Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Podniesienie wysokości progu przychodów

W dniu 22 sierpnia 2008 roku wejdzie w życie ustawa z dnia 10 lipca 2008 roku o zmianie ustawy o rachunkowości. Nowelizacja ma na celu zmniejszenie ograniczeń, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej dla małych i średnich

Data utworzenia: 18 sierpnia 2008

W nowym roku niższe ceny mieszkań z drugiej ręki

Internetowa platforma ogłoszeniowa otoDom.pl w pierwszym kwartale bieżącego roku odnotowała wzmożone zainteresowanie ofertami sprzedaży mieszkań. W stosunku do roku ubiegłego, ceny ofertowe nieruchomości na rynku wtórnym spadły we wszystkich

Słowa kluczowe: cena, koszty, mieszkanie, nieruchomość
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 16 maja 2011

W nowym roku niższe ceny mieszkań z drugiej ręki

Internetowa platforma ogłoszeniowa otoDom.pl w pierwszym kwartale bieżącego roku odnotowała wzmożone zainteresowanie ofertami sprzedaży mieszkań. W stosunku do roku ubiegłego, ceny ofertowe nieruchomości na rynku wtórnym spadły we wszystkich

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 19 maja 2011

Sklepy mogą przekazać żywność bez VAT

W tym roku nie tylko producenci ale także właściciele sklepów mogą przyłączyć się do świątecznych akcji zbiórek żywności bez konieczności odprowadzania VAT-u. Takie darowizny dodatkowo można rozliczyć w kosztach uzyskania przychodu.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 19 grudnia 2013

Zapanuj nad portfelem w nowym roku

Wydajesz mniej niż zarabiasz? To jeszcze nie znaczy, że całkowicie uporządkowałeś swoje finanse. Coraz częściej pieniądze wyciekają z domowego budżetu także z powodu nadmiaru produktów finansowych.

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 10 stycznia 2014

Czym jest polecenie testamentowe?

Testamenty w przeważającej części zawierają wskazanie spadkobierców oraz udziałów w pozostawionym majątku. Prawo pozwala jednak na to, aby ostatnia wola zmarłego zawierała inne, dodatkowe elementy, takie jak np. wydziedziczenie czy polecenie.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 stycznia 2014

Obowiązki dziennikarza

Prawo prasowe jest podstawowym aktem prawnym regulującym wykonywanie zawodu dziennikarza. Ustawodawca wprost określa obowiązki jakie obciążają każdego reportera - zadaniem dziennikarza jest bowiem służba społeczeństwu i państwu. Dziennikarz ma obowiązek działania zgodnie z etyką zawodową i zasadami współżycia społecznego, w granicach określonych…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 27 stycznia 2014

Mobbing

Mobbing jest pojęciem stosowanym przez prawo pracy całkiem od niedawna. Nie jest formą dyskryminacji, choć w pewnych aspektach może ją przypominać. Definicję legalną mobbingu odnajdziemy w Kodeksie pracy.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 28 stycznia 2014

Czym jest doręczenie zastępcze?

Nieodbieranie pism sądowych nie jest mądrą decyzją, szczególnie jeśli adresat robi to świadomie. Brak rzeczywistego doręczenia pisma nie oznacza, że dana osoba nie została poinformowana o konkretnej sprawie. Polskie prawo przewiduje bowiem

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 5 marca 2014

Jak powinno wyglądać poręczenie kredytu?

Uzyskanie kredytu nierzadko obwarowane jest koniecznością posiadania odpowiedniego zabezpieczenia. Nawet jeśli nie mamy domu pod hipotekę czy znacznych zasobów gotówki, bank może udzielić nam kredytu – konieczne jest wtedy poręczenie udzielone przez inną osobę. Instytucja ta została szczegółowo uregulowana w przepisach Kodeksu cywilnego.

Data utworzenia: 7 maja 2014
« Poprzednia 1 … 1650  |  1651  |  1652  |  1653  |  1654 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.