Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Konkubinat

Związek kohabitancki, potocznie zwany konkubinatem to nieformalny związek dwóch osób. Związek ten pod każdym względem przypomina związek małżeński z tą jednak różnicą, że partnerzy żyją razem bez ślubu. Konkubenci mieszkają więc razem, łączy ich więź psychiczna, emocjonalna i fizyczna ale z różnych względów nie legalizują swojego…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 sierpnia 2012

Sposób na uciążliwego sąsiada

Któż dziś nie zna popularnego przysłowia „wolność Tomku w swoim domku”. Można by rzec, iż jest ono właściwym określeniem sztandarowego prawa rzeczowego – prawa własności. Własność w istocie nasuwa skojarzenie pełnej wolności dysponowania określonymi przedmiotami. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy istnieją jakiekolwiek uzasadnione…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 czerwca 2014

W 2012 roku powstało ponad 288 tysięcy mikrofirm

W grudniu, po raz pierwszy od 11 miesięcy, liczba zamkniętych działalności gospodarczych była większa niż nowo otwartych. Pocieszeniem może być jednak fakt, że wyrejestrowań było znacznie mniej niż przed rokiem. Więcej było za to rejestracji. W sumie w 2012 roku zarejestrowano ponad 288 tysięcy nowych działalności gospodarczych.

Data utworzenia: 18 stycznia 2013

Reklamacja bez paragonu

Reklamacja bez paragonu w Polsce wydaje się czymś niemożliwym, a jednak taka sytuacja jest jak najbardziej możliwa. Nie zawsze posiadamy bowiem dowód zakupu wadliwej rzeczy w postaci paragonu. Nie umniejsza to jednak naszego prawa do reklamacji.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 16 lipca 2013

W koszty firmy na podstawie potwierdzenia przelewu

zastępczym, który w określonych warunkach może nie posiadać np. danych klienta, o ile zakupione towary nie są opodatkowane VAT-em.

Data utworzenia: 22 października 2013

Kto ma szanse zadebiutować na rynku NewConnect?

Wiele nowych firm z ambicjami we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań ma – szczególnie w początkowej fazie działalności - spore problemy z pozyskaniem kapitału niezbędnego do dalszego rozwoju. Sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie rodzi konieczność

Data utworzenia: 4 stycznia 2012

Uproszczenie i przyspieszenie postępowania procesowego

W dniu 17 maja 2011 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Celem proponowanych zmian jest uproszczenie i przyspieszenie

Data utworzenia: 17 maja 2011

Przekaz w prawie cywilnym

Prawo przewiduje przypadki, gdy jednym świadczeniem można zastąpić dwa świadczenia. Mowa o instytucji przekazu, której konstrukcja znajduje zastosowanie np. w przypadku akredytywy bankowej czy przelewu bankowego. Analizując przepisy dotyczące

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 31 lipca 2014

Koniec ciszy wyborczej? Czyli proponowane zmiany w prawie wyborczym

Powoli przyzwyczajamy się do rewolucji ustawodawczej, która ma miejsce w ostatnich miesiącach. Intensywność prac legislacyjnych w ostatnich czasie zdecydowanie przybrała na sile. Tym razem zmianie może ulec Kodeks wyborczy, którego postanowienia

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 7 marca 2016

Zniewaga i znieważenie

Często spotykamy się z zachowaniem ludzi, którzy poprzez swoje wypowiedzi powodują, że czujemy się dotknięci ich słowami lub opiniami. Działania takie można rozpatrywać zarówno na gruncie prawa cywilnego jak i na gruncie prawa karnego.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 10 września 2007
« Poprzednia 1 … 1715  |  1716  |  1717  |  1718  |  1719 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.