Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- nabycie
- kontakt
- złożenie deklaracji
- wezwanie do wydania
- przejęcie
- waloryzacja emerytur
- elastyczna organizacja pracy
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- pracownik
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Białe certyfikaty, czyli premia dla oszczędzających energię
Polscy przedsiębiorcy będą mogli zarobić na oszczędzaniu prądu. Od przyszłego roku wchodzi w życie system białych certyfikatów, który to umożliwi. Jednak zdaniem prof. Skoczkowskiego z Politechniki Warszawskiej skorzystają z niego tylko najwięksi.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 czerwca 2012
Co i w jakich ilościach można przewieźć
Po akcesji Polski do Unii Europejskiej, z dniem 1 maja 2004 r., Polska została objęta unią celną, co oznacza, że towary przywożone do Polski z krajów członkowskich Unii Europejskiej nie są obciążane cłem. Przepisy prawa celnego stosuje się do
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 6 listopada 2008
Środki przymusu bezpośredniego
Działalność Policji nakierowana jest przede wszystkim na ochronę obywateli, a przez to także na egzekwowanie przestrzegania prawa. W związku z tym funkcjonariusze publiczni, jakimi są z pewnością policjanci, zostali wyposażeni przez polskiego ustawodawcę w środki pozwalające im na użycie przymusu bezpośredniego w ściśle określonych sytuacjach…
Słowa kluczowe:
przymus bezpośredni, stosowanie środków przymusu bezpośredniego, środki przymusu bezpośredniego, środki przymusu bezpośredniego odpowiadające potrzebom wynikającym z istniejącej sytuacji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 20 lutego 2013
Zakupy online - jakie prawa przysługują konsumentowi?
zakupy online pamiętajmy jednak o zachowaniu daleko posuniętej ostrożności, ponieważ nie zawsze musimy trafić na rzetelnego i uczciwego sprzedawcę.
Słowa kluczowe:
internetowy konsument, prawa konsumentów, prawa przysługujące konsumentowi, umowa zawarta online
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 3 lipca 2013
Bezpieczeństwo - wspólne działanie pracownika i pracodawcy
Ogólna sytuacja prawna pracownika kreuje po stronie pracodawcy szereg obowiązków. Część powinności pracodawcy ustawodawca wyróżnił uznając, że ich niedopełnienie stanowi szczególnego rodzaju wykroczenie, za które grozi grzywna. Do powinności tych
Słowa kluczowe:
bezpieczeństwo pracy, higiena pracy, obowiązki pracodawcy, odpowiedzialność pracodawcy za BHP
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 14 listopada 2014
Odpowiedzialność myśliwych na nowych zasadach
21 kwietnia 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 12 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy – Prawo łowieckie. Dzięki niej wprowadzono w życie przepisy regulujące kwestię odpowiedzialności dyscyplinarnej członka Polskiego Związku Łowieckiego. Nowelizacja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 kwietnia 2014
Zamień swoją nieruchomość
jednak, że zamiana wiąże się nie tylko z dopłatą pieniężną (choć i też nie zawsze), ale także z obowiązkowym podatkiem od czynności cywilnoprawnych. O tym kto i kiedy musi uiścić ten podatek przeczytacie w poniższym artykule.
Typ: Artykuł
Kategoria: Nieruchomości
Data utworzenia: 21 maja 2014
Poniosłeś koszty pogrzebu? Sprawdź czy dostaniesz ich zwrot
Koszty większości pogrzebów można liczyć w tysiącach złotych. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy obarczony nimi zostaje jeden członek rodziny zmarłego. Pomocny w tej kwestii nie jest nawet zasiłek pogrzebowy, ponieważ w praktyce nie pokrywa on nawet połowy wydatków związanych z całą uroczystością i godnym pochówkiem. Jak się okazuje, istnieje…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 22 lipca 2014
Nieumyślne spowodowanie śmierci
Kodeks karny wśród przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu wymienia przestępstwo nieumyślnego spowodowania śmierci. Omawiane przestępstwo zostało opisane w art. 155 kodeksu karnego.
Słowa kluczowe:
nieumyślne spowodowanie śmierci, pobicie ze skutkiem śmiertelnym, przestępstwo, przestępstwo nieumyślnego spowodowania śmierci
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 września 2014
Odpowiedzialność materialna pracowników
Wykonywanie pracy na rzecz swojego szefa może wiązać się w niektórych przypadkach z powstaniem szkody po stronie pracodawcy. Aby przeciwdziałać tego typu zdarzeniom i wpłynąć na rzetelne wykonywanie obowiązków przez pracowników, ustawodawca postanowił szczegółowo uregulować kwestię odpowiedzialności materialnej w takiej sytuacji.
Słowa kluczowe:
naruszenie obowiązków pracowniczych, nienależyte wykonanie obowiązków pracowniczych, niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków pracowniczych, niewykonanie obowiązków pracowniczych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 23 maja 2013
« Poprzednia | 1 … 1704 | 1705 | 1706 | 1707 | 1708 … 3165 | Następna » |