Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wyrok ws. karpia

Święta to okres gorączkowych przygotowań do Wigilijnej kolacji. Wśród wielu potraw na polskich stołach znajduje się także karp. Wiele sklepów oferuje zakup jego „żywej wersji” – jak podkreślają jednak obrońcy praw zwierząt nie jest to humanitarny

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 grudnia 2013

Zmiany w karaniu nietrzeźwych kierowców

. Zanim jednak do tego dojdzie, musi minąć co najmniej kilka tygodni (jeśli nie miesięcy), aby jakakolwiek nowelizacja weszła w tym zakresie w życie. Spójrzmy jednak, co proponuje polski rząd, aby liczba wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców została

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 8 stycznia 2014

Co to jest wspólnota mieszkaniowa

Właściciel lokalu mieszkalnego lub użytkowego jest często zarazem członkiem wspólnoty mieszkaniowej. Ponieważ wiążą się z tym pewne prawa i obowiązki, warto wiedzieć więcej na temat samej wspólnoty.a

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 27 czerwca 2014

Nadzór sprawowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną

pracodawców, których pozycja jest z góry silniejsza. Dlatego ustawodawca powołał tzw. organy nadzoru, do których należy między innymi Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 lipca 2014

Ustalenie ojcostwa, a nazwisko dziecka

Jeszcze 6 lat temu – przed nowelizacją kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, obowiązywała zasada, zgodnie z którą dziecko urodzone w małżeństwie nosiło nazwisko ojca. Natomiast zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami dziecko, które urodziło się w związku małżeńskim nosi nazwisko obojga rodziców. Jeśli natomiast małżonkowie mają różne…

Data utworzenia: 14 lipca 2014

Mandat zimową porą

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią oprócz śniegu czekają nas... mandaty? Jest wiele wykroczeń, za które można otrzymać mandat i punkty karne, o każdej porze roku, ale są takie przewinienia, za które możemy zostać ukarani głównie zimą

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 3 grudnia 2012

Prawa i obowiązki właścicieli lokali

Właściciele lokali posiadają nie tylko liczne prawa ale także i obowiązki, szczególnie gdy dotyczy to wspólnoty mieszkaniowej. Zgodnie z zapisami ustawy o własności lokali, każdy z właścicieli lokali położonych w obrębie jednej nieruchomości ma

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 9 maja 2013

Umowa powiernicza

Umowa powiernicza należy do kategorii nienazwanych umów cywilnoprawnych. Oznacza to, że regulację tego rodzaju zobowiązania nie odnajdziemy w Kodeksie cywilnym, przynajmniej nie wprost określoną.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 8 lipca 2013

Zgubiony dowód osobisty można zastrzec w banku

Już w placówkach 15 banków każdy może zgłosić informację o zaginionych lub skradzionych dokumentach. I nie ma tu znaczenia czy jest klientem danego banku, a nawet może w ogóle nie posiadać konta bankowego. Warto jednak pilnować portfela, aby w te

Data utworzenia: 24 lipca 2013

Przedsiębiorcy sceptyczni wobec obowiązku oznaczenia 'made in'

Obowiązek oznaczania produktów krajem pochodzenia nie zwiększy ich bezpieczeństwa, a konsumentów może wprowadzać w błąd. Ochrona rynku UE i europejskich konsumentów jest konieczna, ale oznaczenie „made in” nie będzie skuteczną bronią w walce z podróbkami i produktami niebezpiecznymi spoza UE - uważa Konfederacja Lewiatan.

Kategoria: gospodarcze
Data utworzenia: 27 listopada 2013
« Poprzednia 1 … 1713  |  1714  |  1715  |  1716  |  1717 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.