Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Co dalej z kredytem po zmarłej osobie?

Zaciągnięcie kredytu jest z reguły dużo prostszą czynnością, niż jego spłata – szczególnie wtedy, gdy kredytobiorca umiera. Prawo nie przewiduje bowiem w takiej sytuacji umorzenia należności finansowej względem kredytodawcy. Tym samym oznacza to, że zobowiązanie istnieje nadal po śmierci dłużnika. Pojawia się wówczas pytanie – kto powinien…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 12 listopada 2013

Pozostajesz z małżonkiem w separacji? Nie będziesz po nim dziedziczyć!

Choć separacja nie jest równoznaczna z rozwiązaniem małżeństwa jej skutki często są takie, jak w przypadku rozwodu. Wśród nich jest wyłączenie jednego małżonka pozostającego w separacji z kręgu ustawowych spadkobierców po zmarłym współmałżonku.

Data utworzenia: 6 lipca 2015

Zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej już w grudniu?

Organizację i funkcjonowanie podstawowej opieki zdrowotnej mają poprawić zmiany, które rząd zamierza wprowadzić w życie już w grudniu tego roku. W szczególności zmiany ustawowe mają poprawić koordynację opieki i pracy zespołowej lekarza POZ, pielęgniarki POZ i położnej POZ.

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 28 sierpnia 2017

Kontrola przeprowadzona przez wojewodę

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie kontroli prowadzonej przez wojewodę. Projekt rozporządzenia ma na celu określenie szczegółowego trybu prowadzenia przez wojewodę kontroli wobec organów rządowej administracji zespolonej i niezespolonej w województwie, a także wobec…

Data utworzenia: 25 lutego 2009

Zakładanie ogrodów działkowych

W Sejmie jest obecnie poselski projekt ustawy o ogrodach działkowych. Określa on zasady zakładania ogrodów działkowych i zarządzania nimi, a także prawa i obowiązki właścicieli i użytkowników oraz zasady zbywania działek na preferencyjnych

Data utworzenia: 25 maja 2009

Twój pracodawca może Cię przeszukać

Wydaje się, że przeprowadzenie kontroli osobistej przez pracodawcę stanowi naruszenie dóbr osobistych każdego przeszukiwanego pracownika - nic bardziej mylnego. Trzeba jednak zaznaczyć, że zatrudniający może skontrolować swoich pracowników tylko w uzasadnionych i bardzo szczególnych sytuacjach, w przeciwnym razie jego zachowanie będzie naruszeniem…

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 2 czerwca 2014

Szef może dofinansować pracownikowi wczasy, kolonie i szkolną wyprawkę

Dofinansowanie przez pracodawcę kolonii dla dziecka nie podlega opodatkowaniu, ale wyprawki szkolnej – już częściowo tak. W obydwu przypadkach nie należy się jednak obawiać naliczenia składek ZUS.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 20 sierpnia 2014

Kto zapłaci odszkodowanie za zmarłego sprawcę wypadku?

Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego z dnia 16 listopada 2012r. (sygn. akt III CZP 61/12) spadkobiercy kierowcy, który spowodował wypadek po spożyciu alkoholu i zmarł na miejscu wypadku, nie muszą zwracać za niego odszkodowania wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC.

Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 30 grudnia 2012

Czy dotacja z budżetu UE jest dla rady, czy dla radnego?

Radny prowadząc działalność gospodarczą skorzystał ze środków finansowych w ramach realizowanego przez powiat projektu „Własna działalność – droga do osiągnięcia sukcesu”. Projekt ten realizowano w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, który

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lutego 2013

Gaz łupkowy w opinii przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego

Tylko 6% przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego jest przeciwko wydobyciu gazu łupkowego w Polsce według badania przeprowadzonego przez KB Pretendent na zlecenie Headlines Porter Novelli.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1739  |  1740  |  1741  |  1742  |  1743 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.