Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Uporczywe niedopełnianie względem spadkodawcy obowiązków rodzinnych jako powód wydziedziczenia

Spadkodawca może w testamencie pozbawić zstępnych, małżonka i rodziców zachowku (wydziedziczenie), jeżeli uprawniony do zachowku: 1) wbrew woli spadkodawcy postępuje uporczywie w sposób sprzeczny z zasadami współżycia społecznego; 2) dopuścił się

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 września 2013

Niepokojący wzrost liczby zagrożeń dla danych w III kwartale 2013 r.

Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali najnowszy przegląd krajobrazu cyberzagrożeń. Trzeci kwartał 2013 r. stanowił punkt zwrotny dla twórców szkodliwego oprogramowania specjalizujących się w platformach mobilnych.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 3 grudnia 2013

Outsourcing przyszłością polskiego rynku?

dostępem do nowoczesnych technologii, a także z kwestiami związanymi z oszczędnością miejsca czy efektywniejszym wykorzystaniem zasobów ludzkich.

Data utworzenia: 19 października 2011

Kwoty na fakturze i podatek wykazywany w deklaracji trzeba zaokrąglać

Większość kwot niezbędnych do rozliczenia podatku podlega zaokrągleniu do pełnych złotych, jednak nie wszystkie. Podatnik powinien zatem wiedzieć, w jaki sposób ująć poszczególne wartości, aby nie narazić się fiskusowi, dokonując nierzetelnych

Data utworzenia: 21 marca 2012

dr Marcin Lemkowski: W odmienionej procedurze cywilnej więcej będzie zależało od sędziego

Rozmowa z dr. Marcinem Lemkowskim z Zespołu Rozwiązywania Sporów i Arbitrażu kancelarii Wardyński i Wspólnicy o zmianach w procedurze cywilnej wprowadzonych nowelizacją k.p.c.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 20 maja 2012

Przychody ze sprzedaży licencji na program to wpływy z praw autorskich

Standardowo przychody z praw autorskich kojarzą się z wpływami ze sprzedaży książek czy z wpływami z pracy dziennikarzy. Ale definicja wpływów z praw autorskich jest szersza. Obejmuje m.in. sprzedaż licencji na własny program komputerowy czy przeznaczony na telefony.

Kategoria: Podatki
Data utworzenia: 11 stycznia 2016

Nałożenie na podatnika obowiązku uzgadniania z naczelnikiem urzędu celnego sposobu prowadzenia ewidencji nabywanych wyrobów akcyzowych

akcyzowych. Pytanie dotyczyło rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 kwietnia 2004 roku w sprawie wzoru zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym, wzoru deklaracji uproszczonej oraz sposobu prowadzenia ewidencji nabywanych wyrobów akcyzowych z

Data utworzenia: 26 maja 2009

Dokumentacja i akta osobowe pracowników

Na mocy art. 94 pkt 9a i 9b Ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 1998r., Nr 21, poz. 94 ze zm.) pracodawca ma obowiązek prowadzenia dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników i przechowywania ich w warunkach niegrożących uszkodzeniem lub zniszczeniem. Co ważne, akta osobowe zakłada się i prowadzi…

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 25 marca 2014

Zalety arbitrażu

Każdy wie, a przynajmniej wiedzieć powinien, że pokojowe rozwiązywanie sporów jest najlepszym rozwiązaniem. Niestety praktyka pokazuje, że niewielu ludzi pamięta o tej zasadzie, w związku z tym liczba spraw sądowych z roku na rok staje się coraz

Data utworzenia: 29 czerwca 2014

Budujesz dom? Zapoznaj się ze zmianami w prawie geodezyjnym i kartograficznym

ogromne kwoty.. o których często zapominamy planując budżet.

Data utworzenia: 13 lipca 2014
« Poprzednia 1 … 1662  |  1663  |  1664  |  1665  |  1666 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.