Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Na czym polega poręczenie kredytu?

Instytucja poręczenia jest w zasadzie dosyć dobrze znana w naszym kraju. Niestety jej ciemną stroną jest to, że poręczyciel w zasadzie dosyć często odpowiada za cudzy dług. Przyjrzyjmy się z bliska poręczeniu i wynikających z niego prawom i obowiązkom poręczyciela. Jak się bowiem okazuje, poręczyciel nie zawsze będzie odpowiadał za nie swój…

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 22 lipca 2014

Fiskus chce ograniczyć preferencje podatkowe dla niektórych spółek

Resort finansów chce opodatkować spółki komandytowe i komandytowo-akcyjne. Wprowadzenie proponowanych zmian może spowodować spadek liczby aktywnych przedsiębiorców, co w okresie silnego spowolnienia negatywne wpłynie na wzrost gospodarczy – uważa Rada Podatkowa PKPP Lewiatan.

Data utworzenia: 19 lutego 2013

Praca zarobkowa w trakcie urlopu wychowawczego

Z uwagi na fakt, że urlop wychowawczy ma służyć rodzicowi do sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, co do zasady nie powinien być on wykorzystywany na wykonywanie innej pracy zarobkowej. Ponieważ jednak w czasie tego urlopu pracownik nie

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 maja 2013

Ugoda alimentacyjna

Zgodnie z treścią art. 917 Kodeksu cywilnego, przez ugodę strony czynią sobie wzajemne ustępstwa w zakresie istniejącego między nimi stosunku prawnego w tym celu, aby uchylić niepewność co do roszczeń wynikających z tego stosunku lub zapewnić ich

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 17 czerwca 2013

Zmniejszenie wymiaru etatu

Zmniejszenie etatu zatrudnionemu pracownikowi jest tak naprawdę zmianą warunków świadczonej pracy. Mniejszy wymiar godzin jest jednocześnie podstawą do modyfikacji wypłacanego wynagrodzenia. Pracodawca ma pełne prawo do zmian warunków zatrudnienia

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 6 sierpnia 2013

Świąteczne wyjazdy: bezpieczne przewożenie dziecka

Od zawsze wiadomo, że przewożenie dzieci w aucie wymaga odpowiednich środków (także tych finansowych). W rzeczywistości większość kierowców wie, że niezbędnym wymogiem jest posiadanie dziecięcego fotelika. W praktyce istnieje jednak zdecydowanie więcej zasad bezpiecznego przewożenia dzieci – jakich? Ze względu na zbliżający się okres świąteczny…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 3 grudnia 2014

Na czym tak naprawdę polega działalność TBS-ów?

budowane i nabywane mieszkania przeznaczane są do wynajmowania m.in. dla mieszkańców danego regionu. Oznacza to, że mieszkanie w TBS-ie nie jest własnością lokatora, lecz towarzystwa.

Data utworzenia: 18 grudnia 2014

Nowe wzory PIT

Od Nowego Roku, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów, zmieniły się wzory niektórych deklaracji podatkowych. Nowe wersje oprogramowania udostępniane klientom Sage są przystosowane do pracy zgodnie ze zmianami.

Data utworzenia: 22 stycznia 2012

Sprawy ścigane z oskarżenia prywatnego

Postępowanie z oskarżenia prywatnego może być wszczęte jedynie w sprawach o przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego, określone w Ustawie z dnia 6 czerwca 1997r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997r., Nr 88, poz. 553 ze zm.) lub wynikające z innych

Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 7 marca 2012

Jak szybko ubezpieczyć się przed wyjazdem za granicę?

Euro2012 to czas, w którym część osób wybiera się kibicować na Ukrainę. Część chce uciec przed tłumami gości z zagranicy jak najdalej z Polski. Dla obu grup WARTA przygotowała ułatwienie w zakupie polisy turystycznej przez Internet – konto klienta.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 22 maja 2012
« Poprzednia 1 … 1651  |  1652  |  1653  |  1654  |  1655 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.