Wniosek o wyłączenie komornika -
Wniosek o wyłączenie komornika zgłasza się na piśmie do komornika prowadzącego postępowanie, uprawdopodobniając przyczyny wyłączenia. Komornik jest zobowiązany, w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o wyłączenie, przekazać wniosek do sądu rejonowego, przy którym działa, wraz z pisemnymi wyjaśnieniami.
2. Sąd rejonowy, przy którym działa komornik, rozpoznaje wniosek o wyłączenie komornika w terminie 7 dni od dnia przekazania wniosku. Orzekając o wyłączeniu komornika, sąd wyznacza jednocześnie innego komornika do prowadzenia sprawy, której wyłączenie dotyczy.
3. Postanowienie w przedmiocie wyłączenia komornika sąd wydaje na posiedzeniu niejawnym w składzie jednoosobowym. Na postanowienie to zażalenie nie przysługuje.
4. Przepisy ust. 1-3 stosuje się odpowiednio do zastępcy komornika oraz do asesorów i aplikantów komorniczych, jeżeli osoby te prowadzą postępowanie lub dokonują określonych czynności w sprawie.
5. W zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie do komornika stosuje się przepisy Kodeksu postępowania cywilnego o wyłączeniu sędziego.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r.o komornikach sądowych i egzekucji art.9
- uchylenie sprzeciwu Ministra Sprawiedliwości dotyczącego wpisu na listę adwokatów
- kwota+kredytu
- użytkownicy
- księga wieczysta
- komornik pracodawca
- Wzór oświadczenia woli
- stwierdzenie+niezgodności+z+prawem+prawomocnego+orzeczenia
- wzór+dokumentów
- bagaż
- lot+do+domu
- sprawozdanie+o+zarządzie+majątkiem
- zbycie+udziału
- przejęcie
- uchwała wspólnoty mieszkaniowej
- wezwanie do wydania
- Wniosek pozwanego o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem
- Wniosek o zawezwanie do próby ugodowej w sprawie o zapłatę
- Podatek dochodowy od osób fizycznych - poradnik
- SD-2 Interaktywny formularz
- Zastaw rejestrowy - Formularz RZ-Z, Uzupełnienie wniosku - zastaw rejestrowy
Wyszukiwana fraza:
wniosek+do+komornika+o+rozliczenie

Umowa dzierżawy
Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz.
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 14 czerwca 2013
Były dwa kluczyki, został jeden? Mimo to możesz dostać odszkodowanie!
Skradziono Ci auto, ale całe szczęście miałeś autocasco… myślisz, że otrzymasz odszkodowanie. Nie tak szybko. Kto powiedział, że odszkodowanie masz już w kieszeni? Czy spełniłeś wszystkie warunki? Masz kluczyki w ilości zgłaszanej przy podpisywaniu polisy?
Typ: Artykuł
Kategoria: Orzecznictwo
Data utworzenia: 5 lipca 2013
Spłata kredytu po rozwodzie
, rozwód może zostać orzeczony przez sąd, gdy małżonków nic już ze sobą nie wiąże. Nie jest to jednak do końca poprawne stwierdzenie, ponieważ rozwiedzione osoby mogą być ze sobą połączone innym, dużo bardziej przyziemnym, węzłem.
Typ: Artykuł
Kategoria: Kredyty
Data utworzenia: 26 sierpnia 2013
Przypozwanie
Przypozwanie należy do instytucji polskiego prawa procesowego, tym samym regulację w tym zakresie możemy odnaleźć w Kodeksie postępowania cywilnego. Ogólnie rzecz biorąc polega ono na rozszerzeniu podmiotowym dotychczasowego kręgu uczestników
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo cywilne
Data utworzenia: 28 sierpnia 2013
Prezes NIK: Izba zwiększy kontrole nad projektami infrastrukturalnymi
Najwyższa Izba Kontroli wzmocni kontrole realizacji i przetargów dużych projektów infrastrukturalnych, m.in. inwestycji drogowych, kolejowych i informatycznych. Jak tłumaczy Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK, są to obszary, w których dochodzi do
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo
Data utworzenia: 19 września 2013
Skarga na bezczynność organu administracyjnego
bezczynność organu administracyjnego. Wymogi, co do jej konstrukcji odnajdziemy w Kodeksie postępowania administracyjnego.
Słowa kluczowe:
bezczynnością organu administracji publicznej, bezczynność organu administracyjnego, skarga na bezczynność, skarga na bezczynność organu
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 22 października 2013
Ugoda z wierzycielem
możliwością przedłużenia mu terminu do dokonania określonej czynności, niż kierować sprawę od razu do firmy windykacyjnej czy sądu powszechnego. Zmiana dotychczasowych warunków niewykonanej umowy powinna nastąpić w formie ugody (a nie aneksu umownego).
Typ: Artykuł
Kategoria: Kodeksy
Data utworzenia: 25 października 2013
Czy mąż musi wyrazić zgodę na zbycie mieszkania nabytego przeze mnie przed zawarciem małżeństwa?
ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków. Sprawdź czy nabyte przed ślubem mieszkanie należy do majątku wspólnego, czy osobistego małżonków.
Słowa kluczowe:
majątek osobisty małżonków, majątek wspólny małżonków, mieszkanie nabyte przed ślubem, mieszkanie nabyte przed zawarciem związku małżeńskiego
Typ: Artykuł
Kategoria: Majątek i pieniądze
Data utworzenia: 20 listopada 2014
Alimenty na dorosłe dziecko na nowych zasadach
Zgodnie z przepisami prawa rodzinnego i opiekuńczego rodzice są zobowiązani do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dochody z majątku przysługującego dziecku
Słowa kluczowe:
alimenty, alimenty na dorosłe dziecko, niepełnosprawne dziecko, obowiązek alimentacyjny
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo rodzinne i opiekuńcze
Data utworzenia: 26 lipca 2012
Leczenie uzdrowiskowe - szykują się zmiany
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych. Zaproponowane zmiany wynikają z ponad 2 letniej obserwacji funkcjonowania
Typ: Artykuł
Kategoria: Prawo administracyjne
Data utworzenia: 9 listopada 2008
« Poprzednia | 1 … 1603 | 1604 | 1605 | 1606 | 1607 … 3165 | Następna » |