Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Środki ochrony dóbr osobistych

Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba, że nie jest ono bezprawne.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2013

Prezes TGE: dziś robimy pierwszy krok w stronę wolnego rynku gazu

Dziś wchodzą w życie regulacje, nakazujące spółkom obracającym gazem sprzedaż co najmniej 30 proc. jego ilości poprzez giełdę. To duży krok w stronę stworzenia konkurencyjnego rynku, dzięki któremu ceny błękitnego paliwa mają być niższe. Zdaniem prezesa Towarowej Giełdy Energii, samo obligo jednak nie wystarczy. Konieczny jest jeszcze rozwój…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 11 września 2013

IKZE w PZU to tani sposób na pewną emeryturę

Od 2 stycznia 2012 r. każdy, kto myśli o wyższej emeryturze może już zacząć oszczędzać na Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). PZU Życie SA jako jeden z pierwszych na rynku zaoferował tę formę oszczędzania.

Słowa kluczowe: emerytura, IKZE, oszczędzanie, PZU
Data utworzenia: 10 stycznia 2012

ACTA = śmierć Internetu?

26 stycznia 2012 roku Polska ma podpisać w Tokio ACTA, przedstawiany jako „porozumienie przeciw obrotowi podróbkami”. Wszystko wygląda w porządku, ale tylko na pierwszy rzut oka – porozumienie dotyczy bowiem nie tylko fizycznej produkcji podróbek, ale również własności intelektualnej w Internecie. A to może oznaczać koniec Facebooka, Youtuba…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 stycznia 2012

Porada prawna: Odliczenie ulgi prorodzinnej od podatku dochodowego przez rozwiedzionych rodziców

nauce czy stanem zdrowia. Jedyny kontakt, jaki utrzymuje z synem, to kontakt telefoniczny i przez portal społecznościowy . Kiedy nalegałam, by zabierał czasem syna do siebie, były mąż odmawiał, tłumacząc się tym, że ma nową rodzinę i dużo obowiązków

Data utworzenia: 23 sierpnia 2017

Jak liczyć glosy na zgromadzeniu wspólników

zatwierdzenie sprawozdania zarządu z działalności spółki oraz sprawozdania finansowego za ubiegły rok obrotowy, powzięcie uchwały o podziale zysku albo pokryciu straty, jeżeli zgodnie z art. 191 § 2 sprawy te nie zostały wyłączone spod kompetencji zgromadzenia

Data utworzenia: 10 czerwca 2011

Uważaj co wieziesz w bagażu przy wyjazdach zagranicznych?

przekraczania granic zewnętrznych Unii Europejskiej, a przecież najbardziej popularne wyjazdy zagraniczne dotyczą właśnie Państw nie należących do UE (Chorwacja, Egipt, Tunezja). Pewne produkty mają ograniczenia ilościowe, ale są też takie, których przewozić w

Data utworzenia: 14 lipca 2011

Więcej kobiet w zarządach i radach nadzorczych

Komisja Europejska zaproponowała niedawno nowelizację prawa wspólnotowego, która ma wymusić na akcjonariuszach spółek publicznych, żeby w zarządach i radach nadzorczych zasiadało więcej kobiet. Czy taka propozycja ma uzasadnienie ekonomiczne?

Data utworzenia: 22 listopada 2012

Co określa plan zagospodarowania przestrzennego?

rozmieszczenie inwestycji celu publicznego. Szczegółową regulację tego zagadnienia możemy odnaleźć w ustawie z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Data utworzenia: 28 stycznia 2013

Jeden komputer - dwa różne stanowiska najważniejszych instytucji w sprawach podatkowych

Ministerstwo Finansów przedstawiło inne niż Naczelny Sąd Administracyjny stanowisko w sprawie opodatkowania komputera czy samochodu służbowego osób na kontraktach menedżerskich. Można uznać, że to dobra wiadomość. Problem w tym, że stanowisko resortu nie jest wiążące. Podatnicy zostają więc z dwoma odmiennymi stanowiskami dwóch najważniejszych…

Data utworzenia: 11 marca 2013
« Poprzednia 1 … 1669  |  1670  |  1671  |  1672  |  1673 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.