Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Ścinanie albo zabieranie gałęzi świerkowych z lasu jest karalne!

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Sklepy pełne są klientów kupujących świąteczne podarki i produkty, które już niebawem znajdą się na wigilijnym stole. Przybywa także miejsc, w których można kupić pachnącą choinkę, która przybrana bombkami i kolorowymi łańcuchami już wkrótce nastroi nasze domy. Prócz zielonego drzewka i 12…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 grudnia 2014

List intencyjny

List intencyjny to rodzaj dokumentu handlowego, którym posługują się strony w negocjacjach handlowych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 lutego 2012

Podpis elektroniczny

września 2001r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. z 2001r. Nr 130, poz. 1450 ze zm.).

Data utworzenia: 15 czerwca 2012

Od 2013 roku kasy fiskalne obowiązkowe przy obrocie 1 667 zł miesięcznie

Zrównanie limitu obrotów uprawniających do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania przychodów za pomocą kasy fiskalnej dla nowych przedsiębiorców i kontynuujących działalność, proporcjonalne do okresu prowadzenia działalności wyliczanie limitu przez

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 września 2012

Regionalne instytucje finansowe

22 marca 2008 roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 5 marca 2008 roku w sprawie regionalnych instytucji finansujących. Stanowi ono wykonanie art. 6d ust. 6 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji

Data utworzenia: 24 marca 2008

Odbieraj listy z poczty, bo może Cię to drogo kosztować

Bardzo często się zdarza, że otrzymujemy awizo z poczty, które informuje nas, że na poczcie znajduje się dla nas przesyłka do odbioru. Często nie mamy możliwości jej odebrania w ciągu następnych kilku dni. Należy jednakże pamiętać, że jeżeli nie

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 sierpnia 2011

Pasy - zapinać czy nie?

Różne są przyzwyczajenia polskich kierowców odnośnie zapinania pasów. Jedni uważają, że znacznie poprawiają one ich bezpieczeństwo, a inni w ogóle nie utożsamiają ich z ochroną zdrowia i życia, a raczej z przymusem i niewygodą. Czy warto zapinać pasy i co grozi za jazdę bez nich?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 listopada 2012

Testament notarialny też może być nieważny!

W powszechnej opinii testamenty notarialne uznawane są za najbezpieczniejszą i najtrudniejszą do obalenia formę testamentu. Nie oznacza to jednak, że testament sporządzony przez notariusza nie okaże się nieważny...

Data utworzenia: 4 listopada 2014

Zagrożenie życia lub zdrowia? Możesz przerwać pracę!

Ogólna sytuacja prawna pracownika kreuje po stronie pracodawcy szereg obowiązków. Część powinności pracodawcy ustawodawca wyróżnił uznając, że ich niedopełnienie stanowi szczególnego rodzaju wykroczenie, co rodzi odpowiedzialność karną. Do

Kategoria: Praca
Data utworzenia: 5 listopada 2014

Wybór nazwiska dla dziecka

Jeśli myślisz, że nazwisko dziecka jest zawsze nazwiskiem jego ojca, to niestety jesteś w błędzie. Przepisy pozwalają bowiem na wybór nazwiska dla malucha, choć jest on oczywiście ograniczony. Sprawdź zatem jakie zasady rządzą tą kwestią.

Data utworzenia: 1 grudnia 2014
« Poprzednia 1 … 1721  |  1722  |  1723  |  1724  |  1725 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.