Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Wolontariat - co i jak załatwiać?

, wykraczająca poza związki rodzinne, koleżeńskie lub przyjacielskie. Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wprowadziła definicję wolontariusza, zgodnie z którą jest to osoba, która ochotniczo i bez wynagrodzenia

Data utworzenia: 30 marca 2009

Zasady przyznawania świadczeń socjalnych z ZFŚS

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych to fundusz celowy, którego środki przeznaczane są na zaspokajanie potrzeb socjalnych pracowników danego zakładu pracy. Pamiętajmy przy tym, że pojawienie się takiego funduszu jest uzależnione od możliwości zatrudniającego, tym samym nie ma on obowiązku tworzyć dodatkowych rezerw finansowych na zaspokajanie…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 19 grudnia 2013

Niewypłacalność pracodawcy - i co dalej?

Udało ci się znaleźć zatrudnienie? Świetnie. Pamiętaj jednak, że nie wszyscy zatrudnieni mogą spać spokojnie – zwłaszcza jeżeli ich chlebodawca wpadł w tarapaty finansowe. Co robić jeśli firma ogłasza niewypłacalność? Jak uniknąć odprawienia z kwitkiem?

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 29 stycznia 2014

Sprawdź czy nie padłeś ofiarą wyzysku

Oszustwa zdarzają się niemal codziennie – te mniejsze są z trudem zauważalne, te większe nie zawsze łatwo udowodnić. Niezależnie od tego, każdy z nas może stać się ofiarą wyzysku. Ustawodawca chcąc chronić uczciwych obywateli, wprowadził do

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 12 sierpnia 2014

Jak legalnie przeprowadzić zbiórkę?

Publiczne zbieranie pieniędzy nie jest łatwym zadaniem, co więcej aby je zorganizować musisz mieć odpowiednie pozwolenie. Jak i gdzie je uzyskać – o tym przeczytasz w naszym poniższym artykule.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 sierpnia 2014

Przestępstwo rozboju

Rozbój kojarzy się zazwyczaj ze zbrojną napaścią na drugiego człowieka. Jest w tym pewna część prawdy, jednak ustawodawca trochę inaczej określa powyższy czyn zabroniony. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się na czym dokładnie polega rozbój i jaka kara grozi za to przestępstwo – przeczytaj poniższy artykuł.

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 25 sierpnia 2014

Reklama okularów wprowadzała w błąd konsumentów

Często widzisz reklamę „3 w 1” i zastanawiasz się, na czym to tak naprawdę polega? Czy taki slogan reklamowy naprawdę jest jednoznaczny z tym, że w przypadku gdy kupisz okulary, to dostaniesz gratis jeszcze dwie pary? Nie. W rzeczywistości klient mógł liczyć jedynie na zniżkę na zakup kolejnej pary okularów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 25 sierpnia 2014

Udział radcy prawnego w procesie karnym

Zawód radcy prawnego jest bardzo zbliżony do zawodu adwokata, niemniej jednak występują pomiędzy nimi zasadnicze różnice – i to nie tylko w kolorze togi, obowiązujących zasad etycznych czy odrębnego sądownictwa dyscyplinarnego. Odmienności widoczne

Data utworzenia: 11 listopada 2012

E-commerce: chroń dane osobowe swoich klientów

również wiązało się z karami finansowymi. W Polsce kary za błędy bądź niedopatrzenia mogą być bardzo wysokie. Najsurowsze to 200 tysięcy złotych, a nawet pozbawienie wolności do lat 2.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 lutego 2013

Wyższe stawki opłat w sądach administracyjnych?

Zgodnie z regulacją zawartą w ustawie z dnia 30 sierpnia 2002 r. o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismami takimi

Data utworzenia: 4 kwietnia 2013
« Poprzednia 1 … 1674  |  1675  |  1676  |  1677  |  1678 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.