Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- dokumentacja od adwokata
- wynik+egzaminu+maturalnego
- składki+na+ubezpieczenia+rentowe+pracowników
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- poręczenia+i+gwarancje
- dzierżawca
- poddanie+się+egzekucji
- konwencja
- bezpieczeństwo informacji
- z+wniosku
- strona+w+sprawie4
- Teren Zieleni urządzonej
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- obrona z urzędu
- obowiązkowa obrona
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Zawarcie ślubu przez ubezwłasnowolnionego
zaburzeń psychicznych, w szczególności pijaństwa lub narkomanii, jeżeli stan tej osoby nie uzasadnia ubezwłasnowolnienia całkowitego, lecz potrzebna jest pomoc do prowadzenia jej spraw. Z kolei Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje, że osoby
Słowa kluczowe:
małżeństwo, małżeństwo osoby ubezwłasnowolnionej, zakaz zawierania małżeństw, zawarcie małżeństwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 13 grudnia 2013
Czy w toku postępowania karnego można zawrzeć ugodę?
Ugoda jest formą polubownego załatwiania sporów. W praktyce mamy z nią do czynienia przede wszystkim w przypadku stosunków cywilnych – głównie tych wynikających z umów. Czy jednak możliwe jest osiągnięcie porozumienia pomiędzy sprawcą przestępstwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 4 maja 2014
Nowy VAT za kilka lat
Stawka wyższego podatku VAT obowiązuje w Polsce już od kilku lat. Jak można się łatwo domyślić 23% VAT jest dla wielu z nas prawdziwą udręką – na pocieszenie mamy jednak dobrą wiadomość, ponieważ docelowo wysokość tego podatku ulegnie obniżeniu. Niestety nie nastąpi to szybciej, niż w 2016 r.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 maja 2014
Każdy wyborca będzie mógł głosować korespondencyjnie
W dniu 10 czerwca 2014r. Sejm uchwalił Ustawę o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja, której celem jest ujednolicenie lub poprawienie niektórych instytucji prawa wyborczego, rozszerza między innymi możliwość
Słowa kluczowe:
głosowanie, głosowanie korespondencyjne, głosowanie przez pełnomocnika, prawo wyborcze
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo konstytucyjne
Data utworzenia: 22 czerwca 2014
Kosztem wytworzenia środka trwałego nie jest wartość pracy małżonka
Podstawą ustalenia wartości początkowej środka trwałego wytworzonego we własnym zakresie stanowi z zasady koszt wytworzenia. W przypadku, gdy podatnik nie jest w stanie go ustalić, wartość początkową określa biegły z uwzględnieniem cen rynkowych rzeczy tego samego rodzaju. Możliwość ta przysługuje jednak w sytuacjach awaryjnych.
Słowa kluczowe:
amortyzacja, ceny rynkowe środków trwałych, odpisy amortyzacyjne środków trwałych, podatki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 17 października 2012
Zasady uboju zwierząt
Zasady uboju zwierząt zostały szczegółowo uregulowane przez polskiego ustawodawcę w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 listopada 2012
Rewolucja na studiach
Duży poziom bezrobocia wśród absolwentów popularnych kierunków studiów skłonił rząd do podjęcia prac w zakresie zmiany dotychczasowych zasad studiowania. Szykują się nie małe zmiany, które mają pomóc młodym ludziom w lepszym starcie życiowym i
Typ: Artykuł
Kategoria: Gorące tematy
Data utworzenia: 30 listopada 2012
Używane samochody z Niemiec - okazja nie zawsze jest 'okazją'
Konsumenci często kuszeni są dobrymi markami samochodów w przystępnych cenach. Decydują się więc na skorzystanie z atrakcyjnie brzmiących ofert. Zakładają przy tym, że skoro sprowadzają auto z Niemiec, to transakcja przebiegnie pomyślnie, a kontrahent okaże się solidnym partnerem.
Słowa kluczowe:
Europejskie Centrum Konsumenckie, konsument, pierwsza rejestracja samochodu, prawa konsumenta
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 1 kwietnia 2013
Zatrudnienie osoby młodocianej
Osoby młodociane mogą nawiązać stosunek pracy oraz dokonywać czynności prawnych, które dotyczą tego stosunku. Dla tej czynności nie potrzebują zgody przedstawiciela ustawowego.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 13 maja 2013
MRR: Polska wyda wszystkie środki z tej perspektywy UE
dotyczące kolejnych umów. Jednocześnie trwają prace nad Umową Partnerstwa 2014-2020, czyli dokumentem, który określać ma strategię wykorzystania funduszy w ramach kolejnego budżetu unijnego. Do 30 sierpnia potrwają konsultacje społeczne projektu Umowy.
Słowa kluczowe:
budżet Unii Europejskiej, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, programy unijne, przebieg realizacji projektów unijnych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 lipca 2013
« Poprzednia | 1 … 1661 | 1662 | 1663 | 1664 | 1665 … 3165 | Następna » |