Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- rezygnacja z pełnionej funkcji
- Rezygnacja z pełnienia funkcji wzór
- Wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem
- emerytura
- oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
- wstrzymanie eksmisji
- umowa przedwstępna
- działki
- wezwanie do zaniechania naruszeń
- poziom hałasu
- zna
- silnikowy
- sprawowanie opieki nad osobą niepełnosprawną
- wniosek o niestawiennictwo
- pobocze
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Awaria systemu - brak odpowiedzialności banku?
W ciągu ostatnich sześciu miesięcy 2010 roku Urząd przeanalizował 280 różnego rodzaju wzorców: umowy o karty płatnicze, regulaminy, tabele opłat i prowizji stosowane przez 12 banków: AIG Bank Polska, Bank BPH, Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 listopada 2010
Szef rządu zapowiedział zmiany w OFE
Premier Donald Tusk poinformował, że od 1 kwietnia 2011 r. zmianie ulegnie system dotyczący Otwartych Funduszy Emerytalnych. – Dotychczasowy system ma wiele zalet, ale jednocześnie obciąża deficyt i dług publiczny. Przez wiele miesięcy dyskutowaliśmy, jak naprawić ten system – zaznaczył szef rządu. – Osiągnęliśmy kompromis, który gwarantuje…
Słowa kluczowe:
emerytura
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 7 stycznia 2011
Co mogę zrobić w sytuacji, gdy pracodawca nie wypłaca należnego mi wynagrodzenia?
Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest terminowe wypłacanie w całości wynagrodzenia każdemu pracownikowi. Gdzie pracownik może złożyć skargę w przypadku nieterminowej wypłaty wynagrodzenia?
Słowa kluczowe:
brak wynagrodzenia, brak wypłaty, pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia, wynagrodzenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 27 lipca 2014
Ewidencja czasu pracy
Prawo pracy nakłada na pracodawcę szereg obowiązków, a jednym z nich jest wymóg prowadzenia ewidencji czasu pracy, która prowadzona prawidłowo jest podstawą do poprawnego rozliczenia czasu pracy pracownika, co ma zasadniczy wpływ na właściwe
Słowa kluczowe:
czas pracy, ewidencja czasu pracy, ewidencjonowaniem czasu pracy pracowników, karta ewidencji
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 22 sierpnia 2014
Umowa przewozu osób
Przewoźnik obowiązany jest do zapewnienia podróżnym odpowiadających rodzajowi transportu warunków bezpieczeństwa i higieny oraz takich wygód, jakie ze względu na rodzaj transportu uważa się za niezbędne.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 czerwca 2013
Stawka godzinowa szkodliwa dla rynku pracy. Komentarz Konfederacji Lewiatan
Pomysł ustanowienia minimalnej stawki wynagrodzenia za godzinę pracy na poziomie 11 złotych brutto niezależnie od formy zatrudnienia przedstawiony przez związkowców jest nietrafiony i szkodliwy. Wprowadzenie go w życie spowodowałoby utratę miejsc pracy przez osoby zatrudnione w wielu branżach usługowych.
Słowa kluczowe:
Konfederacja Lewiatan, minimalna stawka wynagrodzenia za pracę, minimalne wynagrodzenie, pracodawca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 28 sierpnia 2013
Elektroniczny materiał dowodowy - informatyka śledcza - część 1
Przyszło nam żyć w takich czasach, gdzie znaczna część naszej aktywności przeniosła się do cyberprzestrzeni. W cyberświecie ludzie komunikują się ze znajomymi, robią zakupy, zawierają umowy, prowadzą biznes, świadczą pracę i… popełniają przestępstwa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 października 2013
Czyżby kolejne zmiany dla kierowców?
Podczas 88 posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, mającego się odbyć w dniach 3 – 5 marca, nastąpi pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks wykroczeń oraz ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Czy to oznacza, że
Słowa kluczowe:
kierowca, kontrola ruchu drogowego, prowadzenia pojazdów bez posiadania stosownych uprawnień, sankcji za kierowanie pojazdem bez posiadania wymaganych uprawnień
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 marca 2015
Więcej korzyści podatkowych przy zakupie auta ciężarowego
Kupując samochód firmowy trzeba wziąć pod uwagę nie tylko jego cenę, ale też korzyści podatkowe płynące z takiej inwestycji. Najwięcej możliwości daje przedsiębiorcy zakup auta ciężarowego, bo taki środek trwały można amortyzować aż na pięć sposobów. W przypadku samochodów osobowych dostępne są trzy metody i dodatkowo są ograniczenia…
Słowa kluczowe:
amortyzacja dla samochodów używanych intensywnie, amortyzacja liniowa, amortyzacja samochodu ciężarowego, amortyzacja samochodu osobowego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 22 maja 2012
Bezpłatne próbki dla klientów przedsiębiorca przekaże bez VAT
Od 2013 r. definicja bezpłatnie przekazywanych przez firmy próbek ma być szersza niż dotychczas, co w efekcie spowoduje większe korzyści podatkowe dla przedsiębiorców. Firmy miałyby też prawo przekazywać bez podatku prawie dwukrotnie droższe prezenty – na przykład dla kontrahentów.
Słowa kluczowe:
bezpłatne próbki towarów, opodatkowanie VAT, promocja nowych produktów, próbki towarów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 18 lipca 2012
« Poprzednia | 1 … 1655 | 1656 | 1657 | 1658 | 1659 … 3165 | Następna » |