Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- zapewnienie+odpowiedniej+ochrony+osobie+udzielającej+świadczenia+zdrowotnego
- darowizna samochodu
- kontakty
- składanie+deklaracji+podatkowych+drogą+elektroniczną
- wystąpienie+ze+spółki+cywilnej
- zrzec się
- granicy
- wniosek+o+wydanie+karty+pojazdu
- pozbawienie+praw+publicznych
- WEZWANIE DO OPUSZCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO
- rozwiC485zanie+umowy+o+pracC499+na+mocy+porozumienia+stron
- pozbawienie+statusu+osoby+bezrobotnej
- postępowanie arbitrażowe
- arbitraż
- wnioski+o+500plus+na+rok+2017
- Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem
- Oświadczenie pracownika handlowca o obowiązku zachowania w tajemnicy informacji poufnych przedsiębiorstwa
- Wzór sprzeciwu pracownika od wymierzonej mu kary przez pracodawcę
- Wniosek o udostępnienie informacji z systemu MIG DZ
- Pozew o alimenty na rzecz małoletniego z zabezpieczeniem powództwa
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Działalność kulturalna
W dniu 21 grudnia 2010 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Zaproponowane
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 21 grudnia 2010
Przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych w serwisach internetowych
Korzystając z usług oferowanych w ramach serwisów internetowych takich jak serwisy ogłoszeniowe, czy serwisy aukcyjne, nierzadko przesyłamy ich operatorom swoje dane osobowe. Z danych tych operator serwisu korzysta na potrzeby świadczonej nam usługi, w tym aby skutecznie kontaktować z nami, lub by dokonywać rozliczeń za zamieszczenie ogłoszenia lub…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 29 grudnia 2010
Powinności opiekuna ubezwłasnowolnionego
Instytucja opieki ma na celu ochronę osób, które wymagają szczególnej uwagi ze względu na swój stan zdrowia. Tak jest m.in. w przypadku osób ubezwłasnowolnionych całkowicie –są one reprezentowane przez opiekunów prawnych ustanawianych przez właściwe sądy. Opiekun ma w związku z tym szereg obowiązków, jego działania polegają bowiem nie tylko…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 11 czerwca 2014
ACTA – zagrożenie dla wolności obywateli?
Problem nie leży w samych zapisach umowy ACTA, ale w dotychczasowej praktyce implementowania do polskiego prawa regulacji dotyczących telekomunikacji i internetu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 5 lutego 2012
Uprawnienia funkcjonariuszy Straży Granicznej
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie sposobu i trybu postępowania przy wykonywaniu niektórych uprawnień funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dotychczas przedmiotowa problematyka była uregulowana w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 grudnia 2007 r. w sprawie sposobu postępowania przy wykonywaniu…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 16 lipca 2009
Traktat z Lizbony
W dniu 10 listopada 2010 r. o godz. 9.30 Trybunał Konstytucyjny rozpoznawał połączone wnioski Grupy posłów na Sejm i Grupy senatorów dotyczący Traktatu z Lizbony. Grupa senatorów wniosła o zbadanie zgodności art. 1 pkt 56 Traktatu z Lizbony
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 29 listopada 2010
Im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym mniej będzie Cię to kosztowało
Im wcześniej zaczyna się oszczędzać, im więcej czasu na to przeznaczymy, tym mniejszym będzie to dla nas wyrzeczeniem. Tymczasem osoby przed 40, rokiem życia stanowią mniej niż jedną trzecią wszystkich oszczędzających w ramach indywidualnych kont emerytalnych.
Typ: Artykuł
Kategoria: Inne
Data utworzenia: 22 stycznia 2014
Świąteczny prezent z podatkiem
Zwyczaj obdarowywania się upominkami z okazji Świąt Bożego narodzenia dotyczy nie tylko osób prywatnych, ale także firm. Jednak przed sprawieniem komuś prezentu trzeba wiedzieć, jak interpretuje to fiskus. Dla kontrahentów podarunek jest bowiem źródłem przychodu.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 17 grudnia 2013
Obowiązki informacyjne dotyczące znacznych pakietów akcji
Zarówno dla inwestora jak i akcjonariusza spółki publicznej bardzo ważna jest wiedza na temat struktury akcjonariatu oraz siły głosu poszczególnych akcjonariuszy na walnym zgromadzeniu spółki publicznej. Dysponując tymi informacjami inwestor, który nosi się z zamiarem nabycia udziałów w spółce publicznej bądź jej obecny akcjonariusz, są w stanie…
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo gospodarcze
Data utworzenia: 20 czerwca 2011
Odległość między budynkami to ważna rzecz
Prawo budowlane należy do bardzo precyzyjnych dziedzin prawa. Tak naprawdę decydując się na postawienie jakiejkolwiek nieruchomości, musisz być świadomy istnienia szeregu obowiązków, głównie natury urzędowej. Jednym z nich jest chociażby odpowiednie
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo budowlane
Data utworzenia: 14 września 2014
« Poprzednia | 1 … 1604 | 1605 | 1606 | 1607 | 1608 … 3165 | Następna » |