Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Najcięższe przestępstwa - zabójstwo

Kodeks karny zawiera szereg różnych czynów zabronionych, określając jednocześnie sankcje za ich popełnienie. Wśród wielu takich przestępstw możemy odnaleźć te szczególnie okrutne, za które grożą dosyć surowe kary, z dożywotnim pozbawieniem wolności na czele. Dziś omówimy przestępstwo zabójstwa, mylnie określane jako morderstwo.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 listopada 2014

Najcięższe przestępstwa - recydywa

Recydywa co prawda nie jest czynem zabronionym i nie możemy określić jej jako przestępstwo, z drugiej jednak strony polega na ponownym powrocie na drogę kryminalną skazanego już sprawcy, a to przesądza w pewnym sensie o ciężarze przestępstwa. Kary

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 listopada 2014

Jak prawidłowo zawrzeć umowę ubezpieczenia?

Umowa ubezpieczeniowa, bez względu na to co jest jej przedmiotem, dla swej ważności musi być potwierdzona przez dwóch kontrahentów – ubezpieczyciela i klienta. Jak się okazuje takie potwierdzenie niekoniecznie musi przybierać postać tradycyjnego podpisu składanego na papierowej umowie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 stycznia 2015

Działalność gospodarcza spółki osobowej, przychody z działalności wspólnika

Chociaż działalność gospodarczą prowadzi spółka nie mająca osobowości prawnej, to wspólnicy rozliczają swój przychód z udziału w takiej spółce jako z działalności gospodarczej wykonywanej osobiście.

Data utworzenia: 30 grudnia 2011

Jak obliczyć wartość przedmiotu sporu?

Oznaczenie wartości przedmiotu sporu stanowi jedno z formalnych wymagań pozwu w sprawach majątkowych.

Data utworzenia: 19 stycznia 2012

Zmiana umowy spółki, a podatek

W realiach biznesowych nic nie jest stałe. Zmiany formy działalności gospodarczej są dość częstym zjawiskiem. Dlatego też przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, że opodatkowaniu z tytułu czynności prawnych podlega nie tylko zawiązanie umowy spółki

Data utworzenia: 24 stycznia 2012

Niezgodny z prawem regulamin sklepu? Uważaj to może być oszustwo!

, co skutkuje nałożeniem na nich obowiązku zapłaty kary pieniężnej. Należy pamiętać, że jedynym podmiotem uprawnionym do nakładania kar w związku z naruszaniem przepisów chroniących konsumentów jest Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lutego 2015

Poradnik: Zwolnienie z opodatkowania pożyczki od brata.

formie pisemnej i podpisana przez obie ze stron, z załączonym oświadczeniem bratowej, że wyraża zgodę na jej udzielenie. W związku z tym pojawiają się dwa pytania. Czy w przypadku pożyczki od brata, oprócz powiadomienia o zaistniałym fakcie urzędu

Data utworzenia: 15 kwietnia 2018

Zwrot kosztów kształcenia w Krajowej Szkole Administracji Publiczne

sprawie zgodności: - art. 8 pkt 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1991 roku o Krajowej Szkole Administracji Publicznej z art. 92 ust. 1 konstytucji; - § 11 ust.1 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 października 1999 roku w sprawie stypendiów i

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 marca 2011

Posiadanie strony internetowej nie oznacza prowadzenia działalności gospodarczej

Wiele osób tworzy i publikuje w Sieci swoje strony internetowe. Często osoby te zastanawiają się, czy umieszczenie w Internecie strony wiąże się z koniecznością zarejestrowania działalności gospodarczej czy też nie. Czasem jest wręcz odwrotnie - osoby, które prowadzą w Internecie strony, dzięki którym uzyskują określone przychody uważają…

Data utworzenia: 2 sierpnia 2011
« Poprzednia 1 … 1753  |  1754  |  1755  |  1756  |  1757 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.