Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
- opłaty+za+świadczone+usługi
- nieobecność na rozprawie
- referendarz
- referendarz sądowy
- szczególne+warunki+sprzedaży+konsumenckiej
- Zawieszenie
- brak+odpowiedzi+na+pozew+o+rozwód
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Nowe zasady waloryzacji rent i emerytur w 2019 roku
Od marca 2019 roku obowiązywać będą nowe zasady waloryzacji emerytur i rent. Waloryzację „po nowemu” zapowiedziało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Słowa kluczowe:
emerytura, Kogo obejmą nowe zasady waloryzacji rent i emerytur, Najniższa emerytura i najniższa renta, renta
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 14 listopada 2018
Gwarancja przy umowie sprzedaży
Gwarancja, udzielona kupującemu przez wystawcę karty gwarancyjnej, stanowi umowę zawartą między tymi podmiotami. Umowa taka zabezpiecza kupującego, gdyż w przypadku wystąpienia wad, udzielający gwarancji zobowiązuje się do ich nieodpłatnego
Słowa kluczowe:
gwarancja
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 czerwca 2006
Mała reorganizacja w prokuraturze
Wraz z dniem 18 września 2007 roku weszło w życie rozporządzenie ministra sprawiedliwości stanowiące regulamin wewnętrznego regulamin wewnętrznego urzędowania prokuratur powszechnych. Według tego rozporządzenia od 18 września biuro do spraw
Słowa kluczowe:
prokuratura
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 24 września 2007
Poprawne zaksięgowanie otrzymanej darowizny w postaci nieodpłatnie wykonanej usługi
Poprawne zaksięgowanie otrzymanej darowizny w postaci nieodpłatnie wykonanej usługi – radzi ekspert, Bogumiła Szwarc, Starszy Konsultant w Baker Tilly Poland
Słowa kluczowe:
darczyńca, darowizna, nieodpłatnie wykonana usługa, otrzymane nieodpłatnie darowizny aktywów
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 stycznia 2013
Jesteś zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy? Nadchodzą istotne zmiany!
Od maja przyszłego roku nadciągają poważne zmiany dla bezrobotnych, którzy usilnie uchylają się od podjęcia proponowanej przez pup, pracy. Jeżeli bezrobotny dostanie ofertę pracy i postanowi z niej zrezygnować automatycznie jego statut bezrobotnego wygaśnie na okres dziewięciu miesięcy.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 8 maja 2013
Lepiej wykup ubezpieczenie AC
Zdajemy sobie sprawę, że ubezpieczenie AC jest dobrowolne. Nie musimy go wykupywać w przeciwieństwie do OC. Mimo stosunkowo dużej opłaty rocznej (lub jeszcze większej, jeśli decydujemy się na raty) korzyści płynące z posiadania są ogromne, zwłaszcza
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 16 grudnia 2011
Forfaiting
Forfaiting to forma operacji rozliczeniowej polegająca na skupie należności terminowych w postaci weksli, z wyłączeniem prawa regresu wobec odstępującego weksel. Umowa forfaitingu w Polsce należy do tzw. umów nienazwanych, podobnie jak umowa
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 22 stycznia 2012
Ofiary nawałnic nie zapłacą podatku
Sierpień nie należał do najspokojniejszych miesięcy z uwagi na nawałnice, które przeszły przez Polskę. By pomóc ofiarom żywiołu, Ministerstwo Finansów zdecydowało się na wprowadzenie nowych ulg podatkowych. Kogo obejmą?
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 24 sierpnia 2017
E - zwolnienia nie wejdą w życie w lipcu 2018 roku
1 lipca 2018 roku to data, w której miały przestać istnieć papierowe L4 , a do obiegu miały trafić nowoczesne e-zwolnienia, których celem jest zapobieżenie nadużyciom w zakresie wystawiania nieuczciwych zaświadczeń lekarskich. Proceder wystawiania
Typ: Artykuł
Kategoria: Praca
Data utworzenia: 22 kwietnia 2018
Państwo pomoże zadłużonym rolnikom
Zadłużenie części gospodarstw rolnych, wynikające z powtarzających się szkód powstałych wskutek niekorzystnych zjawisk atmosferycznych czy kryzysów na rynkach rolnych, uniemożliwia wielu rolnikom dalsze prowadzenie produkcji rolnej. Przyjęta dziś przez rząd ustawa przewiduje nowe formy pomocy dla zadłużonych gospodarstw rolnych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 5 czerwca 2018
« Poprzednia | 1 … 1654 | 1655 | 1656 | 1657 | 1658 … 3165 | Następna » |