Jesteś tutaj: Strona główna serwisu Strona głównawniosek+do+komornika+o+rozliczenie
Wniosek o wyłączenie komornika -

 Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.

2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
 
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9

 

 
 
Archiwum wyszukiwanych fraz prawnych Znaleziono 31644 publikacji spełniających kryteria wyszukiwania.

Bezpodstawne wzbogacenie

Kodeks cywilny zawiera szereg różnych instytucji materialnego prawa cywilnego. Wśród nich możemy odnaleźć także bezpodstawne wzbogacenie. Jest ono jednym ze źródeł odpowiedzialności cywilnej, tuż obok odpowiedzialności kontraktowej i deliktowej.

Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 6 listopada 2013

Umowa deweloperska punkt po punkcie

Od wiosny ubiegłego roku kupując mieszkanie na rynku pierwotnym podpiszemy tzw. umowę deweloperską. Home Broker podpowiada, na co zwrócić uwagę czytając ją.

Kategoria: Umowy
Data utworzenia: 26 listopada 2013

Kto może siedzieć w 'L', gdy prowadzi kursant?

sprawdzimy, kto oprócz kursanta może siedzieć w „elce”, według obowiązujących przepisów. Czy możliwe jest na przykład, aby w samochodzie służącym do szkolenia kierowców, prócz instruktora i kierującego kursanta, jechał także inny uczestnik kursu?

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 1 grudnia 2014

Przedawnienie abonamentu RTV

możliwości obrony jest podniesienie zarzutu przedawnienia w stosunku do roszczenia z tytułu niezapłaconego abonamentu radiowo – telewizyjnego. Aby to jednak móc skutecznie zrobić należy wiedzieć po jakim czasie przedawnia się należność z tytułu abonamentu RTV.

Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 12 grudnia 2014

Reklamy wprowadzające w błąd

Czy reklama to dobre źródło informacji o produktach? Tak uważa 71% Polaków przepytanych w ubiegłym roku przez Pentor. Istnieje jednak warunek: reklama musi rzetelnie informować o produkcie, czyli nie wprowadzać w błąd. Niestety, nie każdy

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 2 sierpnia 2011

Monitoring pojazdów na pewno legalny?

Monitoring pojazdów w przedsiębiorstwach działających w branży transportowej lub zatrudniającej handlowców jest praktycznie standardem. To właśnie dzięki takiemu oprogramowaniu są w stanie kontrolować nie tylko wydatki na paliwo czy też położenie auta, ale również z efektywnie zarządzać flotę oraz optymalizować koszty. Jednak czy taki monitoring…

Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 18 lutego 2013

Czym jest oszustwo ubezpieczeniowe i jak uniknąć za nie kary?

Mało osób wie o istnieniu takiego przestępstwa, jak oszustwo ubezpieczeniowe. Ponieważ ubezpieczenia stały się czymś powszechnym, warto wiedzieć, jak nie narazić się – nawet nieświadomie - na odpowiedzialność karną, zwłaszcza że perspektywa

Data utworzenia: 17 czerwca 2016

Ulgi na restrukturyzację

ta jednak nie ma zastosowania do pomocy na restrukturyzację dla przedsiębiorców z sektora hutnictwa żelaza i stali, sektora górnictwa węgla, sektora lotnictwa, przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie rybołówstwa i akwakultury oraz

Słowa kluczowe: ulga podatkowa
Data utworzenia: 15 października 2007

VAT bez obniżki, gdy czynność pozorna

5 lit. c rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 roku w sprawie wykonania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym z art. 2 w związku z art. 92 ust. 1 oraz art. 217 Konstytucji, art. 64 w związku z art. 92

Słowa kluczowe: faktura, podatek vat, zwrot podatku
Data utworzenia: 5 listopada 2008

Jak założyć fundację

Fundacje powstają i działają na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz.U. z 1984 r., nr 21, poz. 97) . Należy podkreślić, iż ustawa nie zawiera definicji fundacji, ale z poszczególnych zapisów wynikają podstawowe

Słowa kluczowe: fundacja
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 6 listopada 2008
« Poprzednia 1 … 1607  |  1608  |  1609  |  1610  |  1611 … 3165 Następna »
® 2008 - 2023 SerwisPrawa.pl sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.