Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Nie płacisz? Musisz poczekać na odliczenie VAT-u z faktury VAT-MP

Mali podatnicy, stosujący metodę kasową wystawiają faktury VAT-MP. Warto przy tym pamiętać, że oznaczenie to wskazuje jednoznacznie, na konieczność zastosowania szczególnych zasad odliczenia podatku naliczonego wskazanego na fakturze również przez nabywcę.

Data utworzenia: 5 listopada 2012

Rozwód, a dziecko

Sąd orzekając rozwód z urzędu rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym dzieckiem i kontaktach rodziców z dzieckiem a także kosztach jakie winni ponosić w związku z utrzymaniem i wychowaniem dziecka.

Data utworzenia: 16 listopada 2012

Odlicz koszty aplikacji...

Odbywanie jakiejkolwiek aplikacji prawniczej jest nierozerwalnie związane z obowiązkiem ponoszenia kosztów takiego szkolenia. Nic dziwnego, skoro zdobywanie doświadczenia zawodowego traktowane jest jak podyplomowe studia zaoczne. Co roku kwota stanowiąca koszty odbywania aplikacji ulega zmianom, generalnie jednak przeważa tendencja zwyżkowa i suma taka…

Kategoria: Aplikacje
Data utworzenia: 13 maja 2013

Sprzedaż wierzytelności

Sądowe uwzględnienie roszczenia wysuwanego przez wierzyciela nie oznacza, że zostanie on w pełni zaspokojony. Nierzadko zdarza się, że nawet wszczęcie postępowania egzekucyjnego nie jest w takiej sytuacji skuteczne. Coraz więcej wierzycieli decyduje się na sprzedaż swoich wierzytelności, jest to bowiem jak na razie najskuteczniejsza forma odzyskania…

Data utworzenia: 25 czerwca 2013

Mieszkanie dla Młodych obejmie także domy?

Mijają kolejne miesiące, a wciąż nie wiadomo, jaki kształt będzie miał rządowy program pomocy dla młodych ludzi kupujących mieszkania. Najnowszy pomysł to włączenie do programu budowy i zakupu domów jednorodzinnych.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 lipca 2013

Odszkodowanie z ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie komunikacyjne obejmuje dwa rodzaje ubezpieczeń – od odpowiedzialności cywilnej (określane w skrócie ubezpieczeniem OC) oraz ubezpieczenie majątkowe od skutków uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży (określane w skrócie AC lub autocasco). Pierwsze z nich jest obowiązkowe, drugie zaś dobrowolne. Niezależnie od obowiązku posiadania ubezpieczenia…

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne wspólnika jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

W dniach 3 czerwca i 25 września 2014 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał skargę konstytucyjną dotyczącą zasady rozliczania i opłacania składek na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne przez wspólnika jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Data utworzenia: 26 września 2014

Pacjencie, czy znasz swoje prawa? Ochrona praw osób korzystających ze świadczeń zdrowotnych udzielanych przez szpital psychiatryczny (część II)

Ochrona zdrowia zajmuje ważne miejsce w polityce państwa i stanowi jeden z podstawowych obowiązków, jakie musi ono spełniać w stosunku do swoich obywateli. Jako że zdrowie psychiczne należy do katalogu fundamentalnych dóbr osobistych człowieka

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 października 2014

Zatrucie w restauracji - sprawdź jakie masz prawa

renomowanych lokalach, ale także i przydrożnych barach i pubach. Okazuje się, że nie tylko zatrucie jest podstawą do składania reklamacji.

Data utworzenia: 12 października 2014

Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Podatek od czynności cywilnoprawnych jest jedną z najczęściej występujących danin publicznych. Warto znać podstawowe zagadnienia związane z omawianym podatkiem. Szczególnie należy zwrócić uwagę na możliwość powstania obowiązku podatkowego. Obowiązek ten może powstać również w przypadku upływu okresu przedawnienia.

Data utworzenia: 21 października 2014
« Poprzednia 1 … 1639  |  1640  |  1641  |  1642  |  1643 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.