Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Egzamin na kierownika pociągu

Wraz z dniem 4 października weszło w życie rozporządzenie ministra transportu z dnia 4 września 200 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego i warunków, jakie powinny spełniać osoby zatrudnione na tych stanowiskach oraz prowadzący pojazdy kolejowe. Nowe…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 8 października 2007

Samotni rodzice kontra kredyt

Samotne matki i ojcowie, chcąc wynagrodzić swoim pociechom brak drugiego rodzica, starają się dać im wszystko co najlepsze, także normalny dom. Nie chcą wiecznie pomieszkiwać u rodziców ani dożywotnio wynajmować mieszkania. Wiedzą, że aby zapewnić dziecku i sobie prawdziwie własny kąt muszą wykazać się świetną organizacją i być doskonałymi…

Słowa kluczowe: kredyt
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 10 sierpnia 2010

Infolinia dla osób pokrzywdzonych przemocą

W dniu 29 listopada 2010 roku Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk oraz Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka podpisali Porozumienie dotyczące utworzenia i funkcjonowania telefonu interwencyjno-informacyjnego. Celem utworzenia specjalnej infolinii…

Słowa kluczowe: pokrzywdzony
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 29 listopada 2010

Zwiększona kwota dotacji na podtrzymywanie tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych

W 2011 roku zwiększona zostanie kwota dotacji na podtrzymywanie tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i etnicznych oraz promocję języka regionalnego. W zestawieniu z 2010 rokiem, będzie więcej pieniędzy m.in. na umieszczenie tablic z dwujęzycznymi nazwami miejscowości. W projekcie przyszłorocznego budżetu - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych…

Data utworzenia: 2 stycznia 2011

Wspólna odpowiedzialność pracowników za mienie powierzone

Kodeks pracy zawiera w sobie regulacje prawne odnoszące się nie tylko do ustalania zakresu odpowiedzialności pojedynczego pracownika w sytuacji, gdy doprowadził on do powstania szkody na skutek wykonywanych przez siebie czynności (zarówno w sposób

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 17 stycznia 2014

Czy możliwe jest zrzeczenie się dziedziczenia za życia spadkodawcy?

Na mocy przepisów kodeksu cywilnego, spadkobierca ustawowy może przez umowę z przyszłym spadkodawcą zrzec się dziedziczenia po nim. Umowa taka powinna być zawarta w formie aktu notarialnego.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 maja 2014

Ubezpieczenie OC pracodawcy

Wypadki przy pracy mogą wiązać się z odpowiedzialnością pracodawcy, której rozmiary są trudne do przewidzenia. Warto ograniczyć to ryzyko, ubezpieczając odpowiedzialność cywilną pracodawcy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 9 listopada 2012

Czy radca prawny otrzyma prawo występowania w charakterze obrońcy w sprawach karnych?

Zawód radcy prawnego jest bardzo zbliżony do zawodu adwokata, niemniej jednak występują pomiędzy nimi zasadnicze różnice – i to nie tylko w kolorze togi, obowiązujących zasad etycznych czy odrębnego sądownictwa dyscyplinarnego. Odmienności widoczne

Data utworzenia: 18 marca 2013

Wiecej pieniędzy na badania naukowe w Polsce - dwukrotny wzrost finansowania w ciągu 5 lat

mniej wniosków o finansowanie, co oznacza większą koncentrację środków. To także konsekwencja współpracy między jednostkami badawczymi, które coraz częściej wspólnie ubiegają się o granty.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 marca 2013
« Poprzednia 1 … 1730  |  1731  |  1732  |  1733  |  1734 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.