Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- kodeks
- odmowa wpisu na listę radców prawnych
- sprzeciw Ministra Sprawiedliwości dotyczący wpisu na listę adwokatów
- odmowa wpisu na listę adwokatów
- wpis na listę adwokatów
- uchylenie sprzeciwu Ministra Sprawiedliwości dotyczącego wpisu na listę adwokatów
- kwota+kredytu
- użytkownicy
- księga wieczysta
- komornik pracodawca
- Wzór oświadczenia woli
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- wzór+dokumentów
- bagaż
- lot+do+domu
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Przedsiębiorcy nie chcą oznakowania 'made in'
Polska powinna opowiedzieć się za usunięciem z pakietu Komisji Europejskiej dotyczącego bezpieczeństwa produktów i nadzoru rynku , zapisu zobowiązującego przedsiębiorców do oznaczania państwa pochodzenia produktów nie spożywczych („made in
Słowa kluczowe:
bezpieczeństwo produktów, Konfederacja Lewiatan, konkurencyjność polskich firm kosmetycznych, kryteria oznaczania kraju pochodzenia
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 4 września 2013
Jak przechowywać e-faktury?
Wszystkie faktury muszą być archiwizowane zarówno przez wystawcę, jak i odbiorcę w niezmienionej formie – również te elektroniczne. W systemie finansowym wystawca poza zapisem transakcji musi także dysponować plikiem zawierającym wystawioną fakturę w formie uniemożliwiającej ingerencję w jego treść, czyli np. plik PDF. Wystawiony dokument sprzedaży…
Słowa kluczowe:
e-faktura, faktura przesłana drogą elektroniczną, księgowość, przechowywanie e-faktur
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 17 stycznia 2012
Ewidenacja ludności w Szwecji - wybrane wiadomości
Ewidenacja ludności w Szwecji - wybrane wiadomości.
Słowa kluczowe:
szwedzkie prawo
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo obce
Data utworzenia: 26 października 2006
Zastępstwo przedsiębiorcy w okresie wakacyjnym
Twój pracownik wyjeżdża na urlop i chcesz go w tym czasie zastąpić kimś z Twojej rodziny, albo znajomym? Sprawdź jak to zrobić aby nie groziły Ci konsekwencje z tytułu „zatrudniania na czarno”.
Słowa kluczowe:
zatrudnienie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 10 sierpnia 2010
Nowe przepisy ws. baterii
Nie każdy wie, że recykling zużytych baterii i akumulatorów podlega specjalnej ustawie – nie jest to jednak ustawa Prawo ochrony środowiska. Podstawowym aktem prawnym w tej materii jest ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 20 lutego 2014
Sprawdź obowiązki Twojego pracodawcy
Szef skrupulatnie rozlicza cię z obowiązków zawodowych? Możesz odwdzięczyć się tym samym. Prawo stoi po Twojej stronie. Na pracodawcy ciąży więcej obowiązków niż myślisz. Na co jeszcze możesz liczyć?
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 24 kwietnia 2014
Jak uzyskać odszkodowanie z OC?
Ubezpieczenie komunikacyjne OC istnieje po to, aby w razie nawet niewielkiej kolizji poszkodowany w wypadku mógł skutecznie domagać się odpowiedniej kwoty pieniężnej będącej formą odszkodowania. Aby jednak uzyskać takie pieniądze trzeba przejść przez całą procedurę odszkodowawczą – dziś przyjrzymy się jej z bliska.
Słowa kluczowe:
jak uzyskać odszkodowanie, jak uzyskać odszkodowanie z OC, odszkodowanie, odszkodowanie z oc
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 sierpnia 2014
Prowadzisz sklep i chcesz przekazać żywność biednym? Musisz naliczyć VAT
Przedsiębiorcy prowadzący sklepy spożywcze, którzy chcieliby przyłączyć się do akcji „Świąteczna Zbiórka Żywności” i wesprzeć swoją darowizną biednych, muszą od przekazanych towarów odprowadzić VAT. W korzystniejszej sytuacji są producenci żywności
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
Zawieszenie działalności gospodarczej. Podstawowe informacje
W sytuacji, gdy zyski firmy spadają, pojawia się problem z pozyskaniem zleceń, a koszty prowadzenia działalności powoli nas przerastają, warto pomyśleć o zawieszeniu działalności gospodarczej. Na jakich zasadach może się to odbywać?
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 grudnia 2012
Umowa rachunku bankowego
Umowa rachunku bankowego tuż obok umowy kredytowej jest najbardziej popularną umową zawieraną przez banki. Ogólnie rzecz biorąc polega ona na zobowiązaniu się powyższej instytucji finansowej do przechowywania środków finansowych drugiej strony umowy
Słowa kluczowe:
posiadacz rachunku bankowego, rachunek bankowy, rachunki bankowe, rachunki lokat terminowych
Typ: Artykuł
Kategoria: Banki
Data utworzenia: 9 maja 2013
« Poprzednia | 1 … 1610 | 1611 | 1612 | 1613 | 1614 … 3165 | Następna » |