Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Uwaga! Wspólnota mieszkaniowa pozywa!

mieszkańców nie godziła się z takimi warunkami i postanowiła zawalczyć o ich usunięcie. W związku z faktem, że łatwiej dochodzić swoich roszczeń razem, zdecydowali się przekazać swoje uprawnienia z tytułu rękojmi – uczyniła to połowa właścicieli, gdyż

Data utworzenia: 30 stycznia 2014

Niezawisłość sędziowska

Ostatnimi czasy gorącym tematem w mediach stała się sprawa niezależności, bezstronności i niezawisłości sądów. Czym jest zatem owa niezawisłość i jakie są jej prawne gwarancje?

Data utworzenia: 17 września 2012

Czy wpłaty na radę rodziców są dobrowolne?

Nowy rok szkolny to nie tylko nowe obowiązki uczniów, ale także ogromne wydatki rodziców. Oprócz zakupu obowiązkowego zestawu książek, zeszytów, plecaka i innych pomocy naukowych, rodzice muszą liczyć się z wieloma różnymi opłatami natury „administracyjnej”. Odwiecznym problemem jest czy składki na radę rodziców są obowiązkowe, czy może…

Data utworzenia: 26 września 2012

Obciążenie zwrotne w procesach płatniczych

dokonując zakupu, nie do końca zadowoleni jesteśmy z przeprowadzonej transakcji.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 14 grudnia 2012

Prof. Marek Góra: rewolucja w OFE niepotrzebna

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szykuje się do zmian w systemie emerytalnym. Na podstawie przeglądu działania dwóch filarów jeszcze w tym miesiącu resort ma przedstawić swoje wnioski i propozycje zmian. Według profesora Marka Góry

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 lutego 2013

Powstanie portal, gdzie Polacy będą mogli głosować za obywatelskimi projektami ustaw

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAC) pracuje nad projektem portalu, który umożliwi zbieranie głosów internautów pod obywatelskimi projektami ustaw. Obecnie trwają analizy dotyczące m.in. rozwiązań technicznych. Jak zapewnia minister Michał Boni, portal obywatelski powinien wystartować już w drugiej połowie tego roku.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 czerwca 2013

PZU: 12 tys. zgłoszeń szkód w ciągu dwóch tygodni to bilans burz i nawałnic, które przeszły nad Polską.

Od 28 maja do PZU wpłynęło ponad 12 tysięcy zgłoszeń klientów, którzy ponieśli szkody w wyniku gwałtownych opadów deszczu, burz i nawałnic w całej Polsce. Ubezpieczyciel przyjmuje wnioski kilkoma kanałami, w tym przez internet i telefon. W przypadku

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 czerwca 2013

Cel wykonywania zawodu farmaceuty

Farmaceuci to wysoko wykwalifikowani specjaliści, zajmujący się ochroną zdrowia publicznego, wykonujący czynności mające zapewnić optymalny stan zdrowotny pacjentów.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 24 czerwca 2013

Przedsiębiorstwo

Ustawa Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz.U. Nr 16, poz. 93 z pózn. zm.) określa w art. 55 [1] czym jest przedsiębiorstwo.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 września 2013

Ułomna reforma urzędów pracy

Reforma urzędów pracy przygotowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej niewiele zmieni, jeśli zlecenia aktywizacji najtrudniejszych bezrobotnych, pozostawi się w gestii marszałków województwa dając im swobodę wyboru między firmami prywatnymi a powiatowymi urzędami pracy – uważa Konfederacja Lewiatan.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 września 2013
« Poprzednia 1 … 1710  |  1711  |  1712  |  1713  |  1714 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.