Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

konkurencji przewidzianego w umowie, może dochodzić od pracownika wyrównania tej szkody. Zawarcie umowy w przedmiocie zakazu konkurencji (w formie pisemnej pod rygorem nieważności) jest możliwe wyłącznie, gdy były pracownik posiada informacje o szczególnie

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 16 września 2012

Dodatkowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń na drodze

Dodatkowe szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i zagrożeń na drodze to dodatkowy obowiązek, który muszą spełnić młodzi kierowcy – na pocieszenie można dodać, że dopiero od maja przyszłego roku. Przepisy wprowadzające szereg zmian w tym zakresie wejdą w życie 19 stycznia 2013 r.

Data utworzenia: 26 września 2012

Sprzedaż przedsiębiorstwa

Zgodnie z treścią art. 551 Kodeksu cywilnego, przedsiębiorstwo jest zorganizowanym zespołem składników niematerialnych i materialnych przeznaczonym do prowadzenia działalności gospodarczej. Obejmuje ono w szczególności oznaczenie indywidualizujące

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 30 października 2012

Jak zapłacić za pracę wykonywaną w dzień wolny od pracy?

PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia zmianę w projekcie poselskim dotyczącym nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie czasu pracy, która uelastycznia zasady rekompensowania pracy wykonywanej przez pracownika w dzień wolny od pracy.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 kwietnia 2013

Jakie czynności wymagają spisania protokołu?

Protokół jest jednym z dokumentów procesowych służących zarówno potwierdzeniu dokonania określonej czynności, jak i jej przebiegu.

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 25 czerwca 2013

M. Korolec: UE słucha głosu Polski w sprawie polityki klimatycznej

Kryzys sprawił, że unijne kraje zaczynają zmieniać swoje podejście do polityki energetyczno-klimatycznej. Polski rząd był uważany za hamulcowego polityki mającej przeciwdziałać ociepleniu klimatu i przestawieniu gospodarek UE na nowoczesne

Słowa kluczowe: CO2, COP 19, ochrona środowiska, ONZ
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 31 lipca 2013

Bank podniósł opłatę za konto? Zamień go na tańszy

Konta bankowe są coraz droższe. Niestety podwyżek opłat może być więcej, gdyż nowe przepisy wymuszą obniżenie tzw. opłaty interchange. Expander podpowiada, że jeśli nie chcemy płacić więcej, warto zmienić dotychczasowy bank. Część z nich, by zdobyć nowych klientów, pozostawi bowiem niskie prowizje. Jak jednak przenieść konto? Proces jest…

Data utworzenia: 5 sierpnia 2013

Becikowe zwolnione z PIT

Podatnik nie musi rozliczać się z fiskusem z tytułu otrzymanej zapomogi – np. z zasiłku rodzinnego, pielęgnacyjnego czy porodowego. Zwolnienie spod opodatkowania podatkiem dochodowym takich świadczeń skutkuje brakiem konieczności wykazywania ich w rocznym PIT-cie.

Data utworzenia: 25 września 2013

Kara za ukrywanie kosztu pożyczki

Konsumenci, którzy pożyczają pieniądze za pośrednictwem Forminx Finance nadal nie są informowani między innymi: o całkowitym koszcie kredytu, łącznej kwocie wszystkich kosztów, opłat i prowizji, jak również nie znają sposobu zabezpieczenia ich umowy

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 15 listopada 2011

CIT: Negatywny wpływ potrącenia wierzytelności z pożyczki na koszty z odsetek

Przy ustalaniu wartości kapitału zakładowego dla celów niedostatecznej kapitalizacji nie uwzględnia się wartości kapitału pokrytego gotówką, nawet jeśli wierzytelności z tytułu pożyczki i wpłaty gotówki na kapitał zostały potrącone.

Data utworzenia: 30 lipca 2012
« Poprzednia 1 … 1623  |  1624  |  1625  |  1626  |  1627 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.