Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- wniosek o umorzenie długu
- kw-wpis wzór
- wniosek o przyspieszenie
- wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem
- WNIOSEK O ZEZWOLENIE NA DOKONANIE CZYNNOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ ZAKRES ZWYKŁEGO ZARZĄDU MAJĄTKIEM DZIECKA
- wezwanie do zwrotu pieniędzy
- druk na współwłasność samochodu
- Pozew o rozwód bez orzekania o winie niezgodność charakterów
- wniosek o niestawiennictwo
- wniosek o nękanie
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- Wzór oświadczenia woli
- ugoda wzór
- umowa współwłasności samochodu
- wniosek o zwrot pieniędzy od komornika
- aplikacja kontrolerska
- szkolenie
- udzielenie poręczenia
- alimenty odwołanie
- dalszy zapis
- postępowanie ułaskawieniowe
- reforma emerytalna
- Wzór zobowiązania do zapłaty
- ustanie małżeństwa
- wniosek o zmianę kontaktów z dzieckiem
- delegacja
- zapłata należności
- wniosek o przyspieszenie
- zawieszenie alimentów
- Wzór oświadczenia woli
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Zaostrzenie odpowiedzialności karnej za pedofilię i kazirodztwo
Sejm w dniu 25 września 2009 roku przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny, ustawy Kodeks postępowania karnego, ustawy Kodeks karny wykonawczy oraz ustawy o Policji . Zgodnie z nowymi przepisami zaostrzona zostanie odpowiedzialność
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo karne
Data utworzenia: 27 września 2009
Płacenie kartami będzie od dziś tańsze
, niektóre banki stosują jednak opłaty, skutecznie zniechęcające do posiadania karty. Od stycznia 2014 r. ma to się jednak zmienić, wszystko dzięki zmianom w prawie.
Słowa kluczowe:
karta płatnicza, karty płatnicze, korzystanie z kart płatniczych, korzystanie z karty płatniczej
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 2 stycznia 2014
Kiedy decyzja administracyjna może zostać uznana za nieważną?
Otrzymanie decyzji administracyjnej, od której nie przysługuje już odwołanie, nie zawsze oznacza, że w danej sprawie nie można już nic zrobić – szczególnie, gdy decyzja jest dla nas negatywna. Kodeks postępowania administracyjnego przewiduje sytuacje, w których wydana decyzja będzie uznana z mocy samego prawa za nieważną, a w ostateczności za…
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 17 lutego 2014
Podział majątku wspólnego
W dzisiejszych czasach rozwód nie jest już dla nikogo szokujący. Niemniej często przysparza on byłym małżonkom wiele problemów, szczególnie w sferze finansowej. Powstaje pytanie w jaki sposób podzielić wspólny majątek, kto powinien zatrzymać mieszkanie, a kto samochód? Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego typu sytuacji.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 24 marca 2014
Nowe zasady dotyczące kontroli recept
Nie tak dawno problem sprawdzania recept w polskich aptekach był jednym z czołowych tematów w mediach. Sprawa jednak z czasem ucichła, choć kłopotliwa refundacja niektórych leków, a w zasadzie jej brak, jest nadal uciążliwa dla wielu pacjentów. W zakresie kontrolowania recept weszły w życie nowe przepisy, warto przyjrzeć się im z bliska.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo medyczne
Data utworzenia: 4 kwietnia 2014
Ustawa deweloperska - czas na podsumowanie
Od dwóch lat obowiązują przepisy tzw. ustawy deweloperskiej, czyli ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Głównym celem wdrożenia tych przepisów było ograniczenie ryzyka, które
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 13 maja 2014
Kara pieniężna dla śpiącego notariusza
Świadczenie pomocy prawnej wymaga posiadania nie tylko dużej wiedzy, ale także i umiejętności jej praktycznego zastosowania. Rzetelność i uczciwość wykonywanego zawodu jest podstawowym wymogiem stawianym wszystkim kandydatom na radców prawnych, adwokatów, sędziów, prokuratorów, komorników i notariuszy. W sytuacji, gdy zawodowy prawnik popełni…
Słowa kluczowe:
delikty dyscyplinarne notariuszy, kara dla nierzetelnego notariusza, notariat, notariusz
Typ: Artykuł
Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 14 maja 2014
Przekroczysz prędkość? Stracisz prawo jazdy!
2013–2020. W dniu 8 stycznia 2013r. projekt programu został przyjęty przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i trafi teraz do konsultacji społecznych.
Słowa kluczowe:
bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo ruchu drogowego, fotoradar, Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013‐2020
Typ: Artykuł
Kategoria: Dla Prawnika
Data utworzenia: 15 stycznia 2013
Czy można reklamować wódkę w Internecie?
O tym, że wódka i inne wysokoprocentowe napoje alkoholowe nie są reklamowane w telewizji, radiu czy prasie już się przyzwyczailiśmy. Ostatnio jednak pojawiły się reklamy napojów alkoholowych, w tym także tych wysokoprocentowych w Internecie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 19 marca 2013
Ubezpieczenie od utraty pracy
Ubezpieczenie od utraty pracy wydaje się dobrym rozwiązaniem w dobie wzrastającego bezrobocia. Mimo, że jest ono dość popularne w wielu krajach europejskich, w Polsce jest mało dostępne dla klientów indywidualnych, bowiem sprzedawane jest wraz z innymi usługami finansowymi. Zazwyczaj sprzedaje się je w pakietach z ubezpieczeniem na życie i ubezpieczeniem…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 21 kwietnia 2013
« Poprzednia | 1 … 1611 | 1612 | 1613 | 1614 | 1615 … 3164 | Następna » |