Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Przestępczość w Internecie

w jej posiadanie. Napady na banki najczęściej wiążą się z działaniami przestępczymi związanymi z użyciem przemocy, nie rzadko dochodzi w nich do brutalnej przemocy a nawet śmierci po stronie zwykłych obywateli, którzy na swoje nieszczęście znaleźli

Słowa kluczowe: hacking, przestępczość
Data utworzenia: 3 listopada 2006

Czym jest umowa adhezyjna?

Na gruncie Kodeksu cywilnego mamy do czynienia z szeregiem różnego rodzaju umów nazwanych. Ustawodawca postarał się, aby duża ilość zobowiązań pojawiających się w praktyce została uregulowana w jednym akcie prawnym. W powyższej ustawie odnajdziemy

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 31 marca 2014

Płacić czy nie płacić, czyli puszczanie muzyki a prawa autorskie

W ostatnim czasie pojawiła się w prasie informacja dotycząca procesu, w którym pan Marcin Węgrzynowski, prowadzący zakład fryzjerski w Wałbrzychu, został pozwany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS w związku z odtwarzaniem muzyki w swoim lokalu bez wykupienia stosownej licencji. Czy słusznie? To ostatecznie rozstrzygnie Sąd Apelacyjny, jednak sprawa…

Data utworzenia: 25 kwietnia 2014

Przyczynienie musi zostać udowodnione. Pasy ratują nie tylko odszkodowanie

Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny może podlegać obniżeniu, jeżeli osoba poszkodowana przyczyniła się do jego wystąpienia. Towarzystwo ubezpieczeniowe musi jednak to udowodnić.

Data utworzenia: 17 października 2016

Od 1 lipca wszyscy przedsiębiorcy muszą przekazać na wezwanie KAS struktury JPK

, kontroli podatkowej i kontroli celno-skarbowej. Jeszcze do 30 czerwca 2018 r. obowiązek ten dotyczył wyłącznie dużych przedsiębiorców.

Słowa kluczowe: JPK, JPK na żądanie, KAS, podatek vat
Data utworzenia: 6 lipca 2018

Ograniczenie wolności słowa

W dniu 12 maja 2008 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną Mariana M, dotyczącą ograniczenia wolności słowa. Zadaniem Trybunału Konstytucyjnego jest rozstrzygnięcie w sprawie zgodności art. 212 § 2 i art. 213 § 2 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku - Kodeks karny z art. 54 ust. 1 Konstytucji w związku z art. 31 ust. 3 Konstytucji…

Słowa kluczowe: pomówienie
Data utworzenia: 13 maja 2008

Kary za łamanie reguł konkurencji

Od 1 stycznia 2009 roku obowiązują zasady ustalania wysokości sankcji finansowej przez Prezes UOKiK za naruszenie prawa konkurencji. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów Prezes UOKiK ma możliwość nakładania na przedsiębiorców kar

Słowa kluczowe: nieuczciwa konkurencja
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 stycznia 2009

Wysokość taksy notarialnej

. Nr 41 poz. 399). Przedmiotowe rozporządzenie określa bowiem maksymalne stawki taksy notarialnej za czynności notarialne oraz maksymalne kwoty, o które może być zwiększone wynagrodzenie za dokonanie czynności notarialnych poza kancelarią notarialną.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 4 sierpnia 2014

Kredyt trwalszy niż małżeństwo

Wielu młodych ludzi wiąże się na całe życie, ale w tym wypadku nie chodzi o ślub a o wzięcie kredytu hipotecznego na zakup wspólnego mieszkania lub domu. Zawierając umowę kredytu na kilkadziesiąt lat w większości osoby te nie zakładają rozstania

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 23 listopada 2012

Jak dobrze zabezpieczyć dane pracowników?

przez pracodawcę. Przepisy oczywiście odnoszą się do tej kwestii bardzo dokładnie.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 6 października 2014
« Poprzednia 1 … 1741  |  1742  |  1743  |  1744  |  1745 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.