Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Prof. Elżbieta Mączyńska: opłata za zarządzanie OFE powinna być oparta tylko na ich wynikach

Wynagrodzenie na zasadzie success fee, czyli premii za sukces, działałoby motywująco na zarządzających OFE – uważa prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Obecnie maksymalna opłata za zarządzanie w otwartych funduszach emerytalnych wynosi 3,5 proc., jest stała i niezależna od wyników. Procentowo to niewiele, ale kwoty…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 9 kwietnia 2013

Jeszcze w tym roku UOKiK rozpocznie kontrole etykiet energetycznych

Za brak specjalnych etykiet na suszarkach czy telewizorach grozi kara w wysokości co najmniej 15 tysięcy złotych. Dostawcy i dystrybutorów sprzętu RTV i AGD mają od lutego tego roku obowiązek informowania o tym, ile energii zużywa dane urządzenie

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 kwietnia 2013

Poszukiwanie gazu łupkowego będzie dłuższe i droższe, jeśli PE przegłosuje nową dyrektywę środowiskową

Poszukiwania gazu łupkowego zostaną znacznie wydłużone, a firmy zniechęcą się do nich, jeśli Parlament Europejski przyjmie w październiku propozycję Komisji Środowiska – uważa europoseł Bogusław Sonik. Projekt zakłada objęcie fazy poszukiwawczej

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 26 września 2013

Prostytucja sposobem na uniknięcie płacenia podatków

Skarbowej w Katowicach z 13 kwietnia 2015 r. o sygnaturze IBPBII/1/4511-86/15/ASz.

Data utworzenia: 21 sierpnia 2015

W wakacje szansa głównie na pracę sezonową. Większość firm zawiesza rekrutacje

Poszukujący zatrudnienia w okresie wakacyjnym mogą liczyć głównie na oferty pracy sezonowej lub w ramach zastępstwa za tych, którzy wyjechali na urlopy. Lato jest uważane przez branżę rekrutacyjną za martwy sezon. Na wakacje w wielu firmach zostaje zawieszona rekrutacja pracowników.

Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 3 czerwca 2013

Udzielenie gwarancji

Zawierając umowę sprzedaży, kupujący liczy na to, że w jej wykonaniu otrzyma rzecz mającą określone w umowie właściwości.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 24 czerwca 2013

Bezrobocie znowu ciut w dół

W lipcu br. stopa bezrobocia zmniejszyła się do 13,1 proc. z 13,2 proc. w czerwcu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

Kategoria: Gospodarka
Data utworzenia: 7 sierpnia 2013

Wielkie wyzwania przed nowymi ministrami

Dzisiaj premier ogłosił zmiany w swoim gabinecie. Przed nowymi ministrami stoi wiele ważnych zadań. Komentarz dr Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan

Kategoria: Inne
Data utworzenia: 20 listopada 2013

Podręcznik proceduralny Komisji Europejskiej w sprawach antymonopolowych

Komisja Europejska opublikowała wewnętrzny, nieoficjalny dokument opisujący procedury związane ze stosowaniem przepisów antymonopolowych, który może wpłynąć na praktykę stosowania unijnego prawa konkurencji.

Data utworzenia: 29 kwietnia 2012
« Poprzednia 1 … 1616  |  1617  |  1618  |  1619  |  1620 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.