwiązania w nim zawarte mają na celu przede wszystkim uproszczenie warunków prowadzenia działalności gospodarczej i zniesienie niektórych uciążliwości biurokratycznych. Czy i które propozycje zmian mogą…
Słowa kluczowe:
IV ustawa deregulacyjna, uproszczenie warunków prowadzenia działalności gospodarczej, ustawa deregulacyjna, zniesienie niektórych uciążliwości biurokratycznych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 16 kwietnia 2013
Spółka z o.o. za 1 zł?
Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie stanowi na chwilę obecną większego problemu. Ułatwienie procedury w tym zakresie spowodowało, że duża część przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie działalności gospodarczej właśnie w takiej formie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad projektem…
Słowa kluczowe:
zakładanie spółki, zakładanie spółki z o.o., założenie spółki, założenie spółki z o.o.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 sierpnia 2013
Nakaz rozbiórki obiektu budowlanego
Wybudowanie jakiegokolwiek obiektu budowlanego w Polsce jest uzależnione od spełnienia szeregu wymogów jakie stawia przed wykonawcą i inwestorem Prawo budowlane. Podstawową kwestią jest oczywiście uzyskanie pozwolenia na budowę, będącego rodzajem decyzji administracyjnej. Już niedługo przepisy w tym zakresie ulegną znaczącej modyfikacji i wydawanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo budowlane
Data utworzenia: 16 września 2013
« Poprzednia | 1 … 1766 | 1767 | 1768 | 1769 | 1770 … 3165 | Następna » |