Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wystarczy podpisać ugodę, aby zniknąć z rejestru dłużników

Już prawie 750 tys. dłużników zostało dopisanych do Rejestru Dłużników ERIF. Może to dla nich oznaczać kłopoty z otrzymaniem kredytu, pożyczki, problemy z zakupami na raty, czy podpisaniem umowy na korzystanie z telefonu z abonamentem. A w

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 21 lipca 2011

Rodzice nie zawsze mogą rozporządzać majątkiem dziecka

Dziecko pozostaje pod władzą rodzicielską aż do uzyskania pełnoletniości, chyba że władza ta zostanie wcześniej ograniczona bądź odebrana opiekunom. W związku z tym zarobek dziecka, jeśli oczywiście istnieje, podlega z reguły bezpośrednio jego

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 8 maja 2014

Były mąż grozi, że zabierze Ci dzieci? Sprawdź, czy i kiedy może to zrobić

, bardzo często byli małżonkowie nie potrafią dojść do kompromisu nawet w podstawowych sprawach dotyczących wspólnego potomstwa. Nie sprzyjają temu także wzajemne żale i animozje z przeszłości. Rzadko kiedy zdarza się, że byli małżonkowie żyją w przyjaźni

Data utworzenia: 30 czerwca 2014

Czym jest oszustwo ubezpieczeniowe?

niejednokrotnie zobowiązane są do zapłaty często bardzo wysokich kwot. Nie wywołuje nadmiernego zdziwienia fakt poddawania szczegółowym analizom przypadków rodzących odpowiedzialność ubezpieczeniową, gdyż oszustwo ubezpieczeniowe to – pozornie – łatwy i szybki

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 września 2014

Ciekawostki podatkowe dla przedsiębiorczych w Wielkiej Brytanii

Firmę w Wielkiej Brytanii założymy w dobę. Na odprowadzenie należnego państwu podatku przedsiębiorca ma kolejny rok. A jeśli dochody firmy są niewielkie może liczyć na pomoc finansową ze strony państwa.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 3 października 2012

Ograniczenia rodziców w zarządzaniu majątkiem dziecka

Zdarza się, że w niektórych sytuacjach dziecko jest właścicielem dużego majątku, szczególnie gdy staje się nim w drodze dziedziczenia czy darowizny. W takim przypadku dopóki nie uzyska pełnoletniości, majątkiem dziecka zarządzają jego rodzice lub opiekunowie prawni. Z reguły mogą dokonywać oni wszelkich czynności związanych z takim majątkiem…

Data utworzenia: 8 lutego 2013

Skarga pauliańska sposobem na nielojalnego dłużnika...

Polski system prawa cywilnego opiera się w dużej części na rozwiązaniach jurydycznych z czasów starożytnego Rzymu. Jednym z przejawów wpływu tego nieistniejącego już prawa jest dla przykładu instytucja skargi pauliańskiej, uregulowana w naszym rodzimym Kodeksie cywilnym.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 marca 2013

Zamiana nieruchomości

. Umowa zamiany nieruchomości nie należy jednak do zbyt popularnych, tym bardziej warto zapoznać się z jej konstrukcją prawną.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 maja 2013

Czy prokurent ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki?

Prokura jest szczególnego rodzaju pełnomocnictwem udzielanym osobie fizycznej posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych. Może jej udzielić wyłącznie przedsiębiorca podlegający obowiązkowemu wpisowi do rejestru przedsiębiorców. Podstawowym

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 maja 2013

Ujawnienie danych pacjenta, który odmówił transfuzji krwi

Transfuzja krwi jest jednym z zabiegów medycznych pozwalających ratować życie wielu pacjentów. Polega na przetoczeniu pewnej ilości tego płynu ustrojowego od jednej osoby do drugiej, po to aby uzupełnić utracone składniki u potrzebującego, który np

Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 10 czerwca 2013
« Poprzednia 1 … 1763  |  1764  |  1765  |  1766  |  1767 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.