Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- oddelegowanie pracownika do pracy w innej miejscowości
- kwarantanna
- prawo wystawiania recept
- ubezpieczenie dla lekarzy
- refundowane leki
- przepisywanie leków refundowanych
- zawód lekarza
- ceny leków refundowanych
- Pelion
- firma farmaceutyczna
- leki refundowane w obrocie hurtowym
- ustawa refundacyjna
- pielęgniarka POZ
- fałszywe zaświadczenie
- obowiązek lekarza poinformować pacjenta o chorobie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Fundusze innowacyjne
Od dnia 31 października 2007 roku obowiązuje rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 września 2007 roku w sprawie szczegółowych warunków wykorzystywania środków funduszu innowacyjności (Dz. U. Nr 189, poz. 1353). W rozporządzeniu zostały szczegółowo określone warunki wykorzystywania środków funduszu innowacyjności na pokrycie kosztów…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 listopada 2007
Ubezpieczenie osób sezonowo zatrudnionych w innych państwach członkowskich UE/EOG
Od dnia wejścia Polski do UE uległa zmianie sytuacja prawna w zakresie zabezpieczenia społecznego osób zamieszkałych w Polsce, a podejmujących zatrudnienie w innych państwach członkowskich, czyli tzw. pracowników migrujących. Do pracowników tych
Słowa kluczowe:
ubezpieczenie społeczne
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 11 lutego 2010
Wyrąb drzewa w lesie
Sąd Rejonowy uznał Andrzeja Z. za winnego tego, że dokonał wyrębu i zaboru drzew z cudzej działki leśnej, która stanowiła współwłasność. W myśl art. 290 § 2 Kodeksu karnego sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości drzewa. W omawianej sprawie pytanie, czy sąd orzeka nawiązkę w wysokości podwójnej wartości…
Słowa kluczowe:
nawiązka
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 14 kwietnia 2010
Już wkrótce bezpieczniej w górach
Mamy jeszcze lato, ale politycy już myślą o zimie. Nowy sezon zimowy będzie się różnił od poprzednich, zwłaszcza jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Od 2 stycznia 2012 roku wejdą w życie przepis ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie i
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 13 września 2011
Czym jest groźba bezprawna?
Groźba jest jedną z czterech, skodyfikowanych w Kodeksie cywilnym, wad oświadczenia woli. Obok groźby bezprawnej ową wadą jest także brak świadomości lub swobody, pozorność oraz błąd (wraz z jego kwalifikowaną postacią – podstępem). Zachowanie, które polega na grożeniu innej osobie, stawia ową osobę przed trudnym wyborem tzw. „mniejszego…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 sierpnia 2014
Ile kosztuje windykacja?
zobowiązany zostanie on do pokrycia takich kosztów.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 września 2014
Kolejność zaspokojenia wierzycieli w postępowaniu upadłościowym Amber Gold
Od zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym do odzyskania choćby części utraconych pieniędzy upływa z reguły sporo czasu. W tym czasie warto dowiedzieć się w jakiej kolejności zaspokajani są poszczególni wierzyciele upadłego i na
Słowa kluczowe:
kolejność zaspokojenia wierzycieli, kolejność zaspokojenia wierzycieli w postępowaniu Amber Gold, prawo upadłościowe i naprawcze, syndyk masy upadłości spółki Amber Gold
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 21 września 2012
Zaliczki uproszczone w PIT- z góry wiesz ile wyniosą
Możliwością korzystania z kwartalnego sposobu wpłacania zaliczek na podatek dochodowy dysponują tzw. mali podatnicy oraz podatnicy, którzy rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej. Natomiast zaliczki uproszczone są dostępne dla wszystkich przedsiębiorców, którzy wybrali zasady ogólne albo podatek liniowy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 grudnia 2012
Dziedziczenie gospodarstw rolnych
Gospodarstwa rolne należą do szczególnego rodzaju przedmiotów podlegających dziedziczeniu. Polski system prawny przewiduje szereg wyjątków w tym zakresie, opierając się przede wszystkim na zasadzie pozostania nieruchomości w rękach określonej
Słowa kluczowe:
dziedziczenie gospodarstw, dziedziczenie gospodarstw rolnych, dziedziczenie gospodarstwa, dziedziczenie gospodarstwa rolnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 maja 2013
W połowie miesiąca ruszą kontrole Inspekcji Ochrony Środowiska związane z wprowadzeniem tzw. ustawy śmieciowej
…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 1 lipca 2013
« Poprzednia | 1 … 1750 | 1751 | 1752 | 1753 | 1754 … 3165 | Następna » |