Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- Wzór oświadczenia woli
- użytkownicy
- pełnomocnictwo do odbioru emerytury
- praca
- nabycie
- sankcja
- waloryzacja emerytur
- złożenie deklaracji
- wezwanie do wydania
- Kancelaria adwokacka
- przejęcie
- skrócenie+terminu+zwrotu+podatków
- podatek+dochodowy+od+osób+prawnych
- służba radiokomunikacyjna amatorska
- uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa
- metody+amortyzacji
- korzystanie z prywatnych urządzeń w pracy
- wykorzystywanie sprzętu prywatnego w celach służbowych
- udzielenie+pożyczki
- umowa w T-mobile
- wypowiedzenie umowy w T-mobile
- obowiązek składania sprawozdań przez opiekuna prawnego
- majątek odrębny
- układ zakładowy
- ordynacja+samorządowa
- rejestr+obrotów
- przesłanki przysposobienia
- wniosek o przysposobienie
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Utrwalanie przbiegu imprezy masowej
materiałów zgromadzonych podczas utrwalania przebiegu imprezy masowej. Projekt przewiduje, iż obowiązkowej rejestracji obrazu i dźwięku na terenie imprezy masowej podlegają poza sektorami dla uczestników imprezy masowej, miejsca, w których może dojść do
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 1 lutego 2010
Pisma z sądu nie dostarczy już listonosz
Procedura cywilna i karna zawierają w sobie zasady dotyczące doręczeń sądowych. Każdy, kto choć raz uczestniczył w postępowaniu sądowym w charakterze strony lub uczestnika wie, jak ważne jest zachowanie ustawowych terminów do dokonania czynności
Słowa kluczowe:
doręczanie listów z sądu, doręczanie przesyłek sądowych, doręczanie sądowe, doręczenie sądowe
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 2 stycznia 2014
Czas pracy lekarzy
Podstawowym aktem prawnym regulującym kwestię czasu pracy jest Kodeks pracy. Odnajdziemy w nim kilka różnych systemów czasu pracy, z których jeden jest określany mianem podstawowego. Jest to również najpowszechniejszy system, w który pracują Polacy – 8 godzin na dobę, w przeciętnie 40 godzinowym tygodniu pracy. Pojawia się jednak pytanie – czy…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 31 stycznia 2014
Ochrona powierzającego
Stronami umowy powierniczej są powierzający oraz powiernik. Zobowiązanie tego rodzaju nie zostało uregulowane w Kodeksie cywilnym, tym samym powyższa umowa należy do kategorii nienazwanych umów cywilnoprawnych. Nie oznacza to jednak, że powiernik
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 8 czerwca 2014
Opiekun niepełnosprawnego
Ostatnimi czasy pojawił się pomysł na powstanie nowego zawodu – opiekuna osoby niepełnosprawnej. Proponowane zmiany opierałyby się przede wszystkim na wprowadzeniu normalnej pensji dla opiekuna, a nie tak jak jest obecnie – zasiłku. Opiekuna zatrudniałby starosta. Jak to zwykle bywa, zmiany są może i dobre, jednak ich realizacja pozostaje pod dużym…
Słowa kluczowe:
całodobowa opieka nad osobą niepełnosprawną, opieka nad osobą niepełnosprawną, opiekun faktyczny niepełnosprawnego dziecka, opiekun niepełnosprawnego
Typ: Artykuł
Kategoria: Opieka społeczna
Data utworzenia: 15 października 2012
Walka z oszustwami podatkowymi i unikaniem opodatkowania: Komisja prezentuje swój plan działania
„Oszustwa podatkowe i unikanie opodatkowania powodują każdego roku w UE straty rzędu biliona euro. Stanowi to nie tylko skandaliczny ubytek tak potrzebnych dochodów, ale także zagraża uczciwemu opodatkowaniu. Państwa członkowskie muszą oczywiście zaostrzyć krajowe środki służące zwalczaniu oszustw podatkowych, jednak wyłącznie jednostronne…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
Zarobki z reklam na blogu można opodatkować stawką 8,5%
Możliwość wyboru opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i zastosowania do uzyskanych przychodów 8,5% stawki mają te osoby, które udostępniają miejsce na reklamę np. na blogu. Ważne jest by prowadzona strona internetowa nie stanowiła
Słowa kluczowe:
dochód z reklam na stronach internetowych, opłata za publikację reklamy, podatek dochodowy, podatki
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo podatkowe
Data utworzenia: 7 grudnia 2012
Prawa majątkowe amortyzowane są według samodzielnie ustalanych stawek
Koszty związane z użytkowaniem licencji, know-how, praw autorskich czy znaków towarowych, stanowiących majątek przedsiębiorcy pod postacią wartości niematerialnych i prawnych, zalicza się w koszty uzyskania przychodów. Co więcej, w tym wypadku stawki amortyzacyjne przedsiębiorca ustala samodzielnie.
Słowa kluczowe:
amortyzacja, amortyzowanie wartości niematerialnych, amortyzowanie wartości prawnych, know-how
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo finansowe
Data utworzenia: 13 stycznia 2013
Poręczenie kredytu
Zgodnie z treścią art. 876 Kodeksu cywilnego, przez umowę poręczenia poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał. Oświadczenie poręczyciela powinno być pod rygorem nieważności złożone na piśmie. W przypadku umowy poręczenia poręczyciel zaciąga zatem także własne…
Słowa kluczowe:
bezterminowe poręczenie za dług, bezterminowe poręczenie za dług przyszły, odpowiedzialność poręczyciela, poręczenie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 12 lutego 2013
Praca zarobkowa w trakcie urlopu wychowawczego
Celem urlopu wychowawczego jest umożliwienie rodzicowi sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Generalnie nie powinien on być więc wykorzystywany na wykonywanie innej pracy zarobkowej. Z uwagi jednak na fakt, że w czasie urlopu wychowawczego pracownik nie otrzymuje wynagrodzenia ma on prawo podjąć w tym czasie pracę zarobkową u dotychczasowego lub…
Słowa kluczowe:
odwołanie z urlopu, odwołanie z urlopu wychowawczego, podjęcie działalności gospodarczej, praca w czasie urlopu wychowawczefo
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo pracy
Data utworzenia: 21 lutego 2013
« Poprzednia | 1 … 1608 | 1609 | 1610 | 1611 | 1612 … 3165 | Następna » |