Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- deklaracja+VAT-7+D
- odległość między grobowcami
- vat+33
- możliwość+uboju+rytualnego
- osoba trzecia
- osoby trzecie
- uchwalenie+statutu+fundacji
- koszty sądowe
- pozbawienie wolności
- Składanie+wniosku+o+świadczenie+wychowawcze
- Wzór oświadczenia woli
- rozwiązanie umowy
- sprzeciwu wobec przetwarzania danych
- wsparcie+na+tworzenie+miejsc+pracy
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Konsekwencje fałszywego podpisu
Większość ludzi wie, że złożenie fałszywego podpisu na dokumencie powoduje nie tylko jego nieważność, ale grozi także odpowiedzialnością karną. Konsekwencje takiego czynu nie ograniczają się jednak tylko do poważnych kontraktów. Jak się okazuje dla
Słowa kluczowe:
fałszowanie podpisu, fałszywy podpis, konsekwencje fałszowania podpisu, skutki sfałszowania podpisu
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 26 września 2014
Szpiegostwo
W dobie – rozproszonych na całym globie - konfliktów zbrojnych, jak też niestabilnych relacji dyplomatycznych wielu krajów, w tym krajów europejskich, działalność wywiadowcza nabiera wyjątkowo doniosłego znaczenia. Pozwala ona dotrzeć do istotnych
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 października 2014
Gdy deweloper nie wywiązuje się z umowy...
przewidzianych w umowach świadczy o ich nienależytym wykonaniu. Dlatego też Sąd Rejonowy powierzył dalsze wykonywania umów wnioskodawcom.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 7 stycznia 2009
Gdy darczyńca znajdzie się w niedostatku
Otrzymanie czegoś w ramach darowizny jest zazwyczaj powodem do radości. Ostatecznie za uzyskaną rzecz nie musimy nic płacić. Kłopot jednak w tym, że darczyńca po zawarciu umowy może popaść w niedostatek, szczególnie wtedy, gdy przedmiotem darowizny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 11 sierpnia 2014
Cyfrowa szkoła coraz bliżej
w formie elektronicznej 18 podręczników do 14 przedmiotów. E-książki będą bezpłatne, co krytykują komercyjni wydawcy podręczników.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 lutego 2013
Pracownicy wolą PIT-a dostać mailem
To już ostatni moment na przekazanie pracownikom deklaracji PIT-11. Do końca lutego polscy pracodawcy wystawią ponad 20 mln tych formularzy. Ich wypełnienie, wydrukowanie i wysłanie to pracochłonny i drogi obowiązek. Dlatego coraz więcej firm
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 25 lutego 2013
Październikowa kronika cyberkryminalna
Każdy potrzebuje wakacji lub przynajmniej wolnego weekendu raz na jakiś czas, by złapać oddech. Niestety cyberprzestępcy działają non stop - aby ukraść dane użytkowników, są w stanie zrezygnować z jedzenia i snu. Z tego powodu organy ścigania oraz specjaliści ds. bezpieczeństwa IT ciągle mają pełne ręce roboty. Eksperci z Kaspersky Lab przygotowali…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 6 listopada 2013
Jak bada się trzeźwość kierowców?
Każdy kierowca powinien być trzeźwy podczas prowadzenia pojazdu. W związku z tym funkcjonariusze policji mają pełne prawo do sprawdzenia, czy kierujący samochodem nie jest pod wpływem alkoholu. Zasady badania trzeźwości regulowane są oczywiście
Słowa kluczowe:
badanie trzeźwości, badanie trzeźwości kierowców, trzeźwość kierowców, trzeźwy kierowca
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 listopada 2014
Będą kolejne podwyżki akcyzy
Z jednej strony ułatwienia administracyjne w prowadzeniu działalności gospodarczej i potencjalna obniżka VAT od 2014 roku, a z drugiej uszczelnienie sytemu podatkowego i podwyżki akcyzy – takie są założenia opublikowanego dziś Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2012-2015. Wraca również temat objęcia podatkiem dochodowym wpływów z…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 22 maja 2012
Sklepy będą musiały przyjmować zużyty sprzęt. Nawet jeśli klient nic nie kupi
Nowa dyrektywa zwiększy koszty sklepów, ale ułatwi życie konsumentom, a docelowo wymusi na producentach sprzętu elektronicznego takie projektowanie produktów, aby ich recykling był możliwy w jak największym zakresie.
Słowa kluczowe:
konsument, oddanie zużytego sprzętu elektronicznego, poziom przetwarzania zużytej elektroniki, producent sprzętu elektronicznego
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 września 2012
« Poprzednia | 1 … 1647 | 1648 | 1649 | 1650 | 1651 … 3165 | Następna » |