Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podatek od czynności cywilnoprawnych w przypadku dobrowolnego umorzenia akcji

Zgodnie z Kodeksem spółek handlowych akcje w spółce akcyjnej mogą być umorzone albo za zgodą akcjonariusza w drodze jej nabycia przez spółkę (umorzenie dobrowolne), albo bez zgody akcjonariusza (umorzenie przymusowe). Nabycie akcji własnych celem ich dobrowolnego umorzenia za wynagrodzeniem na podstawie Kodeksu spółek handlowych nie stanowi czynności…

Data utworzenia: 5 stycznia 2015

Rada gminy nie może żądać od właścicieli sklepów podawania godzin otwarcia

gastronomicznych na terenie Gminy oraz postanowiono, iż w miejscach widocznych na placówkach, o których mowa powyżej muszą być umieszczane informacje określające dni tygodnia i godziny otwarcia placówki, adres i godziny działalności placówki oraz okresowe

Data utworzenia: 2 listopada 2011

Stanowisko Instytutu Jagiellońskiego w sprawie ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską umowy handlowej

Stanowisko Instytutu Jagiellońskiego w sprawie ratyfikacji przez Rzeczpospolitą Polską umowy handlowej dotyczącej zwalczania obrotu towarami podrobionymi oraz stanu cyberbezpieczeństwa RP.

Data utworzenia: 26 stycznia 2012

Zastawem zabezpieczysz wierzytelność

W celu zabezpieczenia oznaczonej wierzytelności można rzecz ruchomą obciążyć prawem, na mocy którego wierzyciel będzie mógł dochodzić zaspokojenia z rzeczy bez względu na to, czyją stała się własnością, oraz z pierwszeństwem przed wierzycielami osobistymi właściciela rzeczy. Omawiane pierwszeństwo nie jest skuteczne względem tych, którym…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 10 lipca 2014

M. Sawicki: unijny budżet może być jeszcze lepszy po pracach Parlamentu Europejskiego

Europosłowie krytykują nowy budżet Unii Europejskiej. Sprzeciwiają się przede wszystkim zbyt głębokim cięciom. Dlatego po pracach w Parlamencie Europejskim nowa perspektywa finansowa może okazać się jeszcze korzystniejsza dla Polski. O ile

Kategoria: Finanse
Data utworzenia: 11 lutego 2013

Jak się bronić przed pomówieniami?

Obelgi i fałszywe informacje skierowane pod naszym adresem nie są niczym przyjemnym. Czasami zwykła rozmowa i grzeczna prośba o zaprzestanie tego typu działań okazuje się być po prostu nieskuteczna. W związku z tym ustawodawca przewiduje dwie formy

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 czerwca 2013

Gminy mają problem z zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych osób w trudnej sytuacji życiowej...

Według informacji podanych przez Najwyższą Izbę Kontroli, gminy nie mają wystarczających środków, aby zaspokajać potrzeby mieszkaniowe osób w trudnej sytuacji życiowej. Niewywiązywanie się z obowiązku zapewnienia lokali socjalnych i pomieszczeń tymczasowych powoduje, że gminy muszą płacić wysokie odszkodowania. Tymczasem kolejka oczekujących…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 grudnia 2014

Jak sprzedać nieruchomość nie płacąc podatku PIT?

Fiskus wymaga, by osoby sprzedające prywatną nieruchomość wpłacały na jego konto niemal jedną piątą uzyskanego dochodu. Warto wiedzieć, że istnieją dwa legalne sposoby na uniknięcie tego przykrego obowiązku.

Data utworzenia: 30 sierpnia 2012

Wypadek przy pracy

W przypadku zaistnienia wypadku przy pracy na pracodawcy spoczywa obowiązek sporządzenia dokumentacji powypadkowej. Pracownik, a także w przypadku wypadków śmiertelnych członkowie jego najbliższej rodziny mają prawo do uczestniczenia w postępowaniu

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 lutego 2011

Joanna Krakowiak: Rok 2013 przyniesie rewolucję w prawie żywnościowym

Rozmowa z Joanną Krakowiak z Zespołu Life Science i Postępowań Regulacyjnych kancelarii Wardyński i Wspólnicy na temat nowych regulacji krajowych i unijnych dotyczących prawa żywnościowego.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 stycznia 2013
« Poprzednia 1 … 1722  |  1723  |  1724  |  1725  |  1726 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.